(8)
Słonecznie 23
Popularne tagi:
REKLAMA

Darmowa lekcje języka niemieckiego w szkołach?

Autor: 11 Grudzień 2015 przeczytasz w ok. 2 min.
Darmowa lekcje języka niemieckiego w szkołach?
©
(8) | Czytano:
6,624 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

8 grudnia tego roku, Burmistrz Miasta Koła Pan Stanisław Maciaszek odbył spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej. Celem spotkanie było omówienie współpracy w przedmiocie wprowadzenia do kolskich szkół nauki języka niemieckiego.

R E K L A M A
8
Czytano:
6,624 razy
Udostępnij
Od nowego roku szkolnego Burmistrz zamierza wprowadzić do każdej szkoły podstawowej oraz gimnazjum bezpłatną naukę języka niemieckiego opartą na nowoczesnych metodach nauczania mających zachęcić dzieci i młodzież do doskonalenia i poszerzania swoich umiejętności językowych.

"Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż w obecnych czasach znajomość kilku języków obcych jest gwarancją rozwoju zawodowego, społecznego oraz kulturowego." - czytamy w najnowszej informacji.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Burmistrz proponuje wprowadzić do kolskich szkół program, w którym dzieci i młodzież będą miały okazję nauki języka niemieckiego w ciekawy i dostępny sposób. W ramach programu uczniowie będą brali udział w różnego rodzaju wyjazdach, co pozwoli im na poznanie kultury i zwyczajów naszych zachodnich sąsiadów, nadto pozwoli na efektywniejszą naukę języka. Przewiduje się również organizowanie warsztatów, spotkań, kół zainteresowań oraz innych nowatorskich form organizowania nauki. Rodzice w związku z wprowadzeniem dodatkowych zajęć nie poniosą żadnych kosztów.

Należy dodać, iż wprowadzenie w/w programu w kolskich szkołach przyniesie nie tylko wymierne korzyści uczniom, zyska także na tym Miasto w postaci wpływu do budżetu dodatkowych środków finansowych. Uruchomienie programu umożliwi uzyskanie tzw. dodatkowej subwencji oświatowej w wysokości do 150% na każdego ucznia objętego programem nauczania języka niemieckiego. Dodatkowe środki będą mogły zostać wydane na cele związane z oświatą, kulturą np. zakup podręczników, materiałów edukacyjnych, organizacja wycieczek szkolnych, doskonalenie nauczycieli prowadzących lekcje języka niemieckiego, organizacja zajęć pozalekcyjnych, wyposażenie sal lekcyjnych, organizowanie imprez kulturalnych itp.

UM KOŁO

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (8)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Marzena · 14 Grudzień 2015
Właśnie! Mamy miasto partnerskie Reinbek, to jeszcze dochodzą uczniom wymiany służące również \"szlifowaniu\" języka. Bardzo fajnie, wreszcie jakaś dobra wiadomość ;-)
mmbb · 13 Grudzień 2015
Dzieciaki siedzą już wystarczająco długo w szkole. Dodatkowe lekcje musiałyby się odbywać w soboty. A najlepiej lekcja niemieckiego zamiast religii, ale to nierealne!
Rafał · 12 Grudzień 2015
Może ktoś z dających mi tutaj minusy jakoś wytłumaczy o co wam tutaj chodzi? Reinbek jest przecież naszym miastem partnerskim zza Odry, czyżby to pytanie było dla kogoś mało wygodne?
do xyz · 11 Grudzień 2015
moja corka uczy sie w szkole podstawowej i ma tylko jezyk angielski.
XYZ · 11 Grudzień 2015
Młodzież w szkołach już uczy się jeżyka niemieckiego obowiązkowo to co to są znów za brednie.
Rafał · 11 Grudzień 2015
Ciekaw jestem jak tam się układa współpraca z Reinbekiem, bo to też chyba można by wykorzystać?
kolanin · 11 Grudzień 2015
Jeśli to się uda to będzie świetna sprawa, brawo p.Burmistrzu!
csd · 11 Grudzień 2015
I znowu tylko plany, plany, plany
Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
1 godzinę temu 6,374

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
1 godzinę temu 361

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
3 godziny temu 957

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

Gmina Przedecz
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu  [WIDEO]
16 godziny temu 8,679

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu [WIDEO]

Powiat Kolski
Rodzinny Festyn i Święto Zielonych Świątek w Ponętowie Górnym Drugim
18 godziny temu 2,716

Rodzinny Festyn i Święto Zielonych Świątek w Ponętowie Górnym Drugim

Polityka
Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]
21 godziny temu 609

Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]

R E K L A M A