(58)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno 8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Spotkanie na Kaliskim Przedmieściu [RETRANSMISJA]

Autor: 12 Marzec 2016 przeczytasz krócej niż 1 minuta
Spotkanie na Kaliskim Przedmieściu [RETRANSMISJA]
©
(58) | Czytano:
25,650 razy | przeczytasz krócej niż 1 minuta

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie mieszkańców Kaliskiego Przedmieścia z Burmistrzem miasta Koła Stanisława Maciaszka. Głównym tematem jaki poruszali mieszkańcy tej części Koła były drogi.

R E K L A M A
58
Czytano:
25,650 razy
Udostępnij
O czym jeszcze rozmawiano? Zobacz retransmisję podzieloną na 4 części.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (58)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Staszek · 17 Marzec 2016
@maxsimus Oglądałeś retransmisję, albo byłeś tam? Tym ludziom nie przetłumaczysz... Dla nich nieważne, że to wydatek bez sensu. Nawet gdyby ludzie z UM zrobili przed ratuszem show ze sztukmistrzem palącym dwusetki, to taka pani Łukaszewska zrobi Tobie zestawienie, że tyle i tyle dwusetek sztukmistrz spalił, tyle i tyle wziął jako honorarium, gdzie konkluzja jest następująca: \"żadna złotówka się nie zmarnowała...\" because THE SHOW MUST GO ON!!!
maxsimus · 17 Marzec 2016
.. od miesiąca marca tzn . 01 03.2016 obserwuje rozrzutność p Burmistrza czy jego służb w zakresie oświetlenia ulic naszego miasta , już w m-cu marcu w godzinach od 5:45 można poruszać się po ulicach miasta w dziennym świetle a tu do godziny 6:40 - nie ma już znaczenia pięć minut w jedną czy w druga stronę lecz stwierdzam że miasto Koło ma mimo wszystko dużo pieniędzy i poprzez swoje niezrozumiale działania w tym zakresie buduje finansową potęgę operatora który dostarcza energie , a wystarczy przekazać dostawcy energii elektrycznej aby przestawił zegary uruchamiające oświetlenie uliczne , pytam się czy to tak trudno ?
lokomotywa · 17 Marzec 2016
Do tor: Słusznie, słusznie, my z firmy musimy trzymać się razem.
Staszek · 16 Marzec 2016
@tor Gratuluję imienia, dość oryginalne. Dziękuję też oczywiście, bo teraz już wiem, kto gdzie trzeba zgłosił również naszą panią radną hejterkę (zresztą też startującą z PiSu, jak Maciaszek) tak trzymać! Tylko jeśli nie przypadło Ci do gustu to, że niektórzy ludzie nazywają dość dosłownie to, że burmistrzowi zdarza się, najłagodniej mówiąc, \"mijać z prawdą\", oj... tu bym się zastanowił. Jeśli chodzi o mnie to wiedz, że jestem tutaj osobą naprawdę szczerze zainteresowaną i bardzo, bardzo by mi zależało na tym, gdybyś jednak udowodnił absolutną prawdomówność burmistrza. Tylko wątpię, czy burmistrzowi Maciaszkowi też na tym by zależało tak samo mocno jak mi. Zatem może lepiej to samego Maciaszka o to zapytaj.
Rafał · 16 Marzec 2016
@tor Przykro mi, ale cię zawiodę. Pracownikiem UM jak ty nie jestem, pan burmistrz raczej mnie nie zwolni, więc możesz mu to wydrukować na całej ryzie papieru. Tylko pamiętaj, to też miejskie pieniądze.
Rafał · 16 Marzec 2016
@kolanin Lepiej mieć trzy sprawy, na których się można skupić, niż trzy tysiące spraw, gdzie ich realizacja jest niemożliwa. Wieczne kolejki petentów skąd są? Ile obietnic Maciaszek zrealizował? Nowy burmistrz musi być tylko UCZCIWY: \"to mogę, to jest bez szans realizacji\", niech mówi otwarcie. \"Jeśli obiecam pracę pięciu tysiącom ludzi, to mam im ją dać\", kropka. \"Jeśli obiecam mieszkania trzem tysiącom ludzi, to mam im je dać\", kropka. \"Jeśli \"obiecam\" wzrost cen, wzrost kosztów, ogólne cięcia... to racjonalnie myślący ludzie też mogą mnie wybrać\", raczej tak ma myśleć kandydat. Maciaszek obiecał to pierwsze: spłatę długów, rozwój inwestycje, profesjonalne zarządzanie, rozsądnego wiceburmistrza... Gdzie to jest? Kogo zatrudnia, jak pieniądze wydaje, co tutaj mamy? In plus to czyste miasto, tyle muszę mu przyznać sam, reszta raczej idzie mu gorzej...
tor · 16 Marzec 2016
RAFAŁ .......... twój post Rafał 2016-03-16 20:52:00 został skopiowany i zostanie przekazany do odpowiednich instytucji ,
Rafał · 16 Marzec 2016
@grzybek @mieszkańcy Coś wam się miesza, czegoś nie rozumiecie, może czegoś nawet najwidoczniej nie chcecie rozumieć... Tu nie chodzi o to, co zrobi nowy burmistrz (słyszałem nawet, że referendum będzie, czyli jeśli zagłosuje wystarczająca liczba ludzi przeciw, to faktycznie nowy burmistrz może być). Zobaczmy, co realizuje Maciaszek. On wygrał wybory stekiem kłamstw, obietnic, póz. Gdzie realizacja tamtego planu działania (może PROGRAM to byłoby zbyt duże słowo)? Teraz kota ogonem odwraca. Skoro Klukaczyński zły, bo woda droższa, to niech Krzysztof Sobczak chociaż logicznie uzasadni nową cenę wody. Słusznie Olejniczak pytał, czemu AKURAT TYLE woda drożeje. Jakoś nowy prezes taki niby fachowiec, wytłumaczył to mgliście. Skoro NIE miała drożeć, to jak to wyszło? Skoro miała zdrożeć, to gdzie jakieś analizy? IMHO różnica między 3%, 5%, 15% i 30% jest. Bo co? Bo MUSI zdrożeć? To chcę usłyszeć EKONOMICZNE UZASADNIENIE. Kaprysy pana Sobczaka mnie nie interesują. Nawet klakierzy Maciaszka muszą zauważyć tutaj ten ogromny zgrzyt. Jeśli nowe wybory (nieważne 2016, 2018) wygra osoba jeszcze więcej obiecująca, albo jeszcze mniej realizująca, to referendum tak samo może być. Jeśli nowy burmistrz przedstawi swój program UCZCIWIE, to niech ceny wzrosną nawet trzykrotnie. Najgorzej jest być kimś innym na stołku niż w kampanii.
kolanin · 16 Marzec 2016
Następny burmistrz wszystkim szukającym pracy mieszkańcom Koła da zatrudnienie? ponieważ w pół roku wybuduje ogromne zakłady i będzie dobry burmistrz !!! Dostaniecie też pewnie mieszkania za darmo które urosną jak grzyby po deszczu ? nie będzie żadnych podwyżek, żadnych ? Kochani rwiecie się na ten stołek z zemsty? czy dla dobra miasta ? ale jeszcze szybciej z niego polecicie ??? Będzie bolało, będzie bo mieszkańcy dopilnują wszystkiego i zobaczycie jak to dobrze na własnej skórze ? No i pewnie nie zatrudni nikogo znajomego, nikogo !!! Uszanujecie jak stracicie, ale wasz wybór. Najwyżej następne referendum będzie ? Powodzenia życzę :) Obyście się nie pozabijali o ten stołek tylko ???
mieszkańcy · 16 Marzec 2016
grzybek ........... fajnie że są osoby co dobrze gadają aż chce się słuchać
grzybek · 16 Marzec 2016
Czyli za następnego burmistrza obiecujecie, że nie będzie żadnych podwyżek ? Z tego co piszecie to bardzo was bolą te podwyżki, wszędzie tak jest i to normalne. Zobaczymy czy nowy burmistrz nie będzie podnosił cen ? jeśli będzie to po Nowym Roku pewnie referendum będzie ??? Jesteście żałośni ???
Andrzej · 16 Marzec 2016
@Ryszard Co ty chcesz chłopie od Nowaka, przecież Maciaszka wspiera, niedługo jak radny Janusz zagada, to Hennig-Kloska też będzie miała takie sale UM. Nowoczesna przecież to samo mówi co Nowak, co Galemba. Jest dobrze, nowe miejsca pracy są, przyjęli Kozajdę, przyjęli Smoleńskiego, zainwestują Nigeryjczycy, może Katarczycy, może Rosjanie będą sprzedawać kałasznikowy tym nowym \"Niemcom\"... Ulgi mają dostać, burmistrz da, może gwarancje nietykalności nawet...
Ryszard · 15 Marzec 2016
No proszę p.Piotr Nowak z PO ma spotkanie w UM w Kole.Czy tylko jemu udostępnia się lokal w UM? Czy to kolega i instruktor Maciaszka? Czy spadochroniarze to jego ludzie?
Mona · 15 Marzec 2016
Od 01.04.2016 kosmetyczna ( w/g Kozajdy ) podwyżka wody.Czy za cztery miesiące będzie następna kosmetyka. Dlaczego Spółdzielnia Miszkaniowa nie reaguje? Będzie podwyżka czynszów.
Mona · 15 Marzec 2016
Od 01.04.2016 kosmetyczna ( w/g Kozajdy ) podwyżka wody.Czy za cztery miesiące będzie następna kosmetyka. Dlaczego Spółdzielnia Miszkaniowa nie reaguje? Będzie podwyżka czynszów.
mieszkańcy · 15 Marzec 2016
gucio !!!!!!! dzięki brawo
gucio · 14 Marzec 2016
R.....Mnie to możesz co najwyżej p.oca...ować.... ??? tylko się u.my..j z.ebys mnie nie ub.rud.ził ??? Ok ???
kok · 14 Marzec 2016
pisior nie bedzie dobrym burmistrzem przyklad polski
Rafał · 14 Marzec 2016
@gucio Ty za robotę się weź :-) Jeśli rzeczywiście zostałbym burmistrzem, to wtedy kompy będą służyły wyłącznie do pracy, nie do propagandowych bzdur. Zaczynam się rzeczywiście zastanawiać, czy nie macie racji, żebym jednak wystartował. Program miałbym zresztą dziecinnie prosty: SPŁATA DŁUGÓW, LIKWIDACJA BIZANCJUM!!! Niech wam już się siedzenia trzęsą :-D
gucio · 14 Marzec 2016
Największym z...e....e.m... to jesteś s..........m ??? Nic z tego, bedziecie płakać jeszcze bardziej, bo burmistrz zostanie !!! Ale wstyd !!! Nie szykuj się na to stanowisko bo nie udźwigniesz tego cieżaru, to nie jest pisanie bajek na forum !
Rafał · 14 Marzec 2016
@spoko !!! Tych zatrudnionych przez Maciaszka to się na właściwe dla nich stanowiska na okresie wypowiedzenia przeniesie. Zero kompetencji, ale... zrobi się zwyczajnie weryfikacje, będzie OK. Likwidacja np. ABSOLUTNIE ZBĘDNEGO Wydziału Rozwoju Miasta nawet gdyby było trzeba wypłacić odprawy, będzie tańsza niż utrzymywanie go do końca 2018. Natomiast ile kosztuje referendum, to nie jest żadna wiedza tajemna.
spoko !!! · 14 Marzec 2016
A skąd Ty możesz wiedzieć jaki będzie koszt referendum ? A jaki koszt nowych następnych wyborów ? Następnie zwolnienia osób które przyjął pan Maciaszek, oraz dla nich wszystkich odprawy itd. ? Dlaczego by mieli się nie odwoływać? Potem znowu referendum bo burmistrz zły ? Policz dobrze i dopiero się wypowiadaj ?
Andrzej · 14 Marzec 2016
To oczywiście przeciwnicy naszego burmistrza się mylą: nowe miejsca pracy już zostały utworzone - Mariusz Kozajda dostał funkcję RZECZNIKA PRASOWEGO BURMISTRZA, Grzegorz Smoleński dostał nowiutkie stanowisko NACZELNIKA WYDZIAŁU ROZWOJU MIASTA, jacyś pracownicy tego wydziału również są. Miasto rusza pełną parą, niektórym zakładom czy instytucjom burmistrz dał równolegle dwóch prezesów, zrobią większe zakupy, to coś się w Kole ruszy też. Może nawet inwestora znajdziemy, najfajniejsi to byliby ci Ruscy, co to kałachy sprzedają, dobry biznes, ochrona nawet zapewniona wtedy też, lepsza niż Pruszków, lepsza niż Wołomin. Może jak dostaną ulgi plus gwarancje nietykalności, to sami przyjadą nawet. Nowe miasta partnerskie: Zgierz, Łódź, blisko, strefa ekonomiczna, etc., jeszcze może coś darmo Uniejów da, jak swoje będą modernizować, to balneologia będzie. Reinbek czy Ładyżyn zbyt daleko są przecież. MZEC to trzeba utrzymywać, lepiej zamknąć, geotermia zbierze sobie pieniądze sama, MZWiK też prywatyzować można, to będą wpływy. Burmistrz dobry chłop jest. Mieszkania 500-800 złotych, jest OK... Będzie jeszcze lepiej. Dajmy mu trzy, cztery kadencje, to Koło będzie miastem prezydenckim...
Salma · 14 Marzec 2016
Koszt referendum 24.000 tys === mniej niż dwie pensje z narzutami menadżera miasta i 1/2 wydatków na kwiaty.
logika ? · 14 Marzec 2016
Jak ktoś wychowany w k..l... e bez pięknych kwiatów itd to teraz mu przeszkadza. Ja to uważam, że nie kwiatki,autobus itd. przeszkadzają, tylko, że ktoś został zwolniony i tak z zemsty pisze co chwile o tym samym jakby miał sklerozę ? Ile można pisać o tym samym ? Czy to już choroba postępuje ? A pan R. pewnie szykujesz się na burmistrza ? Zapomnij !!! Żadnych zmian nie będzie !!! Jeśli nie Ty to pisz śmiało kogo polecasz i kto ci stołek załatwi ???
Małgorzata · 14 Marzec 2016
@edek Możesz przeprowadzić się do tych innych miast, najlepiej do Łodzi, czy Zgierza. Ja niestety ani realnie mogę, ani zamierzam. Zresztą nawet bogatsze gminy niż Koło zaczynają jednak od innych spraw. Mówię zatem: czystość TAK, zbytek NIE. Zaczynajmy od chleba, nie od dekoracji. Burmistrz wygrał wybory stekiem kłamstw i obietnic, gdzie dzisiaj niemal nic nie realizuje, gdzie ten jego as, wiceburmistrz? Syndrom 15:30? Tu widać, kim on się otoczył. Ukwiecone latarnie to tylko symbol. Zwolennikami Maciaszka są albo zatrudnione lizusy, albo nowi właściciele komunalnych mieszkań kosztujących zaledwie paręset złotych... Jan wystawił halę, Mieczysław pływalnię, przedszkole, orliki, bieżące sprawy też załatwiane były, no bądźmy sprawiedliwi... To jest niewiele? Może wiele to jest zaoranie miejskich spółek, gdzie mając warciańskie zasoby mamy \"zbyt tanią\" wodę, albo koniecznie trzeba zniszczyć MZEC (bo stopniowa jego degradacja przez geotermię do tego doprowadzi) żeby zrobić dobrze jedynie prywatnym inwestorom? Węgla starczy Polsce na długo, a Unia jak zmieni gwiazdki na półksiężyc, to istnieć przestanie. Gdzie kontakty z miastami partnerskimi? Najlepiej je już oficjalnie zawiesić czy zakończyć? Długi są, zbędne rzeczy były, dlatego burmistrzem wybraliśmy Maciaszka... Inaczej wybrany by przecież nie był, a teraz co? Ile spłacił? Co robi... każdy DZIEŃ jego rządów tutaj jest szkodliwy. Tworzenie zbędnych stanowisk, to co? Coś to nam da? Generowanie kolejnych długów chyba tylko...
edek · 14 Marzec 2016
Małgorzata,tylko ten kto nic nie robi nie myli się. Człowiek,który dużo robi jak Pan Maciaszek i chce zrobić coraz więcej nieraz popełnia jakies drobne błędy i jest to normalne.Poprzedni burmistrzowie często robili niewiele,a mimo to i tak popełniali błedy nieraz dużo większe niż obecny.Ciągle wracacie do tych kwiatów.Jedźcie sobie do innych miast i zobaczcie jak pięknie są ukwiecone ulice.Nikt na to nie skąpi.Koło dotychczas było zapyziałe i szare,a płacę miedzy innymi po to podatki,żeby żyć w ładnym mieście.
Małgorzata · 14 Marzec 2016
Do pani Łukaszewskiej: Szanowna Pani... Tutaj nie chodzi o to, że jakaś złotówka się nie odliczyła. Chodzi o to, jak została wydana. Autobus bez pasażerów, ukwiecone latarnie, pensje wypłacane równolegle zwalnianym oraz przyjmowanym... Coś pani liczy, zestawia, jednak niczego pani nie rozumie. Kto narobił długów, to wszyscy wiemy, dlatego przestał być burmistrzem. Maciaszek jednak obiecał długi spłacać, dlatego wygrał wybory... to zbyt trudne, żeby zrozumieć?
Rafał · 13 Marzec 2016
@henio, @Gość Nigdy dotąd człowiek, o którym mówię, na burmistrza nie startował, jednak 100% byłby OK. Natomiast czy Maciaszek Miasto zna, to wątpię, może Łódź, ewentualnie Zgierz, choć tam jego ludzi nie chcieli... Zaś mieszkania za kilkaset złotych to daje Miasto, nie burmistrz, RM zresztą głosuje... czy jednak tylko to jest ważne? Inwestor niszczący miejskie zakłady takie jak MZEC, by narzucić własne ceny, to żaden zysk, to klęska... Miejsca pracy? Są, owszem, są... np. Rzecznik prasowy UM Mariusz Kozajda, czy naczelnik nowego Wydziału Rozwoju Miasta, chcący jeździć do Rosji inwestorów szukać, gdy problem jest, by coś zorganizować z miastami partnerskimi... Mamy spłacać długi... Długi rosną, podczas gdy Maciaszek wygrał wybory obiecując spłacić długi poprzednika, ile już spłacił? Tym się zajmijmy. Co do zatrudniania - od tego jest PUP, ewentualnie jeśli Maciaszek będzie realizował nadal taką politykę, że to on decyduje nawet o przyjęciu sprzątaczek na pół etatu w miejskich agendach, to jeśli nie PUP, wcześniej czy później może się tym zająć CBA, czego zresztą mu życzę. (Poprawione)
Rafał · 13 Marzec 2016
@henio, @Gość Nigdy dotąd człowiek, o którym mówię, na burmistrza nie startował, jednak 100% byłby OK. Natomiast czy Maciaszek Miasto zna, to wątpię, może Łódź, ewentualnie Zgierz, choć tam jego ludzi nie chcieli... Zaś mieszkania za kilkaset złotych to daje Miasto, nie burmistrz, RM zresztą głosuje... czy jednak tylko to jest ważne? Inwestor niszczący miejskie zakłady takie jak MZEC, by narzucić własne ceny, to żaden zysk, to klęska... Miejsca pracy? Są, owszem, są... np. Rzecznik prasowy UM Mariusz Kozajda, czy naczelnik nowego Wydziału Rozwoju Miasta, chcący jeździć do Rosji inwestorów szukać, gdy problem jest, by coś zorganizować z miastami partnerskimi... Mamy spłacać długi... Długi rosną, podczas gdy Maciaszek wygrał wybory obiecując spłacić długi poprzednika, ile już spłacił? Tym się zajmijmy. Co do zatrudniania - od tego jest PUP, ewentualnie jeśli Maciaszek będzie realizował nadal taką politykę, że oto n decyduje nawet o przyjęciu sprzątaczek na pół etatu w miejskich agendach, to jeśli nie PUP, wcześniej czy później może się tym zająć CBA, czego zresztą mu życzę.
Gość. · 13 Marzec 2016
No kochany miasto to każdy zna, ale trzeba mieć jeszcze dojścia, znajomości, chęci do pracy itd. To ma obecny burmistrz i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Zobaczymy tych waszych innych na tym stanowisku, to po połowie roku pewnie następne referendum będziecie robić ??? . Pewnie nowy burmistrz was zaraz zatrudni ??? Postawi nowe zakłady pracy, da wam mieszkania, obniży czynsz i gwiazdkę z nieba ? Dobre !
henio · 13 Marzec 2016
A kogo to masz na myśli, czy to ktoś kto przegrał wybory na burmistrza ?
Rafał · 13 Marzec 2016
Dzisiaj żeby zostać burmistrzem to... trzeba byłoby mimo wszystko mieć jakieś zaplecze partyjno-organizacyjne co najmniej i... chcieć. Owszem, trudno czy bardzo trudno byłoby wskazać dobrego kandydata, obecnie widzę zresztą tylko jednego... bynajmniej nie siebie. To człowiek dość młody, ogólnie znany, doświadczony, Miasto zna świetnie, jednak swoich wrogów też ma. Co rozsądniejsi jednak by zagłosowali. Pensja natomiast jest tematem zamkniętym. Decyduje RM plus ustawy. Maciaszek zresztą ma chyba nawet najwyższą możliwą...
Do Agaty r · 13 Marzec 2016
RAFAŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to wszystko jasne marzy ci się zostanie BURMISTRZEM ile dasz sobie kasy ? podejrzewam że ze 25 tys zł ?
Rafał · 13 Marzec 2016
@agata r Zapewniam, że referendum mniej kosztuje niż naczelnik nic niewnoszącego Wydziału Rozwoju Miasta, a dolicz sobie jeszcze pracowników takiego wydziału oraz niedawno też utworzoną funkcję rzecznika prasowego UM... Wazeliniarze Maciaszka... Lepiej by utworzył wydział spłaty długów... Bo jakie mamy pieniądze na inwestycje? Gdzie one są? Maciaszek w kampanii obiecał długi spłacać i tym wygrał, niestety tylko OBIECAŁ.
Do Agaty r obserwator · 13 Marzec 2016
Podatki nie wzrosną i Nie strasz ludzi bo się zesr.... To rada decyduje a nie burmistrz Całe kolo z was się śmieje zaczynamy mieć nadzieję
agata r · 13 Marzec 2016
jakie są koszta odwołania burmistrza ? jakie są koszta nowych wyborów ? jakie miasto ma długi ? kto pokryje koszta ?? miasto czyli KOLANIE da to tragiczną sytyłacje finansową miasta i społeczeństwa Koła ,jeżeli zostanie wybrany nowy burmistrz będą nas czekać DRASTYCZNE PODWYŻKI PODATKÓW TAKA JEST MOJA OPINIA !
Kamila · 13 Marzec 2016
\"Tak mi dopomóż Bóg\"? To niby dla gawiedzi wygląda lepiej, w zgodzie z waszą religią, choć niektórzy drwiący z wiary ateiści dokładając te słowa naprawdę zeszli na psy, psując nam - prawdziwym i wolnym ateistom opinię, a wam katolikom to już w ogóle, bo niektórzy tych dokładających \"tak mi dopomóż Bóg\" za katolików właśnie biorą. Wasz Jezus zresztą mówił \"Poznacie ich po ich owocach.\" Zatem jak na moje oko, to ten ktoś, o kim tutaj mowa, jest też niewierzący, nawet więcej: nienawidzący Kościół czyli też ludzi... Szkoda tylko, że katabasy jeszcze mu komunię dają. Pytacie w konfesjonałach np. o stosunek do aborcji (poglądy na nią)? Zapytajcie tych pełniących jakieś funkcje o stosunek do spraw publicznych. Kościele, śmiało! NON ABBIATE PAURA!!!
salma · 13 Marzec 2016
Do osoby : agata r 2016-03-13 10:13:44 Droga Agato r. ! podam przykład - odpowiedz Czy jak przez rok będą psuć się Twoje zęby to pozwolisz sobie na kolejne trzy lata bezczynności tylko dlatego, że tak musi być bo wg ciebie nie ma innego zdrowszego racjonalnego rozwiązania ??? Zacznij myśleć! a propo uzębienia - to był tylko przykład nie przytyk do osoby.
salma · 13 Marzec 2016
w 1000% zgadzam się i chcę powtórzyć Twoje słowa: Rafał 2016-03-13 10:59:39 @agata r: Ty najprawdopodobniej nie zagłosujesz tutaj w ogóle, bo nie jesteś chyba stąd. Kto jest z Koła, ten widzi, co tutaj się wyprawia. Bizantyjski dwór, gdzie kluczem doboru ludzi jest wazeliniarstwo wobec burmistrza, nawet rozrost tego dworu. Zobacz: rzecznik prasowy, gdzie mamy trzy pseudomedia na krzyż, Wydział Rozwoju Miasta, gdzie Koło nie ma pieniędzy, by \"parcypować\" jak mówi Maciaszek (właściwe słowo to: PARTYCYPOWAĆ) w inwestycjach. Czyli nawet jak jakiś inwestor tu przyjdzie, to damy mu chyba ulgi bez wpływu na nic, pracowników ściągnie sobie też skąd będzie chciał, naszych zatrudni ze trzech może, bo może być taka branża, że nie będziemy tu mieć przygotowanych ludzi. Niestety sam przed wyborami byłem tak mocno przeciw Mieczysławowi, że wydawało mi się, że taki Maciaszek to już będzie OK, że musi być, czy jednak jest? On nawet zwolnić ludzi nie umie. Wyrzuca na oślep w takim \"stylu\", że gdybym to ja miał kogoś zastąpić, na pewno bym mu odmówił, bałbym się artykułu 52 z kaprysu tego człowieka i solidaryzowałbym się z tymi tak zwolnionymi. Być może faktycznie były nawet jakieś duże przewinienia, jakieś nawet bardzo ciężkie naruszenia KP, ale niech mówią to wprost, nie opinii publicznej przedstawiają jakieś śmieszne, nierealne przyczyny wstawiając swoich gotowych prezesów, czekających za drzwiami i gotowych za minutę objąć stanowisko. Gdzie jakaś etyka tych ludzi, nawet nie mówię o tym \"tak mi dopomóż Bóg\" samego Miłościwie nam Panującego Menedżera Miasta, bo to szczyty hipokryzji. Mieszać Boga do takich rzeczy? Jak można? Chociaż niektórzy ludzie w Kole to zbyt dużych aspiracji nie mają też, zwolenników zapewnić sobie łatwo. Teraz wystarczy dostać mieszkanie za kilkaset złotych (własność Miasta, nie burmistrza, plus głosuje RM) i mur, beton, skacze się za Maciaszkiem w ogień... to jest żałosne.
Rafał · 13 Marzec 2016
@agata r: Ty najprawdopodobniej nie zagłosujesz tutaj w ogóle, bo nie jesteś chyba stąd. Kto jest z Koła, ten widzi, co tutaj się wyprawia. Bizantyjski dwór, gdzie kluczem doboru ludzi jest wazeliniarstwo wobec burmistrza, nawet rozrost tego dworu. Zobacz: rzecznik prasowy, gdzie mamy trzy pseudomedia na krzyż, Wydział Rozwoju Miasta, gdzie Koło nie ma pieniędzy, by \"parcypować\" jak mówi Maciaszek (właściwe słowo to: PARTYCYPOWAĆ) w inwestycjach. Czyli nawet jak jakiś inwestor tu przyjdzie, to damy mu chyba ulgi bez wpływu na nic, pracowników ściągnie sobie też skąd będzie chciał, naszych zatrudni ze trzech może, bo może być taka branża, że nie będziemy tu mieć przygotowanych ludzi. Niestety sam przed wyborami byłem tak mocno przeciw Mieczysławowi, że wydawało mi się, że taki Maciaszek to już będzie OK, że musi być, czy jednak jest? On nawet zwolnić ludzi nie umie. Wyrzuca na oślep w takim \"stylu\", że gdybym to ja miał kogoś zastąpić, na pewno bym mu odmówił, bałbym się artykułu 52 z kaprysu tego człowieka i solidaryzowałbym się z tymi tak zwolnionymi. Być może faktycznie były nawet jakieś duże przewinienia, jakieś nawet bardzo ciężkie naruszenia KP, ale niech mówią to wprost, nie opinii publicznej przedstawiają jakieś śmieszne, nierealne przyczyny wstawiając swoich gotowych prezesów, czekających za drzwiami i gotowych za minutę objąć stanowisko. Gdzie jakaś etyka tych ludzi, nawet nie mówię o tym \"tak mi dopomóż Bóg\" samego Miłościwie nam Panującego Menedżera Miasta, bo to szczyty hipokryzji. Mieszać Boga do takich rzeczy? Jak można? Chociaż niektórzy ludzie w Kole to zbyt dużych aspiracji nie mają też, zwolenników zapewnić sobie łatwo. Teraz wystarczy dostać mieszkanie za kilkaset złotych (własność Miasta, nie burmistrza, plus głosuje RM) i mur, beton, skacze się za Maciaszkiem w ogień... to jest żałosne.
Teodor · 13 Marzec 2016
Burmistrzowi pomagaja Związek Zawodowy Soldarność,który już bardz nam się zasłużył przy Zakładach Mięsnych.Teraz chcą sprzedać nasze wodociąci a następnie cieplik. Wykorzystują biednych ludzi przekupując mieszkaniami za 1200,00 zł.( które mogą po 3 latach sprzedać - kto je odkupi?).Mamią ludzi siłowniami, operami filmami, najdroższą wodą w Polsce a swoje robią.
agata r · 13 Marzec 2016
ja nie zagłosuję przeciwko burmistrzowi okres 4 jest w sam raz żeby ocenić jego prace
Marzena · 13 Marzec 2016
@pol Nowe miejsca pracy to już są... Rzecznika prasowego to nawet Janek czy Mieciu nie mieli, a Stanisław Mariusza Kozajdę zatrudnił. Tak samo Wydział Rozwoju Miasta z Grzegorzem Smoleńskim, nowy wydział, nowa osoba w UM... Rozwija nam się Koło, jak trzeba!
Elżunia · 13 Marzec 2016
Niestety to Kolanie są inwalidami w tym mieście.Jak się obudzą to będą dziadami.
Długosz · 13 Marzec 2016
To P.Rysia mieszka na Kaliskim Przedmieściu?
tomaszek · 12 Marzec 2016
A wiadomo już czy będzie te referendum w sprawie odwołania Burmistrza???? Oczywiście nie jestem tutaj za odwołaniem Burmistrza tyko to jest moja czysta ciekawość???
pol · 12 Marzec 2016
BURMISTRZ BRONI BURMISTRZ RADZI BURMISTRZ NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI BĘDĄ NOWE MIEJSCA PRACY
Judex · 12 Marzec 2016
Ten kto pisze takie bzdury w Wieściach z Ratusza jest inwalidą technicznym Przestań pismaku przynosić wstyd dla naszego miasta.
Rafał · 12 Marzec 2016
Ciekawa rzecz... geotermia, balneologia, zatrudnianie bezrobotnych... Panie burmistrzu - ile ofert dotychczas złożył UM do PUP? Jak działa basen? Jakoś jest problem ze spłatą długów, które mamy (jasne, to nie Pan je zaciągał, ale obiecując je spłacić wygrał Pan wybory..., i to właśnie jest dobre słowo OBIECUJĄC), więc chyba ta pływalnia dochodowa nie jest, a tu rzeczy kolejne? Ci inwestorzy to chyba tutaj działalność filantropijną chcą uprawiać, jacyś dobroczyńcy ludzkości?
Janek z Poronina · 12 Marzec 2016
Pani Łukaszewska a co to się stało ze pani tak chwali burmistrza jaki był koszt wyremontowania mieszkania na Garncarskiej które Pani dostała może niech pani powie na następnym spotkaniu dupowłazów . Czy takie same standardy obowiązują każdego ??? Każdy kto będzie się ubiegał o mieszkanie kTBS będzie tak potraktowany jak pani ?????
Wacław · 12 Marzec 2016
Dobre znowu moderator tym razem rzecznik UM, grupka przybocznych burmistrza klaszczących , kochających , uwielbiających o czym było to spotkanie , co to za pytania trzeba było się zapytać jaką dał pensję pani radczyni ?????
Wyborcy · 12 Marzec 2016
No właśnie jak spokojnie, normalni ludzie, normalne pytania. Nikt nikim nie interesuje się, nie ma pytań kogo burmistrz zwolni ??? A gdzie anonimowi tchórze którzy mieli być ze swoją kamerą ??? Ale wstyd, tak obiecywać ? To się nazywa tchór...zostwo ???
pol · 12 Marzec 2016
znalazłem na lm - Muszę płacić za czyjeś długi! Uważajcie na PESEL - przestrzega pionki24.pl/nowosci,top,18,1,_musze_placic_za_czyjes_dlugi_uw,5176.html ja nie podaje PESELU a WY
Marcelina · 12 Marzec 2016
Dla kogoś kto czekał na zadymę lub poniżanie Burmistrza to pewnie to spotkanie ocenia za żenujące .Nikt nikogo nie przekrzykiwał ,mieszkańców interesowały tylko sprawy osiedlowe.Brawa dla p. radnej Brzoskiej ,pierwsza radna której zależy na estetyce i komforcie wypoczynku mieszkanców zwłaszcza że dla poprzednich władz osiedle KALISKIE PRZEDMIEŚCIE to zupełnie zapomniany region Koła.
pol · 12 Marzec 2016
Żenujący to jest twój wpis
sdswwq · 12 Marzec 2016
Żenujące spotkanie
Obserwator · 12 Marzec 2016
Życzenia super odnośnie budowy ulic. To nie s mieszkańcami się ustala tylko z radą. Drogi w systemie publiczno prywatnym? Ciekawe rozwiązanie? Czy to oznacza że ktoś wyłoży kasę a Mt będziemy płacili za korzystanie z drogi? Przecież za darmo nikt drogi nie zbuduje. Przykład autostrady
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,464 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,597 30

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,722 72

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,876

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,061

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
1 dzień temu 848

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

1 dzień temu 305
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz