sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Święto Babci i Dziadka w PM5 [FOTO]

Święto Babci i Dziadka w PM5 [FOTO]

21-01-2016 09:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,387 | Komentarzy: 0
Święto Babci i Dziadka w PM5 [FOTO]
Foto:
zacisze
W naszej Gromadce Misia Uszatka jak co roku dzieci miały okazję zaprosić do naszego przedszkola bardzo ważne dla nich osoby – swoje babcie oraz swoich dziadków. Zapraszanie tych wspaniałych gości na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień, kiedy wnukowie mogą spędzić czas ze swoimi dziadkami, dzień wypełniony radością, pełen wzruszeń, dobrych słów – dzień, w którym w sposób szczególny możemy podziękować babciom oraz dziadkom za wszystko co dla nas robią, ale przede wszystkim za to, że po prostu są. Ostatni tydzień przed feriami upłynął naszym dzieciom właśnie pod hasłem wspólnych spotkań wnuków z dziadkami.
Dzieci z każdego oddziału, zarówno maluszków, jak i starszaków, przygotowały dla swoich babć i dziadków przepiękne występy artystyczne, które z lekką tremą, ale i uśmiechem na twarzy, zaprezentowały program przybyłym gościom. Za przygotowania dzieci do tego niezwykłego dnia odpowiedzialne były wychowawczynie każdej grupy, gdyż dzieci prezentowały rozmaite występy, każde w swojej grupie. W tygodniu Babć i Dziadków nie brakowało wspólnych śpiewów, przepięknej recytacji dzieci, tańców oraz występów teatralnych. Dzieci w każdej grupie zaprezentowały repertuar przygotowany specjalnie dla przybyłych gości. Po występach dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane wcześniej upominki, a były to między innymi: laurki, aniołki, papierowe koszyczki z niespodzianką.

Po części artystycznej goście zaproszeni przez naszych przedszkolaków podjęci zostali skromnym poczęstunkiem, ciepłą herbatą, kawą. Był to czas, kiedy dzieci mogły przytulić się do swoich dziadków, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia, porozmawiać, wyściskać i złożyć już indywidualnie najszczersze, płynące prosto z małych serduszek życzenia.W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim pracownikom naszej placówki, przede wszystkim zaś niezastąpionym paniom: B. Krawczyk, a. Maniak, M. Głuszkowskiej, B. Grabowskiej oraz I. Pachlińskiej, których pomoc w trakcie imprez była nieoceniona, gdyż to one zadbały o estetykę i przygotowanie poczęstunku. Podziękowania kierujemy również do rodziców, wszystkich przybyłych mam, które poświęcając swój wolny czas, pomogły nauczycielkom w zadbaniu o dobre samopoczucie i zadowolenie naszych babć i dziadków, przygotowując cały poczęstunek i dbając o to, by nikomu niczego nie zabrakło.

Dzień Babci i Dziadka na długo zostanie w pamięci wnucząt, jak i samych babć i dziadków. Dziadkowie opuszczali placówkę z uśmiechem na twarzy, dziękując wszystkim za mile spędzony czas.

oprac. K. Tomczak
foto: p. Karaszewska, W. Garus, E. Szacowna, R. Zamelska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!