sim
materace
Wiadomości Miasto Koło W Kole powstaje lodowisko! Zobacz gdzie

W Kole powstaje lodowisko! Zobacz gdzie

15-01-2016 20:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 31,577 | Komentarzy: 21
Jubiler Euro Koło
W Kole powstaje lodowisko! Zobacz gdzie
Foto:
Z inicjatywy druhów OSP w Kole nad Wartą powstaje właśnie lodowisko dla mieszkańców. Miejsce jakie wybrano wspólnie z burmistrzem to parking na tyłach pływalni miejskiej.
Od jutra zaczynają się ferie zimowe. Dziś jak sami widzimy aura nagrodziła dzieci dużą ilością śniegu. Teraz pozostaje trzymać kciuki za mróz, który zamieni wylaną przez OSP Koło wodę w lód.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli inicjatorów to w najbliższym czasie będziemy mogli skorzystać z lodowiska w Kole.

Co o tym sądzicie? Podoba Wam się ten pomysł?
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (21)
Aga 21-01-2016 19:30
Czy można już korzystać z lodowiska?
| Zgłoś do usunięcia
radek 17-01-2016 21:13
Lodowisko w czasie ferii to bardzo dobry pomysł. Ferie powinny być czasem, w którym dzieci i młodzież powinny jak najwięcej skorzystać z rekreacji na powietrzu, a nie siedzieć przed tabletami czy telewizorami oraz na tworzonych na siłę formach organizacji wypoczynku w miejscach, gdzie przebywają przez resztę roku. Szkoda tylko, że nie pomyślano o możliwości wypożyczenia łyżew jak w innych miastach. Mam nadzieję, że zadbano o opiekę nad korzystającymi z lodowiska oraz o organizację zajęć dla nich - mógłby się tym zająć np. MOSiR i nauczyciele w-f ze szkół.
| Zgłoś do usunięcia
Bartek 17-01-2016 16:23
Były śmietniki, ławki i kupa śmieci, zwłaszcza na jesieni, też była. Cóż - poprzednik to pewnie jest ze "Złodziejowa" (to nawiązanie do alfonsów i złodziei, nie to, żebym Płaszczyzny nie szanował)? Niestety, taka jest prawda, że dyrektora MZUKU Maciaszek nie musi zwalniać, tylko chce wprowadzić prywatny kapitał, który wprowadzi swoje warunki, a te niestety będą miały jeszcze większe konsekwencje.
| Zgłoś do usunięcia
Nie piszcie bzdur 17-01-2016 13:23
Ławki akurat za poprzedniego burmistrza były i śmietniki też bez przesady! Szanuję nowego za to co robi i to bardzo no ale nie przesadzajcie jednak coś Pan Drożdżewski zrobił nikt Mu tego nie odbierze, przez 8 lat w Kole nic? A jednak wiele zrobił tylko,ze nie chcecie o tym pamiętać ani wiedzieć. Mam wiele do pana Drożdżewskiego ale staram się pisać bezstronnie. Spuśćmy zasłonę milczenia na osoby, które z racji bardzo słabego wzroku chyba powinny iść się zapisać do PZN w Kole ul. Kolejowa 48. Tam pomagają niewidomym i słabowidzącym!
| Zgłoś do usunięcia
Marzena 17-01-2016 01:39
@Andrzej Jest ważne, ale nie najważniejsze. Ile masz tych ławek czy śmietników? Utrzymanie czystości to minimum, dlatego Mieczysław nawet mając swoich przydupasów wyleciał. Jednak problem tkwi w czymś zupełnie innym, żeby tu nie było >>czysto i pusto<<, jak mydląc takim minimalistom oczy, zlikwiduje wszystko, całą resztę. Bo akurat jeśli chodzi o Mieczysława, to przede wszystkim i za dług, i za inne błędne decyzje daliśmy mu czerwoną kartkę, a tu mówiąc o tych innych sprawach, to masakra w ogóle jakaś, człowiek-demolka.
| Zgłoś do usunięcia
Andrzej 16-01-2016 21:19
piszcie sobie co chcecie , ale dawno takiego burmistrza już nie było poprzednicy inwestowali tylko w szkoły jestem pełen podziwu dla obecnego burmistrza coś widać w Kole (ławki, śmietniki, czysto to jest ważne)
| Zgłoś do usunięcia
Józef 16-01-2016 17:39
To ostatnio Radna Musiałek mówiła. Trzeba ich szanować, bo "tak mi dopomóż Bug" przecież dodali. Napisane bez błędu, tutaj zapewne rzeka miała być.
| Zgłoś do usunięcia
Małgorzata 16-01-2016 17:29
Świetna wiadomość. Dziękujemy e-kolo za konkretne informacje. Mi tam się podoba, lodowisko jest, mróz w zasadzie jest, nawet ewentualnie odpowiedzialny (właściciel terenu) też jest, gdyby coś, to burmistrz, niech rodzice wiedzą.
| Zgłoś do usunięcia
Kamila 16-01-2016 12:25
Szanowny Panie Burmistrzu - my, mieszkańcy Koła, dzieci, wnuki, rodzice, babcie, dziadkowie, wszyscy - składamy Panu nasze najwyższe wyrazy wdzięczności. Jest Pan dla nas jak Ojciec, troskliwy, myślący, dbający byśmy mieli wszystko czego nam trzeba. Trud jest niesamowity, by wszystkiego doglądać osobiście, najbardziej życzylibyśmy wielu klonów, bo co zrobi bez Pana ta cała masa zbaraniałych nierobów? Wspaniałe jest zwłaszcza to, że będzie Pan teraz instruktorem łyżwiarskim, ratownikiem basenu, kontrolerem śmieci, jakości wody, że będzie Pan dbał o ciepło i nasz dach nad głową, uczył w szkołach, patrolował ulice i w ogóle dbał o bezpieczeństwo, łatał dziury w drogach, przycinał krzewy, odprawiał nabożeństwa, organizował kulturę, zabiegał o oddanie miejskich długów... jesteśmy tylko pełni obaw, czy choćby dwie minuty znajdzie Pan by spać. Taki Burmistrz to naprawdę skarb. Co byśmy bez Pana zrobili? Niech Pan nie przejmuje się tylko tymi głupimi komentarzami obcych zazdrośników nie mogących wytrzymać tego, jak się Koło rozwija, ani miejscowych Pańskich oponentów. Szczególnie zaś proszę nie przejmować się tym, co wyprawiają rządzący w innych miastach, bo jak można tak ważne sprawy oddawać innym? Tutaj Pan osobiście wszystkiego dogląda. Cieszymy się, że jest Pan nam wzorem, Ojcem i przykładem - niech tak Panu dalej dopomaga Bóg!
| Zgłoś do usunięcia
Bartek 16-01-2016 11:30
@mruczek Chyba ty jesteś nieszczęśliwy... Jak to "ludzie zrobili lodowisko"? Jest napisane o porozumieniach aż z burmistrzem, żeby trochę wody gdzieś rozlać... czy to "lodowisko"? Może jeszcze jazdę figurową dzieciaki będą uprawiać? Co jeśli któremuś dziecku stanie się krzywda, kto będzie odpowiadał, OSP? Normalne gminy starają się trochę bardziej, mają też lodowiska prawdziwe, całoroczne, a u nas wszystko musi być sukcesem burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
mruczek 16-01-2016 09:39
Rysiek, Ty się zacznij leczyć. Ludzie zrobili lodowisko i jest super. To jest właśnie fajna obywatelska postawa, oby więcej takich. Nivea postawiła plac zabaw bo mieszkańcy miasta głosowali i to tez jest super. Jakim trzeba być nieszczęśliwym człowiekiem, żeby takie rzeczy krytykować???
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 16-01-2016 09:33
Rysiek i Drogowiec takim burakom nigdy nic nie będzie pasowało, sami Weście się do roboty
| Zgłoś do usunięcia
Do Naty. 16-01-2016 09:00
No jak nie, jak tak. Razem z kijkami :)
| Zgłoś do usunięcia
Magdalena 16-01-2016 08:56
Super! W końcu jakaś zimowa atrakcja dla dzieci i nie tylko &#128522; Ciekawe tylko czy będzie możliwość wypożyczenia łyżew. Byloby idealnie.
| Zgłoś do usunięcia
Drogowiec 16-01-2016 08:48
Po jakiego grzyba robić nowe lodowiska, jak większość dróg w naszym mieście, to jedno wielkie lodowisko. Zaadaptować takie i gotowe. Taniej i szybciej.:)
| Zgłoś do usunięcia
Rysiek 16-01-2016 01:44
Przecięcie wstęgi też było? Ktoś będzie nad tymi dziećmi czuwał? Bo inaczej, to nie ma lodowiska... Ludzie, z czego tutaj się cieszyć? Są wsie (tak, w Polsce), nie tylko miasta, czy miasteczka, gdzie dla wójta byłoby to niezłym obciachem, że zamarzniętą kałużę ma firmować swoim wizerunkiem, a placu zabaw nie musi budować NIVEA. Kiedy dojdziemy do normalności? Nigdy? Dlaczego Koło jest zaściankiem, co z pływalnią, co z ratownikami, bo jakoś nie widziałem informacji - znowu może najbliższe CZYNNE baseny będą w Koninie, Turku, Uniejowie, Ozorkowie, Kutnie... ?
| Zgłoś do usunięcia
Kolega 15-01-2016 23:49
I znów zaangażowanie OSP Koło nad Wartą , dzięki ;-)
| Zgłoś do usunięcia
babcia 15-01-2016 22:56
Wielka radość, dziękujemy.
| Zgłoś do usunięcia
mmmm 15-01-2016 22:25
brawo za pomysł, juz dawno powinno byc cos takiego.!!! mam nadzieje ze bedzie cos takiego co roku.
| Zgłoś do usunięcia
Nata 15-01-2016 22:09
Super ! A lyzwy bedzie mozna wypozyczyc ?
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 15-01-2016 22:05
Świetna sprawa, brawo !
| Zgłoś do usunięcia