R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Pożar dachu w wigilię [AKTUALIZACJA]

25-12-2015 13:05 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,188 | Komentarzy: 2

Nie dla wszystkich wigilia Bożego Narodzenia była czasem radości. W miejscowości Ponętów Dolny (gm. Grzegorzew) wezwano strażaków do pożaru domu.
Foto:
R E K L A M A
W wyniku rozpoznania dowódca ustalił, że pali się dach budynku mieszkalnego pokryty eternitem oraz blacho dachówką. Budynek konstrukcji murowanej. Mieszkańcy budynku opuścili go przed przybyciem straży pożarnej i poinformowali, że w pomieszczeniach budynku nikogo nie ma. Nie ma osób poszkodowanych. Mieszkańcy poinformowali że w kuchni znajduje się butla z gazem propan – butan.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. Zasilanie budynku w energię elektryczną odłączono przez przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie energetyczne. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ODO i wykorzystaniem kamery termowizyjnej weszli do środka budynku mieszkalnego w celu lokalizacji źródła pożaru oraz wyniesienia butli gazowej propan butan w miejsce bezpieczne- temp butli 23 stopnie. Strażacy przy użyciu drabiny przystawnych weszli na poddasze budynku - panowało duże zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie ODO. Poddasze gdzie powstał pożar podano 4 prądy wody w natarciu na palący się dach. Oddymiono oraz przewietrzono cały dom jednorodzinny. Pomieszczenia mieszkalne sprawdzono przy pomocy mierników wielogazowych – urządzenia nie wykazały w powietrzu substancji niebezpiecznych, wszystkie parametry powietrza w normie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę