sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Poseł PO Tomasz Nowak o referendum w Kole

Poseł PO Tomasz Nowak o referendum w Kole

16-02-2016 12:49 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 15,891 | Komentarzy: 21
Poseł PO Tomasz Nowak o referendum w Kole
Foto:
zacisze
Przy okazji dzisiejszego dyżuru poselskiego w Kole postanowiliśmy spotkać się z Posłem Platformy Obywatelskiej Tomaszem Nowakiem i zadać kilka pytań odnośnie geotermii w Kole oraz planach referendum. Ten drugi temat polecamy do obejrzenia poniżej.


Foto: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (21)
house 18-02-2016 23:15
Pamiętajcie, że już wielki Homer mówił: strzeżcie się Żymian (chociaż chyba jakoś inaczej to u niego było, ale mniejsza o to) nawet gdy przynoszą dary. Jak wyszła na tym Troja nie słuchając tego wszyscy wiemy. Bądźmy mądrzejsi od Trojan - nie wpuszczajmy Żymian do naszego grodu - nawet gdy przynoszą dary.
| Zgłoś do usunięcia
Bartek 18-02-2016 15:23
Miałem na myśli wybory, parlamentarne, unijne, prezydenckie, wszelkie.
| Zgłoś do usunięcia
Bartek 18-02-2016 15:20
Żeby nie było, mnie referendum ani ziębi, ani parzy. Tylko zdaje się, że nawet osoby pełniące obecnie funkcje radnych czy burmistrza na kolejne wybory też odpowiednią ilość podpisów będą znowu musiały zebrać i pamiętajcie wtedy - żadnych PESELi oczywiście burmistrzowi też, bo jedno, że Maciaszek sam ich tylko nie będzie zbierał, drugie, że nigdy nie wiadomo kto i jak je wtedy będzie mógł wykorzystać, może ci ludzie też jakieś kredyty wezmą? Tak samo przy wyborach, skoro zwolennicy PiS tak myślą, to niech wtedy też pamiętają. Czy się mylę, czy wtedy te dane będą jednak w porządku i ryzyko pryśnie?
| Zgłoś do usunięcia
Marzena 18-02-2016 14:29
Galembę jeszcze rozumiem, ma prawo bredzić, bo Maciaszka wcisnął nam od PiSu razem z Grzegorzem on, ale ten? Panie Nowak, nie można być "za a nawet przeciw", bo teraz wychodzi, że tak myślą tylko interesowne marionetki. Referendum będzie albo nie, uda się - cokolwiek to znaczy - albo nie, ale wasz kandydat ma być z jednej strony w dobrych stosunkach z Maciaszkiem, z drugiej strony natychmiast gotów do startu w ewentualnych wyborach? O co chodzi? W co ta partia władzy i interesów gra?
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 18-02-2016 14:03
@"do rafał 2016-02-18 13:13:05" Mimo iż mam pasje i to chyba znacznie ciekawsze, to zdziwisz się, ale nie jest to żądza władzy, wieczne lansowanie się i obrabianie innym dup. Jeśli Żymianie (jak już niżej zauważyłem, ci przez "Ż", nie przez "Rz"), chcą mieć zamki i obok nich chaty - OK, niech zbudują je za własne pieniądze, choć z tak niskimi dochodami jak wykazują, będzie im bardzo ciężko. Historia to historia, zadbajmy o to, co jest. Co - może jeszcze jakiś mural na tych ruinach chcesz strzelić artystyczny i jakiegoś fachowca zaprosić? Wypróbuj to najpierw na własnym czole.
| Zgłoś do usunięcia
do rafał 18-02-2016 13:13
nie chciałbyś iść na spacer np. bulwarem (wystarczy wyłozyć kostką odcinek walu wzdłuż rzeki), nastepnie przejść wiszącym mostem nad rzeką na zamek, wejść po krętych schodach na basztę, spojrzeć na panoramę miasta, a następnie wypic kawę, zjeść lody, na rzeką, w kawiarni np. stylizowanej na dawną chatę obok zamku? Myślę że nie, bo wał by się zmeinił, kładka nie pasuje do Twoich wizji urbanistycznych, schody wewnątrz baszty cię przerażają, jesli grupa ludzi chce spełniac swoje pasje, i odgrywa sceny w strojach rycerzy, to dla ciebie niedorzeczne, wręcz nienawidzisz ich za to, i natychmiast dodajesz wątek polityczny, sam z pewnością nie masz pasji, nooo, przepraszam- lubisz z pasją protestować, wetować, ganić, krytykować, to też jednak pasja, a kawa nad rzeką- to z pewnością absurd, którego nie moze pojąć Twoja wyobraźnia.
| Zgłoś do usunięcia
peło 18-02-2016 09:34
Żymianie z Peło. Boże ratuj nas przed takimi przyjaciółmi - z wrogami poradzimy sobie sami.
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 18-02-2016 00:22
@"do rafał- HAMULCOWY DLA ROZWOJU 2016-02-16 22:36:13" Raz, że bardziej mi chodzi o to, że "bezpartyjny kandydat" na burmistrza startujący wszędzie indziej z list partii, której nazwy brzydzę się choćby wymieniać (taki sam przymiotnik Milicja miała) jest lansowany nawet przy okazji referendum. Dwa, że to oni roz'bali budżet Koła (bo senator zbierający na nieistniejące w rządzonym przez nich kraju biedne, niedożywione dzieci, łączył te środowiska) takimi nierealnymi inicjatywami. Trzy, że jakoś ruiny stoją na całym świecie i ludzie umieją to uszanować jako relikty historii bez głupich własnych wymysłów. Cztery, to jak wyglądają takie Gargamele wystarczy w Poznaniu zobaczyć - też może chcesz nowy zamek tu budować? Może ruiny najlepiej wyburzyć? Pięć, to jakoś tej bliższej nam czasowo ruiny na wyspie jakoś nie umie nikt właściwie potraktować i najlepiej by było, jakby się to zawaliło na takie właśnie kosmate łebki, które tylko myślą, jak się do lokalnej władzy na nowo dorwać.
| Zgłoś do usunięcia
Art. 14 ust 4 ustawy o referendum lokalnym 17-02-2016 21:44
ratatuj (popleczniku Maciaszka). Weź się za czytanie przepisów, bo jeśli tacy ludzie jak ty wydają decyzję administracyjne to współczuje temu miastu. Wykładam kawę na ławę - art. 14 ust. 4 ustawy o referendum lokalnym: "Mieszkaniec jednostki samorządu terytorialnego popierający wniosek o przeprowadzenie referendum podaje na karcie nazwisko, imię, adres zamieszkania, numer ewidencyjny PESEL i datę udzielenia poparcia. Dane te potwierdza własnoręcznym podpisem."
| Zgłoś do usunięcia
ratatuj 17-02-2016 19:06
Myślała, że podaje PESEL policji. Teraz ma 100 tys. zł długu19 Lis 2014 ... Podał moje imię i nazwisko i poprosił o PESEL i wszystkie inne informacje z dowodu, aby zweryfikować dane. Szybko wyszło na jaw, że to był ... bydgoszcz.wyborcza.pl/.../1,48722,16991448,Myslala__ze_podaje_PESEL_policji__Teraz_ma_100_tys_.html
| Zgłoś do usunięcia
referendumlokalne.pl 16-02-2016 23:49
Więcej interesujących informacji na temat inicjatyw referendalnych można uzyskać na portalu referendumlokalne.pl
| Zgłoś do usunięcia
do rafał- HAMULCOWY DLA ROZWOJU 16-02-2016 22:36
własnie przez takich "hamulcowych" nic w tym miescie nie moze się rozwijac- zawsze znajdzie się powód, zeby zaprortestowac, ot, tak, dla zasady. Ruiny zamku niech pozostana po wieki ruinami, własciwie szkoda dróg naprawiac, niech pozostana oryginalne, a najlepiej zerwac asfalt i niech wrócą do swoich źródeł- do polnych dróg. Pamiętam na ul. 20 stycznia nawierzchnię z "kocich łbów", dobrze ze wtedy nie mogłeś protestowac, bo do tej pory by asfaltu nie połozono. Z pewnością równiez wolałbyś zeby wyspad na wieki pozostała w takim stanie jak jest, najwyzej animacje zrobic. Ja osobiscie uważam że schody wewnątrz baszty i zadaszenie chroniace te schody, to pomysł super, jeszcze gdyby tak poprawic komunikacje na zamek, np. poprzez wybudowanie kładki, albo wiszącego mostu dla pieszych, to powstałby wpaniałe miejsce na sobotnie spacery.
| Zgłoś do usunięcia
Cezar 16-02-2016 21:18
JEDNO CO MNIE UJĘŁO W WYPOWIEDZI POSŁA OPOZYCJI TO TO ,ŻE MIASTO KOŁO JEST MIASTEM STRACONYM ,A CHYBA WSZYSCY WIEDZA DZIEKI KOMU ,OSTATNIE 8 LAT KTO BYŁ BURMISTRZEM WIEC OSTROZNIE CIASTO JESZCZE SIE NIE UPIEKŁO BURMISRZ PIS JEST NAJLEPSZYM WŁODARZEM JAKIEGO MIASTO MIAŁO W 25 LETNIEJ DEMOKRACJI.I JESZCZE RAZ POWTORZEW CZASACH KIEDY INNE MIASTA BRAŁY GARSCIAMI KOŁO NIE DOSTAŁO GROSZA ,A BASEN ,W URZEDZIE WIEDZA DLACZEGO NA BASEN NIE MOZNA BYŁO WZIAŚC DOFINANSOWANIA ,ZA PO-PSL WSRÓD BENIFICJENTÓW BYLI RÓWNI I RÓWNIEJSI ,MY JAKO MIASTO NIE ZAŁAPALIŚMY SIE WIEC JA NIE WINIE NIKOGO TAK RZAD RZADZIŁ PO-PSL
| Zgłoś do usunięcia
wielbiciel PIS i PO 16-02-2016 19:36
cieszy mnie że PO wspiera burmistrza Koła i jest przeciwne REFERENDUM ! brawo PO brawo PIS
| Zgłoś do usunięcia
kolo 16-02-2016 17:34
Brawo panie Mazurkiewicz, dobrze to pan wykombinował. Pamiętamy!
| Zgłoś do usunięcia
Dzięki 16-02-2016 17:09
Dziękuję Panie Pośle, Jasno i Wyraźnie potwierdził Pan intencje Stowarzyszenia Kolanie, super że ma Pan odwagę aby powiedzieć prawdę ,działania prospołeczne po to aby w przyszłości być Burmistrzem. Jak dobrze że Politycy PO nie są już u władzy :)
| Zgłoś do usunięcia
analityk-future 16-02-2016 15:47
w Chrzanowie odwołano Burmistrz po 10 miesiąca. Popłynął w październiku. Nie można porównywać pieczenia placka do zarządzania gminą. Wielu mieszkańcom nie podoba się to co się dzieje działki przy Sosnowej. Burmistrz nie wykonuje uchwały Rady Miejskiej. Trzeba poczekać co się będzie działo z terenami ciepliki czy się będzie chciało je wydzierżawić prywatnemu inwestorowi czy jednak poczekać się środki NFOSiGW aby to miasto było inwestorem i decydentem. Wielu mieszkańców nie podoba się wydawanie bezsensownych pieniędzy na pierdoły (audyty, kwiaty, odszkodowania, czy wożone puste powietrze przez autobus miejski). Miasto jest zadłużone na 20 mln i zamiast zmniejszać to zadłużenie to się trwoni publiczne pieniądze. Jeśli chodzi o fragmentem wypowiedzi dot. Stowarzyszenia Kolanie. Działalność prospołeczna nie jest przypadkowa, i pan Krzysztof Mazurkiewicz być może liczy na to że społeczeństwo (w tym urzędnicy) aby tylko pozbyć się Maciaszka nie będą mieli wyjścia i z braku laku oddadzą głos na Krzysztofa Mazurkiewicza i stąd akcje prospołeczne.
| Zgłoś do usunięcia
burmistrz jest tylko rok 16-02-2016 14:58
Pewne grupy od lat nie chcą geotermii w Kole i nic się nie zmieniło.
| Zgłoś do usunięcia
ela 16-02-2016 14:01
Silna grupa, a czepiacie się burmistrza, że taki bezideowy ignorant.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 16-02-2016 13:42
Fachowcy w Kole 1. Grzegorz Lesniewicz - czlonek RN MZEC - Radny PiS, w Radzie Miasta Zgierza. 2. Marek Waszkowiak - czlonek RN MZEC - byly polityk PiS 3. Dariusz Kaluzny czlonek RN MZEC - dzialacz PiS w powiecie tureckim, wicestarosta turecki 4. Andrzej Pogoda - Prezes MZUK, kandydat PiS w wyborach samorzadowych 2014 do Rady Gminy Stare Miasto 5. Krzysztof Sobczak - Prezes MZWiK, kandydat PiS w wyborach do Sejmu w 2005 roku 6. Jerzy Wolski - Przewodniczacy RN KTBS, byly funkcyjny czlonek jarocinskiego PiS, 7. Krzysztof Owczarek czlonek RN MZWiK - widywany wsrod dzialaczy PiS i posla Bartosika
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 16-02-2016 13:06
Szanowny Panie Burmistrzu, błagam, no błagam, niech Pan tylko nie niszczy naszego zamku wieżami, daszkami, tarasami i innymi cudami. Żymianie (celowo tak, nie przez "Rz", bo tacy z nich legioniści jak z koziej...), niech się realizują przed tymi ruinami, nie na nich. Ruiny konserwatorsko zabezpieczać, teren wokół zamku można adaptować, animować, ale normalnie. Żadne wsparcie od tych fałszywych przyjaciół niech tego nie zmienia. Lepiej być nawet odwołanym, jak kompletnie i do tego perfidnie się zbłaźnić.
| Zgłoś do usunięcia