Społeczna Rada Kultury, powstała z inicjatywy burmistrza Stanisława Maciaszka, obradowała już po raz 13. Społecznicy pracują intensywnie nad projektem „Małej Strategi"/> Społeczna Rada Kultury, powstała z inicjatywy burmistrza Stanisława Maciaszka, obradowała już po raz 13. Społecznicy pracują intensywnie nad projektem „Małej Strategi"/> Czy można promować Koło poprzez… koło? - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl
(2)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Wiatr ze śniegiem 2.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Czy można promować Koło poprzez… koło?

Autor: 24 Marzec 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
Czy można promować Koło poprzez… koło?
©
(2) | Czytano:
3,823 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Społeczna Rada Kultury, powstała z inicjatywy burmistrza Stanisława Maciaszka, obradowała już po raz 13. Społecznicy pracują intensywnie nad projektem „Małej Strategii Rozwoju Kultury w Mieście Kole”. Ich twórcze pomysły zostaną zapisane w kluczowym dokumencie lokalnym – Strategii Rozwoju Miasta na najbliższe lata.

R E K L A M A
2
Czytano:
3,823 razy
Udostępnij

Gośćmi szczególnymi wczorajszego spotkania, poza włodarzem, był Poseł na Sejm RP Leszek Galemba oraz naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Grzegorz Smoleński. Każde kolejne posiedzenie wnosi nowe koncepcje, projekty i plany Rady, a obecność znamienitych gości była powodem, dla którego społecznicy krótko podsumowali swoje osiągnięcia i przybliżyli najbliższe zamierzenia. Wspominali o powstającej lokalnej bazie twórców.

Na dwóch potężnych filarach „stoi” nasze miasto – gospodarce i kulturze, co wielokrotnie potwierdzali obecni, przekonując, że należy zmienić kulturalne oblicze Koła. Pomysłów na osiągnięcie celu mieli wiele. Dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych poruszył temat umiejscowienia w kolskiej przestrzeni rzeźby Czesława Freudenreicha, patrona duchowego lokalnej kultury. Dziennikarz radiowy Sławomir Zasadzki przekonywał do realizacji autorskiego projektu powstania pierwszego na świecie muzeum Koła w Kole, rozwijając przed słuchaczami barwną wizję funkcjonowania takiej instytucji. Nakłaniał także do nadania nowego oblicza Dniom Koła, wprowadzając do ich harmonogramu rodzinne zabawy z udziałem koła. Społecznicy przyznali, że również widzą szansę promocji naszego grodu ukrytą w symbolice nazwy miasta. Była mowa o możliwości przeniesienia Muzeum Technik Ceramicznych do innej, lepszej siedziby, obiektu zabytkowego, związanego z naszą historią.

SRK intensywnie pracuje nad projektem "Małej Strategii Rozwoju Kultury w Mieście Kole", której celem jest podniesienie jakości oferty kulturalnej kierowanej do mieszkańców oraz promowanie jej w regionie i kraju. W tej kwestii apeluje do mieszkańców: Bardzo nam zależy na zdiagnozowaniu oczekiwań kolskiego społeczeństwa w obszarze rozwoju kultury w jak najszerszym aspekcie. Zwracamy się do Państwa z prośbą o zaopiniowanie i przekazanie nam własnych sugestii odnoszących się do problematyki zawartej w tworzonym dokumencie.

Z jego treścią zapoznać się można na stronie www.kolo.pl w zakładce: „Społeczna Rada Kultury”. Propozycje i uwagi można zgłaszać do 29 marca br. drogą elektroniczną na adres: srkkolo@wp.pl

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
kolanin · 09 Kwiecień 2016
DOSTOJNY GOŚĆ p.Grzegorz Smoleński...hihihihihi dobre
Rafał · 24 Marzec 2016
Dom Freudenreicha jest zwyczajnie bezcenny, jeśli ktoś widzi lepszą siedzibę MTC, to jest niczym innym jak matołem. Dało się budować autostrady, dało się eksploatować całe wsie przez kopalnie, to nieważne kto jest obecnym właścicielem obiektu, też się da. Panie Nuszkiewicz i panie Maciaszek - zróbcie choć tyle, to będzie najlepszy pomnik i hołd dla Freudenreicha.
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
2 godziny temu 4,617 15

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
18 godziny temu 2,006

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
18 godziny temu 1,487

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
21 godziny temu 5,105 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,606 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,326

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz