sim
KHBC
Wiadomości Kultura i rozrywka Trzeci spektakl Dariusza Matysiaka

Trzeci spektakl Dariusza Matysiaka

15-02-2016 12:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,795 | Komentarzy: 0
Trzeci spektakl Dariusza Matysiaka
Foto:
zacisze
Dariusz Matysiak pracuje nad trzecim już spektaklem, opartym na motywach własnej debiutanckiej powieści. W styczniu „ekipa” odbyła spotkanie organizacyjne, by omówić założenia i harmonogram prac nad "Porą burz".
Do znanego nam (widzom) już zespołu, dołączyło kilka nowych osób, których talenty poznamy w dniu premiery 10 września 2016 r.

- Śladem ubiegłorocznego "Miasta bez kantów", przewiduję odpłatność za bilety w wysokości 10 złotych. Prawdopodobnie będą miały miejsce cztery wystawienia sztuki, po dwa w sobotę i niedzielę (10 i 11 września) – powiedział pomysłodawca i reżyser sztuki, Dariusz Matysiak. Przedstawił także ideę spektaklu:
„Pora burz”, sztuka teatralna oparta na mojej debiutanckiej powieści, dotyka bolesnych spraw z przeszłości naszego kraju. Młody chłopak, powstaniec warszawski, wraca z obozu

jenieckiego i nie mogąc wśród ruin stolicy znaleźć dla siebie miejsca, wyjeżdża na Ziemie Zachodnie. W życiu bohatera pojawiają się kobiety, bowiem tak naprawdę tematem „Pory burz” jest poszukiwanie miłości. Czy zakończone sukcesem? Warto sprawdzić, oglądając nasz spektakl. Jakie były inspiracje do zajęcia się takim tematem? Często zastanawiałem się, jak sam zachowałbym się w obliczu tamtych dramatycznych wydarzeń i jakie byłyby moje losy, gdyby przyszło mi żyć tuż po wyzwoleniu, kiedy niemal cała Polska ruszyła się z posad, próbując w nowożytnej „wędrówce ludów” znaleźć dla siebie nowe miejsce. Powstaje pytanie: jak przenieść na deski teatru wielowątkową powieść i jak w krótkim spektaklu zawrzeć mnogość szczegółów opisanych w książce, pamiętając przy tym, że słowo pisane nie zawsze da się wprost przełożyć na język obrazu i dźwięku? Mam nadzieję, że rezygnacja z niektórych wątków i konieczność dostosowania do ograniczeń sceny nie osłabi wymowy powieści. Warto dodać, że w obsadzie sztuki pojawi się kilka utalentowanych wokalistek. Liczę, że ich udział podniesie poziom artystyczny naszej nowej propozycji, chciałbym bowiem, aby kolskiej grupie aktorów-amatorów przyświecało hasło: POZIOM WYŻEJ!

Zdj. A. Wilk
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!