sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Powiat Kolski Powiatowy Turniej Strzelecki

Powiatowy Turniej Strzelecki

18-06-2010 07:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,013 | Komentarzy: 0
Powiatowy Turniej Strzelecki
Foto:
zacisze
Prawie pół setki zawodników z czternastu ekip sprawdzało celność swego oka podczas pierwszego Powiatowego Turnieju Strzeleckiego, zorganizowanego na miejskiej strzelnicy w ramach obchodów Kłodawskiego Święta Soli. Zawody oceniane były indywidualnie i drużynowo w trzech kategoriach: seniorzy, juniorzy i juniorki.
Wśród startujących siedmiu drużyn seniorskich mistrzem została ekipa OSM Koło I (273 pkt), pokonując KSK Kłodawa I (253) oraz Osiek Wielki I (245). Indywidualnie na mistrzowskim podium stanął Michał Miśko z OSM Koło (92). Drugie miejsce wywalczył Ryszard Miśko – też z OSM (92). Brąz wystrzelał Mariusz Andrzejczak z KSK Kłodawa. W grupie juniorów najlepsza była drużyna z ZS nr 1 Kłodawa II (244), wyprzedzając kolegów z ZS nr 1 Kłodawa I. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom Szkolnego Koła LOK z Dąbia (156). Indywidualnie w tej kategorii turniej wygrał Wojciech Szopa z SK I Kłodawa (84), wygrywając jednym punktem z Kamilem Jóźwiakiem (SK II Kłodawa) oraz Arkadiuszem Wielkopolanem z tej samej ekipy (81). Wśród siedmiu juniorek najlepsza była Sylwia Kołodziejczak z SK Kłodawa II (88), która pokonała Natalię Bawarczyk z OSM Koło (81) i Darię Wężyk. Drużynowo lepsza była ekipa dziewcząt z SK Kłodawa I, (214) która pokonała koleżanki z SK Kłodawa II (186).
Organizatorem zmagań na strzelnicy było stowarzyszenie „Kłodawska Jedynka”, szkolne koło LOK przy Zespole Szkół nr 1, zakładowe koło LOK w Kopalni Soli, a nad stroną techniczną i merytoryczną czuwali członkowie zarządu powiatowego LOK z prezesem Andrzejem Kowalewskim na czele. Rozdano aż 14 pucharów ufundowanych przez burmistrza Kłodawy oraz zarząd Kopalni Soli. Imprezę wsparł finansowo zarząd powiatu kolskiego w ramach realizowanego programu „Upowszechnianie kultury fizycznej, sportu, turystyki i rekreacji”. – Tego typu impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza młodzieży i będziemy organizować ją w następnych latach w ramach Kłodawskiego Święta Soli – stwierdziła Beata Wawrzyniak, prezes „Kłodawskiej Jedynki”.
zit

#zdj: Powiatowy Turniej Strzelecki
Uczestnicy kłodawskiego turnieju z organizatorami, komisją sędziowską i władzami gminy oraz kopalni
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!