Szanowni Państwo,

odkąd objąłem urząd Burmistrza, analizuję wszelkie sfery miejskiej rzeczywistości szukając lepszych rozwiązań, a gdzie to możliwe l"/> Szanowni Państwo,

odkąd objąłem urząd Burmistrza, analizuję wszelkie sfery miejskiej rzeczywistości szukając lepszych rozwiązań, a gdzie to możliwe l"/> Burmistrz o kolskiej pływalni... - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl

(17)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Wiatr ze śniegiem 3.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Burmistrz o kolskiej pływalni...

Autor: 07 Grudzień 2015 przeczytasz w ok. 2 min.
Burmistrz o kolskiej pływalni...
©
(17) | Czytano:
14,972 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Szanowni Państwo,

odkąd objąłem urząd Burmistrza, analizuję wszelkie sfery miejskiej rzeczywistości szukając lepszych rozwiązań, a gdzie to możliwe lub konieczne, oszczędności. Miejska pływalnia, należydo tych obiektów, w których należy za wszelką cenę poszukać sposobu na ograniczenie kosztów utrzymania, bez uszczerbku dla ich funkcjonowania. Dlatego po kontroli przeprowadzonej na pływalni i ujawnieniu faktu nieprawidłowo realizowanego zadania związanego z nauką pływania, a co za tym idzie złą gospodarką środkami publicznymi, zdecydowałem o wyciągnięciu konsekwencji służbowych wobec kierownika wydziału, ratowników oraz o wprowadzeniu nowych zasad świadczenia usługi nauki pływania.

R E K L A M A
17
Czytano:
14,972 razy
Udostępnij

W lutym bieżącego roku wydałem zarządzenie regulujące wysokość cen za korzystanie z pływalni orazurządzeń sportowo-rekreacyjnych w obiekcie. W myśl zapisów, mieszkańcy powinnimieć zagwarantowaną możliwość indywidualnej nauki pływania, a wpływy z tej usługi winny zasilić miejski budżet – zmniejszyć wysokie koszty utrzymania obiektu, a w przyszłości, mam nadzieję, przyczynić się do zmniejszenia wysokości opłaty za bilet wstępu. Tymczasem kilku pracowników Pływalni Miejskiej, prowadziło naukę pływania poprzez prywatne firmy oraz pod szyldem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pobierając dla siebie opłatę za wspomnianą usługę. Dodam, iż kolski oddział WOPR nie posiada wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, zatem nie miał prawa prowadzić takiej działalności. Dodatkowo pracownik zatrudniony w urzędzie nie może prowadzić działalności konkurencyjnej wstosunku do pracodawcy. Działania takie uznałem za bezprawne, niezgodne z obowiązującymi przepisami, a wiedząc o ujawnionych wyżej nieprawidłowościach, musiałem podjąć radykalne kroki.

W najbliższym czasie przekażę Państwu informację o obowiązujących zasadach współpracy z instruktorami, którym zostanie zlecone prowadzenie nauki pływania w ramach Pływalni Miejskiej w Kole. Nowy system indywidualnych lub grupowych lekcjipływania pozwoli na czerpanie z tego tytułu dochodu dla pływalni.

Jednocześnie użytkowników obiektu pragnę zapewnić, że nie tylko nie zwiększy się wysokość opłaty za bilet wstępu, ale także nie zmienią się akceptowane i oczekiwane przez społeczeństwo zasady. Korzystający z „basenu” sami będą - jak dotąd -decydować, kto ma im udzielać lekcji pływania. Instruktorzy zewnętrzni, zgodniez przepisami, także będą mogli udzielać lekcji pływania w obiekcie naszej pływalni. Jedyną planowaną i spodziewaną zmianą będzie tak naprawdę zwiększenie wpływów do miejskiej kasy z tytułu korzystania z lekcji pływania na kolskiej pływalni – przy zachowaniu dotychczasowej wysokości opłat za bilety wstępu.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (17)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
do kkk · 09 Grudzień 2015
ale nie chodzi tu o spór pomiędzy MLUKS a WOPR ludzie nie dajcie się zwariować, nie dajcie sobą manipulować i wzajemnie się oskarżać !
do kkk · 09 Grudzień 2015
MLUKS korzysta z pływalni 3,5 zł za 70 min, za zgodą Burmistrza, zaznaczam DOROŚLI CZŁONKOWIE !. Proszę iść i sprawdzić na Pływalni. Czy to jest równe traktowanie ? Na marginesie trenerzy MLUKS tez uczą prywatnie i też korzystają z biletów instruktorskich za 15 zł.
kkk · 08 Grudzień 2015
Mowisz o równym traktowaniu tak? Mluks-ratownicy z kolskiej pływalni.Mówisz o konkurencji.Mluks nigdy nie wziął źadnych pieniedzy za wejscie na basen plus naukę pływania od rodziców.
Staszek · 08 Grudzień 2015
@Slonce. OK, tylko najfajniejsze jest to, jak zwolnił choćby Tomka Nuszkiewicza - facet chyba grosza na tym nie stracił, jeszcze dyrektorem muzeum został - z innymi zrobił to samo. Pensje przy tych zwolnieniach są równolegle wypłacane dwóm osobom, jeszcze ten ktoś nowy dostaje wyższą, natomiast poprzedni, odchodzący odprawę, może też wywalczyć odszkodowanie, jak choćby Witkowski. Najlepiej też tłumaczy to, że jak podwyższy pensje, to mu ludzie będą efektywniej pracowali. Tylko za te grube pieniądze efekty ma mizerne, nijak nieadekwatne, czasami wręcz gorsze :-(
Bądźmy obiektywni · 08 Grudzień 2015
Przepraszam, ale w którym miejscu napisana jest bzdura i obraza dla MLUKS? Przecież pan burmistrz pisze o konkurencji dla miasta, a nie ja. Nikomu nie ujmuję zasług, ale traktujmy wszystkich równo albo wcale.
kkk · 08 Grudzień 2015
\"bądzmy obiektywni\" chciałabym żebys chociaż rok ze swojego życia poświecił tak jak to robi p.Bret.miesięczna składka dla mluks triathlon wynosiła 20zł.z czego dzieciaki raz w tygodniu miały zapewniony transport i naukę pływania w Turku dodatkowe zajęcia sportowe również raz w tygodniu i.t.d.(Teraz nauka jest w kole na pływalni).Proszę nie wypisuj takich bzdur ponieważ to jest bardzo przykre(juz gdzies czytałam komentarz na temat p. Breta i zegarka-żałosne).Człowiek który się tak udziela i angażuje w rozwój sportowy naszych dzieciaków otrzymuje tak krzywdzące komentarze.:(
Wiesław · 08 Grudzień 2015
\"Towarzysze! Obywatele! Ludu pracujący stolicy! W okresie okupacji walka o wyzwolenie Polski wysunęła naszą partię na czoło narodu. Wielki czyn zbrojny, zorganizowany przede wszystkim przez naszą partię, i wielka danina krwi złożona przez tysiące członków naszej partii w walce z Niemcami o wyzwolenie Polski, leżą u podstaw naszej czołowej pozycji. W ciągu ubiegłych lat nagromadziło się w życiu Polski wiele zła, wiele nieprawości i bolesnych rozczarowań. Idee socjalizmu, przeniknięte duchem wolności człowieka i poszanowania praw obywatela, w praktyce ulegały głębokim wypaczeniom. Słowa nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości. Ciężki trud klasy robotniczej i całego narodu nie dawał nam oczekiwanych owoców. Wierzę, towarzysze i obywatele głęboko, że te lata minęły bezpowrotnie w przeszłość. Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych sojuszników, przewodzi nam nieśmiertelna idea socjalizmu. Od nas samych, od tego, jak cały naród podporządkuje się ściśle wskazaniom kierownictwa partii i rządu, zależeć będzie realizacja naszych celów wytkniętych na VIII plenum i kształtowanie się sytuacji wewnętrznej. Wielokrotnie słyszymy wymagania, ażeby kierownictwo partii i rząd mówiło klasie robotniczej i całemu narodowi nagą prawdę. Mówimy prawdę! Mówimy prawdę i dzisiaj i powiadamy: aby Polska nigdy nie stanęła w sytuacji, w jakiej dzisiaj znalazły się Węgry, należy ściśle i bezwzględnie wykonywać polecenia partii i rządu ludowego. Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. Zniszczymy wszystkich bandytów reakcyjnych bez skrupułów. Możecie jeszcze krzyczeć, że leje się krew narodu polskiego, że NKWD rządzi Polską, lecz to nie zawróci nas z drogi. Mogę powiedzieć tylko jedno: na kontrrewolucyjną działalność pod taką czy inną formą i postacią, na opluwanie partii, na opluwanie socjalizmu my nie pozwolimy! Nie ma innej rady towarzysze! Nie będziecie mnie tu egzaminować! Myśmy dawno już mówili, że pomylili się ci wszyscy, którzy powiadali, że październik to etap – etap do odrodzenia stosunków burżuazyjnych, kapitalistycznych! Nie! nie będzie etapu, towarzysze! Nie uratujecie naszej gospodarki w ten sposób, naród ma pracować, a nie leżeć na piasku, niech ludzie myślą o pracy, a nie o odpoczywaniu. A jeździć to mogą autobusami\" Tyle cytatów z Gomułki, ale czy przedstawiona kompilacja jego wypowiedzi czegoś - co do stylu - nam tutaj nie przypomina?
Slonce · 08 Grudzień 2015
\"Szanowni Państwo, odkąd objąłem urząd Burmistrza, analizuję wszelkie sfery miejskiej rzeczywistości szukając lepszych rozwiązań, a gdzie to możliwe lub konieczne, oszczędności...\" To dlatego Pan Burmistrz dał dyrektorowi domu kultury ponad 8 tysięcy pensji? To dlatego w domu kultury zwolniono jednego pracownika a zatrudniono dwóch?? To dlatego w budżecie jesienią zabrakło wolumenu pieniążków na pensje dla urzędników?? To dlatego jeździł pusty autobus?? To dlatego za audyt w oświacie zapłacono ponad 20 tysięcy złotych (źródło: interpelacje radnych na BIP), który to audyt mogli zrobić pracownicy wydziąłu?? Tak. To chyba wszytsko ze względu na te oszczędności
Kolanka · 08 Grudzień 2015
No dobrze , po godzinach ale korzystali z cudzego miejsca a nie własnego..prawda? Na swoim basenie, płacąc za energię i za wodę mogą dawać lekcje ile im się prywatnie chce. Oczywiście to powinno dotyczyć wszystkich, thriatlonistów też! Unormować albo uczą wszyscy albo Ci którzy mają uprawnienia is ą pracownikami basenu! Prywatnie to może się ktoś z kimś umówić i przyjdą jako para i też im nikt nauki nie udowodni płatnej bo rodzina albo przyjaciele mogą sobie pomagać ile chcą! Mają prawo. Ale unormować trzeba.Żeby nie było niesnasek.
Bądźmy obiektywni · 08 Grudzień 2015
Ostatnio odnoszę wrażenie, że w naszym mieście zapanowała zasada: \"Daj mi człowieka, znajdę na niego paragraf\". Popatrzmy zatem na tzw. instruktorów zewnętrznych, pracują w większości w oświacie, a nawet w szkole podst., która należy do budżetu miasta, więc są konkurencją dla miasta! I zasadnicze pytanie: czy MLUKS Triathlon ma KRS? O jakich oszczędnościach mówimy? Co to wszystko da pływalni, oprócz zamieszania? Na dzień dzisiejszy wpływy znacznie się zmniejszyły, kto za to odpowie? Pytania retoryczne...
Wikipedysta · 08 Grudzień 2015
Panie ..., dodajże Pan spacje!!! Tego nie da się czytać, bo masa słów się posklejała!!!
as · 07 Grudzień 2015
Panie burmistrzu. Zgodnie z cennikiem można na basenie wykupić bilet za 15 zł i na tej podstawie prowadzić naukę pływania. Przecież to prosta logika. Pan zwalnia z pracy ratowników, którzy jak rozumiem poza godzinami, korzystali z takiej możliwości. Jeżeli nie potrafił pan zwrócić im uwagi i tym samym sprzeciwić się takim praktykom, jednocześnie nazywając ich złodziejami, to jak można pana nazwać? Tutaj się powstrzymam żeby nie użyć pana myślenia i języka.
KRS · 07 Grudzień 2015
Pytanie się ciśnie na usta: czy WOPR musiał mieć KRS? A jeśli jest to jednostka terenowa?
Pływalnia · 07 Grudzień 2015
Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym stanowiskiem Pana Burmistrza, prosimy również o dokładną analizę tekstu i zapamiętanie podanych w nim stwierdzeń.
Sonia · 07 Grudzień 2015
Szanowny Panie Burmistrzu! Czy nie można było tak napisać na początku, zamiast publicznie nazywać ludzi złodziejami? Proszę o wyjaśnienie: \"Dodatkowo pracownik zatrudniony w urzędzie nie może prowadzić działalności konkurencyjnej w stosunku do pracodawcy\". Skoro pracowali jako ratownicy a po pracy jako instruktorzy to gdzie tu konkurencyjność? Basen nie ma przecież zatrudnionego instruktora. Rozumiem też, że jeśli ktoś pracuje w Urzędzie Miasta nie może prowadzić działalności gospodarczej? To smutne, że jeśli ktoś jest przedsiębiorczy i potrafi zarabiać dodatkowe pieniądze jest za to karany...
Kolanin · 07 Grudzień 2015
Pożyjemy, zobaczymy Panie Burmistrzu, cyfry nie kłamią !
Mc · 07 Grudzień 2015
Siostro! Basen!
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
2 godziny temu 3,541 14

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
17 godziny temu 1,821

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
17 godziny temu 1,438

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
20 godziny temu 4,979 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,530 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,289

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz