sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Kolskie struktury KORWIN o referendum

Kolskie struktury KORWIN o referendum

05-02-2016 09:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 24,600 | Komentarzy: 30
Kolskie struktury KORWIN o referendum
Foto:
zacisze
Trwa zbieranie podpisów pod referendum o odwołanie przed końcem kadencji Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka. Swój głos w sprawie inicjatywy postanowili zabrać również przedstawiciele kolskich struktur partii KORWIN
"Grupa obywateli naszego miasta, która zorganizowała się w związku z negatywną, w jej ocenie, zaledwie roczną pracą burmistrza miasta Koła, p. Stanisława Maciaszka, pragnie doprowadzić do jego odwołania ze sprawowanej funkcji. W tym celu owa grupa inicjatorów, pragnie zorganizować referendum, w którym mieszkańcy miasta mogliby wyrazić swoją opinię, odpowiadając na pytanie: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Stanisława Maciaszka z funkcji Burmistrza Miasta Koła przed upływem kadencji?".

Do wydarzeń tego typu nie dochodzi często, wszak to nikt inny, jak właśnie mieszkańcy miast, na drodze demokratycznych, prawidłowo przeprowadzonych wyborów, wybierają swoich włodarzy. Pan Maciaszek burmistrzem miasta Kola został również w taki sposób - demokratyczny, Czy zatem demokracja jest w porządku tylko wtedy, gdy lud wybiera "jedyną słuszną opcję"? Patrząc na przykład naszego miasta - wygląda na to, że tak. Obecny burmistrz reprezentuje interesy na wielu płaszczyznach odmienne od interesów swoich poprzedników. Nie bez echa przechodzi również fakt, iż p. Maciaszek związany był z PiS. Nie zdarzyło się dotąd w Kole, by na drodze referendum rozliczano kogokolwiek z rządów w ogóle, a co dopiero po zaledwie roku pracy.

Inicjatorzy, nie podają żadnych konkretów, jako przyczyn referendum. W ich mniemaniu: "
- złe, a nawet tragiczne gospodarowanie finansami miasta oraz zasobami ludzkimi,
- zatrudnianie na kluczowych stanowiskach ludzi spoza Koła,
- brak realnych sukcesów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych,
- planowanie inwestycji bez wystarczających analiz skutków dla środowiska, społeczeństwa i miasta, - niedotrzymywanie obietnic wyborczych"
to powody wystarczające, by odwołać burmistrza przed końcem kadencji".

Naszym zdaniem powyżej cytowane zarzuty wobec osoby p. Stanisława Maciaszka, nie są wystarczającymi na tyle, by zasadnym było organizowanie kosztownego referendum odwoławczego, na którego realizację środki zostaną wyjęte z budżetu miasta, a więc z kieszeni obywateli, Liczymy na to, że mieszkańcy Koła pójdą po rozum do głowy i zamiast finansować referendum, wystarają się o to, by Pan Burmistrz podczas swojej kadencji wprowadził np. budżet obywatelski, z którego wszyscy będą zadowoleni, a my - usatysfakcjonowani tak ważnym krokiem ku dobrym zmianom w mieście.

Nie odnosimy się do widocznej gołym okiem walki o stołki do roszad, zwolnień i zmian na stanowiskach kierowniczych, ale bacznie przyglądamy się zamieszaniu, jakie wywołują wokół własnych utraconych stanowisk osoby, które są czołowymi postaciami lub poplecznikami pomysłu referendum.

Patrząc trzeźwym okiem, sytuacja w naszym mieście jest analogiczna do sytuacji w kraju: u nas na starcie postępujących zmian mamy referendum, a na początku zmian w rządzie - Komitet Obrony Demokracji . Nie popieramy ani jednego, ani drugiego, a jeśli chodzi o działania Pana Burmistrza Maciaszka - większości z nich możemy z zadowoleniem przyklasnąć i na pewno bylibyśmy za tym, by dać mu szanse, by pracował dla Koła chociażby do końca kadencji. Tym bardziej, że: "— Wśród planów jest rozwój budownictwa komunalnego i poprawa infrastruktur- drogowej. Chciałbym, by miasto było nastawione na budo, geotermii, mamy wspaniale złoża. Chcę włączyć teren 15 hektarów do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej — zapowiada burmistrz Stanisław Maciaszek. - Prace są już mocno zaawansowane, czekają tylko na podpis ministra. Oprócz tego planuję remont ważnych ciągów komunikacyjnych i Wybudowanie domu opieki dla ludzi starszych - dodaje".

List do redakcji przesłali: KORWiN - Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (30)
FIODOR 09-02-2016 20:35
znalazłem na lm - Muszę płacić za czyjeś długi! Uważajcie na PESEL - przestrzega pionki24.pl/nowosci,top,18,1,_musze_placic_za_czyjes_dlugi_uw,5176.html ja nie podaje PESELU a WY
| Zgłoś do usunięcia
do inwestor 08-02-2016 22:14
Proszę zatem zająć się swoimi inwestycjami. Nikt tu nie szkaluje firmy. To firma nie potrafi jasno i klarownie, lub pan burmistrz w jej imieniu, przedstawić co chce robić . Chyba się nie mylę ,że była to biogazownia, elektrociepłownia, spalarnia itp, itd. Nazwa raz taka raz siaka. Jeśli firma taka porządna to chyba nie na forum jest miejsce na wyjaśnianie spornych i irytujących treści lecz albo na spotkaniu z mieszkańcami, albo konkretne oświadczenie podpisane imieniem i nazwiskiem. A cyrk to faktycznie jest z tego zrobiony. Proszę się zatem nie dziwić, że tak właśnie postrzegamy firmę. Tym bardziej, że firma, lub ktoś piszący w jej imieniu używa w stosunku do nas mieszkańców dość niewybrednych słów typu "zawiść zżera klikę", "zniszczycie miasto do reszty i nikt nie zainwestuje u was nawet za sto lat, ale stołeczki będą wasze", "w małym mózgu lelum polelum" itd. To język kloaczny, nie mający nic wspólnego z inteligentnym rozwiewaniem wątpliwości. To w interesie firmy winno być rozwianie wszelkich wątpliwości, jeśli udziałowiec miał konflikt z prawem to szanująca się firma powinna zrobić wszystko, aby odbudować swoja reputację. Straszenie sądem to mało skuteczny sposób.
| Zgłoś do usunięcia
Inwestor 08-02-2016 21:45
Inwestor ,to inwestor i pod nikogo się nie podszywam . Słów używam takich jakich używam bo jestem człowiekiem i szlak mnie trafia jak mamy wyłożyć kilkadziesiąt milionów na inwestycje a ktoś nas non stop wytyka i przekłamuje nasze intencje ,jak byśmy coś chcieli ukraść z tego miasta . Burmistrz zachował się wobec nas normalnie więc i dlatego daje nam to obraz i w tym sensie wychodzi, że go bronimy . Więcej nie będę tu polemizował bo wszystkie swoje myśli i emocje zawarłem w poprzednim poście i mam co robić , ale nie pozwolę na szkalowanie naszej firmy i naszych intencji . A firma miała budować, tzn. startować w przetargu na budowę mieszkań, ale nie w zamian za dzierżawę działki na Sosnowej i to wyjaśniałem, więc proszę czytać ze zrozumieniem co wyjaśniam. A rozdwojenia jaźni nie mam i wiem co piszę, ale za to niektórzy atakują tu żeby atakować . A co do tego, że pozwoliłem sobie na krytykę to dlatego, że jestem Polakiem i męczy mnie, że nasz kraj i jego obywatele tak budują a właściwie niszczą go w imię swoich partykularnych interesików i właśnie politykierstwa . Liczą się silne miasta i silny kraj a nie walka bez końca ,kto jest lepszy . Żegnam !!
| Zgłoś do usunięcia
Freud 08-02-2016 15:09
Inwestor, który nie pisze o swojej inwestycji tylko ubliża mieszkańcom i występuje w obronie burmistrza. Coś mi tu śmierdzi strojeniem się w cudze piórka. Fe nie ładnie tak kłamać. Ktokolwiek napisał ten artykuł powinien się mocno wstydzić albo zacząć się leczyć bo to zakrawa na rozdwojenie jaźni.
| Zgłoś do usunięcia
dkt 08-02-2016 13:51
Popieram - zuzkazuzia. Masz 100 % racji.
| Zgłoś do usunięcia
Marzena 08-02-2016 11:55
@basia: Skoro basia i przez małe "b", być może jesteś zbyt młoda. To co piszesz, przypomina jednak stary system (PRL, było takie państwo i je doskonale pamiętam), którym kierowała jedyna słuszna siła przewodnia. Maciaszek gubi się w wielu sprawach, sądy rację też niekoniecznie jemu przyznają (choćby Witkowski pieniądze dostał, Nuszkiewicz został w końcu przeniesiony na dyrektora MTC), więc to raczej uszczupla miejski budżet, niż jest niekorzystne dla mających z burmistrzem konflikty. Tylko z referendum najprościej byłoby zaczekać do absolutorium, ściślej do nieudzielenia tego absolutorium, wtedy te podpisy byłyby zbędne i zadziałałby automat referendalny. Tyle że radni stoją za burmi... - prawda, raczej swoimi stołkami - murem.
| Zgłoś do usunięcia
basia 08-02-2016 10:36
Nie żadnych szans na referendum bo te zarzuty są za liche, ale jaki poziom grupy to organizującej takie referendum.Cóż za autorytety z tej grupy do nas chcą dotrzeć, ludzie nie ośmieszajcie się Przez Was wielki wstyd dla Koła.Uważajcie żeby przez pomówienia wasze i ploty które rozsiewacie nie narobić sobie smrodu
| Zgłoś do usunięcia
zuzkazuzia 08-02-2016 10:21
Dlaczego nikt nie napisze o dokonaniach poprzedniego w ciągu pierwszego roku ? Co zrobiło PO w pierwszym roku ? Co zrobił pan prezes jeden i drugi w pierwszym roku pracy ? Dlaczego nie odpowiada wam UCZCIWY burmistrz ? Dlaczego mówią , że to nie zemsta tylko dla dobra miasta ? Jeśli będzie następny, a pewnie zatrudni swoich, a tych będzie zwalniał, to po połowie roku pewnie mieszkańcy zrobią następne referendum. Tego chcemy dla miasta ? Możecie odpowiedzieć ? Miasto będzie słynne dzięki częstym referendum, to będzie wasza największa zasługa i dokonania w pierwszym roku !
| Zgłoś do usunięcia
do inwestora 08-02-2016 09:38
Ten inwestor od samego początku dał się poznać nam jako ktoś kto najchętniej anonimowo wypowiada się na forum.Przy tym jego wypowiedzi były dalece niestosowne. Ale ja też w tej wypowiedzi mam spore wątpliwości co do autentyczności tego artykułu. Ta narracja jakoś jest nam forumowiczom dobrze znajoma.
| Zgłoś do usunięcia
abc 08-02-2016 08:40
Czy "inwestor" to na pewno inwestor? Ocenianie w stylu "Politykierstwo zawiść zżera klikę ,którą burmistrz postawił w odstawkę i to jest fakt jaki ja widzę . Żenada ,zniszczycie miasto do reszty i nikt nie zainwestuje u was nawet za sto lat, ale stołeczki będą wasze . " jest albo wysoce nieprofesjonalne albo ktoś podszywa się pod inwestora i w jawny sposób niszczy jego reputację, co jest karalne. Moim zdaniem to, gdyby to był faktycznie wpis inwestora odniósł by sie do zarzutów i na tym poprzestał. Bez zbędnych odniesień do polityki.
| Zgłoś do usunięcia
Do inwestora 07-02-2016 23:32
W takim razie pozwolę sobie zacytować fragment z publicznych informacji: "Nie dość tego, warszawski inwestor jest chętny aktywnie włączyć się w życie miasta i wybudować budynki z mieszkaniami komunalnymi na potrzeby mieszkańców w ramach tak zwanego partnerstwa publiczno-prywatnego. Rozwiązałoby to w znacznym stopniu problem „głodu” mieszkań komunalnych i zmniejszyłoby kolejki oczekujących na nie rodzin". Budynki z mieszkaniami komunalnymi (...) jest nawet wytłuszczonym drukiem napisane. kurier-kolski.pl/2015/02/spotkanie-z-mieszkancami-plaszczyzny-zly-stan-drog-i-budowa-elektrocieplowni-w-kole-za-70-mln-zl-obejrzyj-video/
| Zgłoś do usunięcia
Inwestor do lelum polelum 07-02-2016 21:39
Widzę, że Lelum polelum ma chęć siania propagandy czyli tzw. pół prawdy. Nasza firma nie ma problemów z prawem a jeżeli jest inaczej to spotkamy się w sądzie . Jeżeli udziałowiec miał wyrok ,to jest już osądzony i nic do tego nikomu. Takie snucie bajek odciąga od prawdy , która jest taka, że spółka nasza chce inwestować ma na to środki i nie musi w spółce celowej mieć milionów kapitału na pokaz. Dlatego proszę nie wypisywać głupot na nasz temat . A skoro RM coś zatwierdza a za parę tygodni odwołuje swoje decyzje, to pytam co jest tego powodem skoro żadna jeszcze instytucja nie wypowiedziała swojej opinii na temat inwestycji.Prawda jest taka mamy dosyć takich obelg w naszym kierunku i jako ludzie chcący inwestować w Waszym mieście mamy serdecznie dosyć tego cyrku . Walczycie z co dopiero wybranym burmistrzem i to dlatego nie podoba się inwestor nawet jak byśmy złoto rozdawali na ulicach . Politykierstwo zawiść zżera klikę ,którą burmistrz postawił w odstawkę i to jest fakt jaki ja widzę . Żenada ,zniszczycie miasto do reszty i nikt nie zainwestuje u was nawet za sto lat, ale stołeczki będą wasze . A poza tym to na Sosnowej ma powstać elektrociepłownia a dzierżawa działki nie była uzależniona od budowy bloków komunalnych, to zwykłe kłamstwo. Spółka dla tej inwestycji jest spółką celową i dlatego złożone dokumenty są na inną nazwę a nie dlatego, że w małym mózgu lelum polelum lęgną się teorie spiskowe . A co do odpadów komunalnych, to takie złożyliśmy propozycje ,aby miasto obniżyło sobie koszty wywozu śmieci i założyło RIPOK z gminami ościennymi i samo segregowało śmieci a paliwo czyli tak zwany RDF przekazało nam jako nasze paliwo włącznie z osadem ściekowym. Jednak ktoś z poprzednich włodarzy podpisał taką umowę z Koninem ,że nie można jej wypowiedzieć , ale to nie nasza wina i nie obecnego burmistrza . A korzyści były by wymierne . Już dziś zaczyna być głośno o tym co my mówiliśmy na spotkaniach, spalarnie są przeżytkiem .Nasza technologia to zgazowanie resztek śmieci po segregacji a nie spalanie śmieci zmieszanych w których jest surowiec wtórny jak papier , plastik. Spalanie jest najgłupszą rzeczą jaką można robić w XXI wieku ze śmieciami. Nie będę robił dalej wykładu ,ale proszę więcej nie szkalować naszej firmy w kontekście walki w mieście . Burmistrz był otwarty na nasze informacje i chciał poprawić gospodarkę odpadami poprzez naszą inwestycję jednak ja sam widzę, że cokolwiek by nie zrobił dla pewnych ludzi będzie zawsze okazją do zmieszania go z błotem . Na szczęście nie mieszkam w Waszym mieście i nie będę zbierał " korzyści" z tych przewrotów. Liczę tylko, że Kolanie się opamiętają bo gołym okiem widać, że .....Sami sobie dopowiedzcie !
| Zgłoś do usunięcia
marcinpan 07-02-2016 20:42
Jeśli KORWIN jest głosem rozsądku to wiedz że coś sie dzieje. Cuda w tym mieście.
| Zgłoś do usunięcia
vvv 07-02-2016 16:24
na LM przeczytałem i wklejam Myślała, że podaje PESEL policji. Teraz ma 100 tys. zł długu bydgoszcz.wyborcza.pl/.../1,48722,16991448,Myslala__ze_podaje_PESEL_policji__Teraz_ma dobrze że nie podałem PESELU kłopoty gotowe
| Zgłoś do usunięcia
do hel 07-02-2016 13:06
Rozsądny rozważny i planujący to ostatnie słowa, które można o burmistrzu powiedzieć.
| Zgłoś do usunięcia
hel 07-02-2016 12:33
burmistrz wszystko ma przemyślane to człowiek rozsądny i rozważny umiejętnie planuje to widać na każdym kroku ja moja rodzina i przyjaciele popieramy w działania burmistrza tak jak większość mieszkańców
| Zgłoś do usunięcia
do jerzy s 07-02-2016 11:08
Widzisz sam, że Maciaszek bardzo antagonizuje mieszkańców. Nawet z Korwinistami niektórym jest już po drodze. Dlatego lepiej go odwołać. Nareszcie każdy popatrzy na świat własnymi oczami.
| Zgłoś do usunięcia
jerzy s 06-02-2016 17:34
no nie wierze ze przyznaje racje korwinistom szok a tym bardziej szok ze w tym miescie brawo brawo brawo
| Zgłoś do usunięcia
KORWiN - Koło 06-02-2016 15:56
Panie Rafale, niech się Pan z nami skontaktuje na korwin.kolo@gmail.com. Pozdrawiamy.
| Zgłoś do usunięcia
Józef 06-02-2016 12:59
Maciaszek jako burmistrz jest do czterech liter i taki z niego menedżer jak koziej d... trąba, jednak kogo widzicie zamiast niego? Moim zdaniem w Kole są może dwie (może trzy?) dosyć znane osoby, gdzie jeden z tych panów, starszy, pewnie by o samorządzie nawet nie myślał, choć daje sobie świetnie radę od lat zajmując się tym, co lubi i jakoś organizując środki umiał postawić na właściwe osoby, by sukcesy mieć, drugi... no cóż, też nigdy na burmistrza nie startował, więc choć miejscowe układy dość dobrze zna, to raczej też świeżak jak Maciaszek, a jego zaplecze to sami starzy wyżeracze i różnie by to z konfliktami interesów mogło być, może jeszcze i ktoś trzeci dobrze się zapowiadający by się znalazł, tylko to i tak wszystko loteria, byśmy z deszczu pod rynnę nie wpadli. Jedno jest pewne, przeciwnicy Maciaszka, wszyscy trzej, niech sobie jednak już odpuszczą. 20+ mln długu tego pana z II tury nam już naprawdę wystarczy.
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 06-02-2016 10:39
Wypowiadam się tu często, wypowiem się i teraz. Burmistrz Stanisław Maciaszek IMHO to naprawdę w'urwiający gość, który przez ten rok masakrycznie wiele błędów popełnił, nie tylko tych kadrowych. Mogła jednak wielu tym błędom (może nawet wszystkim) dość skutecznie zapobiegać RM. Inicjatywa referendalna RM też ma większą moc niż ta obywatelska... Dlaczego radni robili tak niewiele, też powszechnie wiadomo. Bezrobocie duże, płace niemal wszędzie okołominimalne, to dietki warto mieć. Koszt utrzymania naszej bezwładnej, nijakiej RM to sporo więcej niż koszt utrzymania burmistrza. Tak samo większą, bo zwielokrotnioną w stosunku do inicjatywy kilku pojedynczych osób, siłę mają struktury partyjne, zwłaszcza jeśli byłyby to połączone partie czy organizacje. Zatem KORWINie do dzieła! Zacznijcie zbierać podpisy pod inicjatywą referendalną dotyczącą radnych, to pewnie oba referenda da się jeszcze połączyć, będzie taniej, bo RM to się od początku do wymiany kwalifikowała. Sam oferuję się z pomocą wtedy w zbieraniu podpisów. Jakoś na pewno się skontaktujemy.
| Zgłoś do usunięcia
Lelum polelum 06-02-2016 00:20
Ta partia swoim poparciem to bardziej zaszkodzi niż pomoże burmistrzowi, bo co opowiada jej lider to się tego słuchać nie da, ale do rzeczy. Jeżeli jedynymi argumentami poparcia dla pana burmistrza jest to że w planach jest rozwój budownictwa komunalnego i poprawa infrastruktur- drogowej. Albo to żeby miasto było nastawione na budo, geotermii, bo mamy wspaniale złoża czy też że chce włączyć teren 15 hektarów do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z całym szacunkiem ale tu nie chodzi o żadne plany, a konkrety. Kowalski na własnej kieszeni nie odczuł że mu się polepsza. Z planów wyborczych rodziny nie wyżywi. Jeżeli ja powiem że w planach mam zrobić metro w mieście Kole, to też poprzecie mnie na burmistrza? Rok budżetowy 2015 minął. Czas ocenić pana Burmistrza z jego działań. Za rok 2014 miał nadwyżkę budżetową ponad 2 mln. Rata kredytu z roku 2015 została odroczona na następne lata. Pytam się, dlaczego nie powstał żaden majątek trwały. Na odszkodowania wypłacono blisko 180.000,00 zł. Gdyby to były słuszne zwolnienia na odszkodowania nie wydano by ani jednej złotówki. Zwolnienia nie są poparte żadnymi merytorycznymi argumentami. Rozumiem że ze wg korwinistów nasze miasto jest tak bogatym miastem że możemy sobie pozwolić na wydanie ponad 50 tys zł na kwiaty, bo widocznie nie ma innych ważniejszych potrzeb. Szkoda tylko, że w tym samym czasie GUS podaje że 7,4 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, a 1,4 mln dzieci żyje w niedostatku lub biedzie, ale rozumiem, kwiaty na lampach oświetleniowych dla poprawy estetyki są ważniejsze. I na tym właśnie polega ZARZĄDZANIE, które mi w wydania pana Burmistrza nie odpowiada. Rozumiem, że korwiniści również akceptują poszerzenie strefy płatnego parkowania i zwiększenia opłat za postój. Przyjmuję że dla korwinistow też jest normalnością czasowe powołanie pani politolog na stanowisko Dyrektora Muzeum, już pomijam że na tym portalu była informacja o powołaniu archeologa czy kogoś tam z Konina. Co do geotermii, nie sztuką nie zrobić odwiert jeden czy drugi sztuką jest kto będzie właścicielem i decydentem, ale rozumiem, że dla korwinistów nie ma to żadnego znaczenia, ważne że będzie! (podmiot prywatny to nie święty mikołaj i pan prezes firmy geotermalnej wątpie by zamierzał świadczyć usługi non profiltowo). Przypomnę tylko że podstawową rolą samorządu jako podstawowej jst nie jest zarabianie na usługach a świadczenie usług, czy prywatna geotermia też będzie miała taką ideę? Można powiedzieć że dokładnie rok temu było spotkanie z Miejskim Ośrodku Profilaktyki na którym to Burmistrz Maciaszek poinformował też zebranych, że prowadzi rozmowy z poważnym inwestorem z Warszawy na temat budowy w Kole ekologicznej elektrociepłowni" W całej tej elektrociepłowni miały być spalane kolskie odpady komunalne by nie wozić do Konina co miało przełożyć się na niższe ceny za śmieci. Oprócz wspomnianych odpadów, miał być rozwiązany problem osadów pościekowych które to z kolei miały być przetwarzane na prąd no i oczywiście ten sam inwestor zadeklarował budowę bloku komunalnych w zamian za wydzierżawienie działki na ul. Sosnowej na 29 lat. Wg informacji podanej publiczne przez tegoż inwestora zainwestowane miało zostać 70 mln. Później się okazało że Ci inwestorzy złożyli wniosek pod inną nazwą spółki której kapitał zakładowy wynosił 5 tys. zł (czyli min. bo tyle jest potrzeba na założenie spółki z o.o.). Pomijam już że Ci inwestorzy mieli problemy z prawem. Sprawy personalne chluby panu Bumistrzowi nie przynoszą - równie dobrze Sekretarzem Miasta mógł być mieszkaniec Koła a nie z Zgierza. Natomiast jeśli pan Burmistrz zdecydował się po podnosić wynagrodzenia w RN za które zapłacą mieszkańcy Koła, to wypadałoby by w RN zasiadali również mieszkańcy Koła. Okazuję się w spółkach o tym samym profilu działalności wynagrodzenia w RN miastach prezydenckich takich jak Konin czy Gniezno są niższe niż w mieście Kole. Poprzedniemu Burmistrzowi zarzucano zatrudnianie mieszkańców z Grzegorza, tego za sprowadzanie z innych powiatów czy województwa próbuje się tłumaczyć. Okazuje się też że za tego Burmistrza w Kole można całkiem nieźle zarabiać w podległych jemu jednostkach czego potwierdzeniem jest wyższe wynagrodzenia powołanego Dyrektora MDK bez konkursu, choć jego poprzedniczka zarabiała o wiele mnie. Kontrowersje wzbudza również przetarg na utrzymanie czystości na basenie, choć oficjalnych wyników nie ma jeszcze upublicznionych. Można by tu jeszcze wiele powymieniać ale nie o to chodzi. Ci którzy korzystają z władzy pana Burmistrz będą go popierać i nie ma co się dziwić i oprócz osób osób popierających są ludzie nie mający fachowej wiedzy samorządowej i Ci którzy nie wiedzą jeszcze co ten człowiek wyczynia z tym miastem i jego mieszkańcami. Chyba nie tak wygląda patriotyzm lokalny czy się mylę?.
| Zgłoś do usunięcia
Bury 05-02-2016 19:04
Widać, że niektórzy tu popierają ściąganie na wyższe stanowiska osób z całej Polski, czyli co w Kole i całym powiecie nie ma osób godnych tych stanowisk, ale to już jest masowe... a zadaliście sobie pytanie za jakie pieniądze Ci ludzie tu przyszli pracować ? musieli mieć naprawdę konkretna motywację. Konkursy fikcyjne, które wygrywają osoby wcześniej przyjęte... Ludzie w naszym mieście jak widać są bardzo naiwni mimo, że ich się nie docenia a oni murem za panem, który ma ich...a kto na tego pana głosował Ci z całej Polski ? których pozatrudniał. Moim zdaniem koszty referendum to grosze z tymi co ponosimy w wyniku rządów tego pana. Przecież każdy nowy przyjęty ma extra wypłatę jeszcze raz taką jak jego poprzednik a np. dyrektor MDK ?
| Zgłoś do usunięcia
Ewa 05-02-2016 14:36
Szanowni Korwiniści, dlaczego w zamieszczonym liście insynuujecie iż referendum to sprawa jakiejś opcji politycznej? Skąd przekonanie, że referendum to organizują zwolennicy poprzedniego burmistrza? Co upoważnia was do twierdzenia, że "zamieszania" dokonują osoby,które zostały zwolnione? Dlaczego oceniając obecnego Burmistrza Maciaszka nie dokonujecie tego w oparciu o fakty, a jedynie o składane przez niego obietnice? Dlaczego nie chcecie odnieść się do nietrafionych działań i decyzji, które przyniosły miastu Kołu duże straty?Dlaczego w zamieszczonym tu liście nie prezentujecie własnego stanowiska, a jedynie cytujecie czyjeś pisma i fragmenty artykułów? Czym dla was jest budżet obywatelski i czy na pewno w Kole mamy do czynienia z takim Budżetem? I wreszcie ilu z Was mieszka i pracuje dla tego Budżetu a nie jedynie z niego korzysta? I na koniec uwaga: demokracja daje społeczeństwu możliwość nie tylko wybierania swoich włodarzy, ale także ich odwoływania. Ale zdaje się,że partia Korwin ma poważne kłopoty z ową demokracją. Liczę na państwa merytoryczna odpowiedź.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin od urodzenia! 05-02-2016 14:17
Jestem za pozostawieniem burmistrza na stanowisku zwłaszcza, że to co za plecami w domach opowiadają niektórzy zbierający podpisy przeciwko niemu..ja się nie będę odzywać ale jestem ciężko zbulwersowany!!! Panie burmistrzu jesteśmy za panem! I żeby było zabawniej, za za Panem nie głosowałem i teraz wiem,ze Ci co głosowali zrobili bardzo dobrze!
| Zgłoś do usunięcia
Referendum 05-02-2016 13:49
Po ustawowych 60 dniach, czyli okresie zbiórki podpisów za referendum, będziemy mogli rozpocząć kampanię referendalną gdzie wyjaśnimy wszystkie zarzuty wobec Burmistrza, nie wcześniej. Coraz częściej pojawiają się tu wpisy atakujące Komitet Referendalny, traktujemy to jako prowokację i nie zamierzamy z ich autorami prowadzić żadnych dyskusji przed upływem 60 dni. Mamy demokrację i prawo do wyrażania swojej opinii poprzez Referendum. pozdrawiamy
| Zgłoś do usunięcia
abc 05-02-2016 13:22
Uzywanie slowa "koryto" swiadczy o poziomie intelektualnym piszacego. Dlaczego tak ciezko nam sie wyzbyc chamstwa i wulgaryzmow? Przeciez nasz jezyk ojczysty jest tak wspanialy i szeroki, ze mozna nim wyrazic wszystko bez zbednego chamstwa. Pozdrawiam wszystkich piszacych, zas w szczegolnosci tych, ktorzy maja zamiar szlifowac swoj jezyk.
| Zgłoś do usunięcia
zolw 05-02-2016 11:03
brawo ! mądre słowa!
| Zgłoś do usunięcia
gosc 05-02-2016 10:25
Ogolnie nie popieram partii ani osob ktorzy w niej dzialaja ale trzeba przyznac ze maja racje. Kto chce odwolac burmistrza, tylko i wylacznie byli pracownicy PEŁO ktorych Pan Maciaszek odsunal od koryta. P. Kluka... wielki zbawca kolan od wodociagow sobie robi referendum bo mu pieniazki z koryta nie splywaja. Zenada. Odwolac chca Ci co utrzymywani byli za pieniądze podatnikow czyli zj***e urzedasy i k**** na kierowniczych stanowiskach. POlszewicy i KODowcy zj***.
| Zgłoś do usunięcia
Tom 05-02-2016 10:20
Brawo Korwin, głos rozsądku.
| Zgłoś do usunięcia