sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Powiat Kolski VI Festiwal Piosenki Integracyjnej

VI Festiwal Piosenki Integracyjnej

01-07-2010 14:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,208 | Komentarzy: 0
VI Festiwal Piosenki Integracyjnej
Foto:
zacisze
Oprócz pogody, dopisali uczestnicy i organizatorzy. Prawie pół setki wokalistów nie tylko z terenu powiatu kolskiego „walczyło” z mikrofonem w ręku o główne nagrody kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Integracyjnej, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chodowie. „Gwiazdami” spotkania była trójka młodych członków zespołu „Verdis”, a gościnnie, w roli wokalisty, wystąpił… proboszcz z Dębna Królewskiego.
Impreza rozpoczęła się chwilą ciszy poświęconą zmarłemu kilka lat temu papieżowi Janowi Pawłowi II, ofiarom tegorocznej katastrofy nad Smoleńskiem i powodzi oraz długoletniemu włodarzowi chodowskiej gminy Janowi Murakowskiemu. Następnie nad placem przy Urzędzie Gminy i sąsiadującym zabytkowym parkiem popłynęła wspólnie odśpiewana „Barka”. Ocenę prezentacji w dwóch kategoriach: osoby niepełnosprawne i dzieci szkolne, prowadziła komisja artystyczna pod przewodnictwem Marioli Nowak, a w roli uroczych, ciepłych i dowcipnych „zapowiadaczy” wystąpili: Lilla Marczak, nauczycielka z Kaleni Małej oraz Dawid Mazurkiewicz ze Zduńskiej Woli.
Po przesłuchaniach 46 uczestników wokalnych zmagań jury postanowiło przyznać główną nagrodę w kategorii niepełnosprawnych duetowi: Maciejowi Gali i Marzenie Jędrzejczak, reprezentujących GOPS Chodów za żywiołowo wykonanego „Zakochanego klauna”. Wzruszony był Marcin Jasiński ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębnie Królewskim, któremu wykonanie „Mojego jedynego marzenia” pozwoliło odebrać drugą nagrodę. Za utwór „Od dziś” Klaudia Wiankowska z chodowskiego gimnazjum została zdobywczynią trzeciej lokaty. W grupie dzieci szkolnych, oprócz pierwszego miejsca, sporą grupę fanek zdobył Piotr Balcer z Chodowa, który z estrady prosił: „Pokaż mi niebo”. Dwie drugie nagrody przypadły Natalii Barańskiej ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kłodawie za „Zuzię, lalkę niedużą”, a dla Heleny Kołodziejczak z Grzegorzewa ta lokata była „Z bajki”. Trzecie miejsce przyznano Wiktorii Tomczak z Rdutowa. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Woźniak z SP Chodów oraz Fabian Pawlak z SP Kaleń Mała. Był też plebiscyt publiczności na najładniej wykonaną piosenkę. Najwięcej głosów uzyskały: Patrycja Radke z SP Osiek Wielki za utwór „Otwórz oczy” oraz Daria Dróżdż z MGOK Przedecz za „List do matki”.

Nagrody, ufundowane dzięki pomocy prawie wszystkich samorządów gminnych z terenu powiatu kolskiego oraz przedsiębiorców i sponsorów, wręczała organizatorka spotkania, kierownik chodowskiego GOPS Bożena Mijas w towarzystwie wójta gminy Henryka Tomczaka, szefowej jury i członków koncertującego później zespołu „Verdis” z Białegostoku. Nagród było tak dużo, że otrzymali je wszyscy uczestnicy po kilka razy, a pozostałe „nadwyżki” poszybowały ze sceny w kierunku publiczności. Oprócz artystów z Białegostoku gościnnie wystąpił w roli wokalisty proboszcz z Dębna Królewskiego, ksiądz Andrzej Klauza.

Cieszę się, że w tym dniu wszyscy poczuliśmy się równi, z jednakowymi szansami, że było dużo uśmiechu i radości, że udało się nam zintegrować przez piosenkę. Zapraszam wszystkich za rok – powiedziała inicjatorka i organizatorka imprezy, szefowa GOPS Chodów Bożena Mijas. Przygodę z piosenką zakończyła zabawa taneczna na murawie, a do tańca przygrywał Mateusz Karczmarek.

zit
#zdj:Festiwal Chodów
Główni laureaci chodowskiego festiwalu w kategorii niepełnosprawnych: Maciej Gala i Marzena Jędrzejczak
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!