sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Kolejny grant kolskich licealistów

Kolejny grant kolskich licealistów

15-01-2016 12:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,068 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Kolejny grant kolskich licealistów
Foto:
Młodzież z klasy IIe o profilu informatyczno-matematyczno-geograficznym pod nadzorem nauczyciela informatyki Bartosza Dudka podjęła się skonstruowania drukarki 3D i zgłosiła swój projekt do szóstej edycji konkursu organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Nagrody w tym konkursie o wysokości 2 tysięcy złotych przyznawane są przez komisję, która wybiera 10 laureatów. Kolejną dziesiątkę wybierają internauci. Kolscy licealiści już po raz drugi wzięli udział w tym konkursie i ponownie wygrali nagrodę głosowania on-line.
Jedną z głównych idei projektu jest pokazanie innym szkołom, że zbudowanie drukarki 3D nie jest tak trudne i drogie jak mogłoby się wydawać. „Chcielibyśmy udowodnić, że dzięki współpracy i chęciom można tworzyć rzeczy użyteczne i dobrej jakości”-mówi opiekun grupy Bartosz Dudek. Nasza drukarka ma być solidna, skonstruowana w prosty sposób, i co najważniejsze, działać sprawnie i efektywnie. Młodzi informatycy podczas pracy nad projektem rozwijają swoje umiejętności z zakresu projektowania 3D, mechaniki precyzyjnej, elektroniki i informatyki.
Dofinansowanie zdobyte w konkursie uczniowie przeznaczą na udoskonalenie drukarki. Mają w planach zamontowanie w niej skanera 3D,bluetooth,aby można było sterować pracą drukarki za pomocą laptopa lub innego urządzenia mobilnego, oraz kilku innych nowoczesnych ulepszeń.

Drukarkę o wymyślonej przez samych konstruktorów nazwie ,,Wonder Box 3D" budują uczniowie: Iga Przybylska, Paulina Zalas, Natalia Skibińska, Sebastian Lewandowski, Krystian Zbierski, Adam Góźdź, Grzegorz Gajewski, Kamil Wiatrak, którzy poprzez pracę nad projektem pragną zachęcić swoich młodszych kolegów do wybierania w szkołach średnich klas o profilach informatycznych. ,,Gwarantujemy że nasz projekt będzie udany i z pewnością nie ostatni”-deklarują uczestnicy projektu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!