sim
Artbud
Wiadomości Sport Gabrysia na Mistrzostwach Polski

Gabrysia na Mistrzostwach Polski

16-02-2016 10:10 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,840 | Komentarzy: 0
Gabrysia na Mistrzostwach Polski
Foto:
zacisze
W miniony weekend w Akademii Tenisowej Angeliqe Kerber w Puszczykowie odbył się V Halowy Ogólnopolski Turniej Krasnali Dziewcząt, Turniej ten traktowany jest przez wszystkich miłośników tenisa jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski dziewcząt do lat 10 w singlu oraz deblu.
Z uwagi na dużą rangę tego turnieju do Puszczykowa zjechały najlepsze zawodniczki z całej Polski, a wraz z nimi nasza kolska tenisistka Gabrysia Wdzięczna ,która jako jedyna reprezentowała województwo Wielkopolskie.

W turnieju wzięły udział 35 zawodniczki z rocznika 2006 i młodsze. Gabrysia oraz jej rówieśniczka Marta Nadajewska z Piotrkowa Trybunalskiego były najmłodszymi uczestniczkami tego turnieju.

Rozgrywki rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10, natomiast dzień wcześniej odbyło się losowanie zawodniczek przy udziale sędziego z Polskiego Związku Tenisowego oraz koordynatora akademii Pana Henryka Gawlaka.

Turniejowa walka zaplanowana była na trzy kolejne dni. Zawody rozgrywane były do dwóch wygranych setów, przy stanie jeden jeden w setach tie break do 7 . Jak to bywa w takiej rangi turniejach rozgrywki odbyły się na zasadzie drabinki, czyli przegrany mecz eliminuje z dalszych rozgrywek. W sobotę Gabi miała do rozegrania jeden mecz singla i dwa mecze debla z koleżanką Oliwką z Ostrowa Wlkp.

Pierwszy mecz to pojedynek z reprezentantką z Torunia, która aktualnie jest 137 rakieta w Polsce do lat 12 więc pojedynek zapowiadał się ciekawie. Gabi od początku przejęła inicjatywę i swoją agresywną grą wygrała dość łatwo 6:2 6:3.

Po zakończeniu pojedynku singlowego przyszedł czas na dwa mecze deblowe. Tu podobnie Gabi i jej koleżanka bez problemu pokonały swoje rywalki, jednak już w drugim meczu musiały oddać wyższość przeciwniczkom.

Gabrysia po skończonych sobotnich rozgrywkach wróciła do domu, aby w niedzielny poranek o godzinie 9:30 stawić się na kolejne dwa mecze singlowe. W niedziele Gabi swój pierwszy pojedynek rozpoczęła rewelacyjnie wygrywając z przeciwniczką z Wrocławia 6:1 6:3. Gabi po dwóch wygranych meczach dotarła do ćwierćfinału, gdzie jej przeciwniczką okazała się Weronika Ewald z Tczewa , która rozstawiona była z numerem jeden. Gabi do pojedynku wyszła mocno zdeterminowana, gdyż widziała umiejętności przeciwniczki. Mecz zaczął się dość obiecująco dla Gabi, drugiego i trzeciego gema oddala dopiero w przewagach.
Nasza kolska zawodniczka nawiązała równą walkę z koleżanka, jednak jej umiejętności ukazały się o wiele lepsze i cały pojedynek zakończył się 6:0 6:0 wygraną Weroniki, która w poniedziałek wygrała cały turniej.

Pomimo porażki Gabrysia znalazła się w ścisłej ósemce najlepszych zawodniczek z Polski,co świadczy o wysokim poziomie reprezentowanego przez nią tenisa. Gabi tydzień wcześniej również startowała w turnieju w Puszczykowie z cyklu Otwartych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, gdzie zajęła drugie miejsce przegrywając tylko jeden mecz z koleżanką z Olsztyna.

Mamy nadzieje, że potencjał Kolskiej tenisistki będzie wzrastał i już latem zaprezentuje wyższe umiejętności w letnich Mistrzostwach Polski do lat 10.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!