sim
kol-net
Wiadomości Kultura i rozrywka Kolejna wystawa w Muzeum

Kolejna wystawa w Muzeum

03-02-2016 12:39 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,165 | Komentarzy: 3
Kolejna wystawa w Muzeum
Foto:
zacisze
Muzeum Technik Ceramicznych zaprasza na wystawę "Powstanie Styczniowe 1863 - 1864" ze zbiorów Małgorzaty i Adama Urbaniaków. Powstanie pomimo swej klęski ogromnie rozszerzyło i umocniło polską świadomość narodową znacząco przyczyniając się do odzyskania niepodległości w 1918 r.
Epilogiem tego zrywu był wybuch powstania zabajkalskiego wznieconego przez polskich zesłańców - uczestników Powstania Styczniowego. Jego 150. rocznica przypada w tym roku. Na wystawie można zobaczyć unikalne kolekcje broni oraz zbiory oryginalnych dokumentów i map.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
kolanka23 04-02-2016 09:20
Zgadzam się z przedmówcami. Nic dodać nic ująć.
| Zgłoś do usunięcia
do Ben10 03-02-2016 17:33
Lepiej faktycznie te 230 tysięcy przeznaczyć dla ludzi niż utrzymywać samą administrację i obsługę w muzeum bo oprócz wystaw to nie słyszałam żeby tam się coś działo. A wystawa wystarczy w ratuszu i jeden etat do oprowadzania po niej, a pozostałe 200 tysiecy dać na coś innego. A budynek po muzeum przeznaczyć na mieszkania socjalne, których w mieście brakuje.
| Zgłoś do usunięcia
Ben10 03-02-2016 13:54
Niech lepiej się zwolnią i zlikwidują całe to muzeum. Była teraz na nich nagonka to wymyślili sobie wystawę; hahaha. To jest cyrk na kółkach, lepiej pieniążki przeznaczyć na młodzież lub osoby potrzebujące (OSOBY POTRZEBUJĄCE) ! Nie na alkoholików... A wracając do tematu wystawy i historii to obecny dyrektor p. Nuszkiewicz niech powtórzy sobie lub nauczy się ważnych dat dla Polski. Bo to troche wiocha mylić daty (ważne daty dla Polski)
| Zgłoś do usunięcia