sim
KHBC
Wiadomości Kultura i rozrywka Zespół Szkół Plastycznych w Kole mistrzem fotografii

Zespół Szkół Plastycznych w Kole mistrzem fotografii

25-01-2016 09:31 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,826 | Komentarzy: 0
Zespół Szkół Plastycznych w Kole mistrzem fotografii
Foto:
zacisze
W Kole nie brakuje fotograficznych talentów. Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych kolejny raz zdobyli nagrodę w kategorii grupowej, w ogólnopolskim programie fotograficznym Akcja (foto)edukacja.
Organizatorzy programu Akcja (foto)edukacja) postawili uczniom bardzo wysoką poprzeczkę z zadaniem dotyczącym stylu w fotografii. Polegało ono na analizie twórczości wybranego fotografa i wykonaniu zdjęć w jego stylu. Uczniowie z Koła zmierzyli się z wyrazistymi kadrami wielkich nazwisk i w większości przypadków wyszli z tej potyczki zwycięsko, bardzo dobrze radząc sobie z zadaniem od strony technicznej.

Placówka wygrała warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa i reprezentanta jury konkursu Akcji (foto)edukacji. Szkoła ma też szansę na wygranie wyposażenia pracowni fotograficznej o wartości 15 tys. zł.

To nie pierwsze zwycięstwo Zespołu Szkół Plastycznych w Kole. Placówka aktywnie uczestniczy we wszystkich edycjach projektu, a w jego drugiej odsłonie została rocznym laureatem zdobywając główną nagrodę, w postaci sprzętu fotograficznego.

Akcja (foto)edukacja to ogólnopolski program fotograficzny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Formuła projektu opiera się na comiesięcznych lekcjach, składających się z filmu instruktażowego i tekstu, a każda z lekcji zakończona jest zadaniem domowym. Startować można w dwóch kategoriach – indywidualnej oraz grupowej, jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych lekcji otrzymują aparaty fotograficzne w kategorii indywidualnej oraz warsztaty fotograficzne, w kategorii grupowej. Na głównych zwycięzców edycji czeka stypendium naukowe oraz wyposażenie pracowni fotograficznej. Obecnie trwa IV edycja konkursu. Więcej informacji:
https://www.szerokikadr.pl/lekcje/o-programie.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!