(62)
Lekki deszcz 16
Popularne tagi:

Dziś XXI Sesja Rady Miejskiej w Kole [na żywo]

Autor: 30 Marzec 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
Dziś XXI Sesja Rady Miejskiej w Kole [na żywo]
©
(62) | Czytano:
26,128 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W dniu dzisiejszym o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego w Kole odbędzie się XXI Sesja Rady Miejskiej w Kole.

R E K L A M A
62
Czytano:
26,128 razy
Udostępnij
Zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo na łamach naszym portalu. Nagranie sesji będzie dostępne poniżej porządku obrad. Zapraszamy.

Porządek obrad dzisiejszej sesji przedstawia się następująco:
1. Otwarcie Sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Powitanie gości.
4. Propozycje do porządku obrad.
5. Informacja z działalności międzysesyjnej Burmistrza Miasta Koła.
6. Interpelacje i zapytania.
7. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole z realizacji zadań w roku 2015.
8. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole o bezpieczeństwie sanitarnym miasta Koła za 2015 rok.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia do wiadomości działania Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Kole jako podmiotu realizującego przedsięwzięcie pn. „Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło”.
10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Koła w 2016 roku.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XL/369/2013 Rady Miejskiej w Kole z dnia 27 listopada 2013 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z nich.
12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie nieruchomości odpłatną służebnością przesyłu.
13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie nieruchomości odpłatną służebnością przesyłu (droga wewnętrzna w rejonie ul. Piaski).
14. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia jednoosobowej Spółce Gminy Miejskiej Koło pod nazwą „Kolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Kole” realizacja zadania pn. „Termomodernizacja budynków komunalnych stanowiących zasób Gminy Miejskiej Koło”.
15. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Zawadzkiego 13 w Kole stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło i udzielenie bonifikaty.
16. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Zawadzkiego 22 w Kole stanowiącego własność Gminy Miejskiej Koło i udzielenie bonifikaty.
17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokali użytkowych przy ul. Toruńska 73 w Kole stanowiących własność Gminy Miejskiej Koło.
18. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Spółdzielni Socjalnej „Pomagamy”.
19. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę budżetu miasta Koła na 2016 rok.
20. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta na lata 2016-2030.
21. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
22. Wolne głosy i wnioski.
23. Protokół z XX Sesji Rady Miejskiej w Kole.
24. Zamknięcie obrad XXI Sesji Rady Miejskiej w Kole.R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (62)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
eugenia · 05 Kwiecień 2016
nikt nie pójdzie na głosowanie i to jest to !
rafał · 05 Kwiecień 2016
ja nie idę głosować
marek · 05 Kwiecień 2016
ja nie idę na głosownie po co ?
Rafał · 03 Kwiecień 2016
@gość To naprawdę musisz mieć nieźle zryte, co nie trzeba, skoro sam sobie zaprzeczasz. Nas jest już co najmniej dwóch, więc cała reszta nicków jest twoja... Oj nieładnie. Oczywiście też musisz oceniać z kilkudziesięciu IP, bo ocen jest trochę. Pierwszy propagandysta zresztą jesteś, jak widać z twojego wpisu... Owszem, mamy najtańszą wodę dzięki burmistrzowi, ale chyba tamtemu. Maciaszek (zdaje się) cen nie opuścił, a jest niecałe półtora roku, więcej, jego fachowiec Krzysztof Sobczak chce horrendalnego wzrostu cen wody, co IMHO jest wystarczające, by jego pryncypał referendum przeje*** wręcz koncertowo. Dwadzieścia kilka złotych zł/metr sześcienny zimnej wody, jak pewnie chciałby Sobczak (gdzie ma analizy?), to będzie stać tylko tych, co teraz pan burmistrz zatrudnił, dając kilka tysięcy większe pensje niż mieli dotychczasowi.
gość · 03 Kwiecień 2016
nie wiem czy wiecie ale na tym forum piszą 2 osoby tylko nicki zmieniają że niby tłok
gość · 03 Kwiecień 2016
mamy tanią wode i ścieki dzięki komu ??? dzięki BURMISTRZOWI więc przestańcie stękać
Antyreferendum · 03 Kwiecień 2016
Bo my na świnie to możemy pluć jadem, nasz guru nas do tego zachęca, a do kościółka jak idziemy, to rączki składamy i tyle. Jaki to grzech? Świnie przecież normalnie można zabijać, ubojnie świń przecież są. Tego nas nasi rodzice, nasi dziadkowie, nasi pradziadkowie nauczyli, którzy całe lata tak działali wobec bliźnich. Jezus? On to żył dwa tysiące lat temu, a nasz guru teraz daje nam wszystko, co chcemy.
Rafał · 03 Kwiecień 2016
@polla @Klaus Oczywiście, macie rację, a najfajniej by było, gdyby UE dołożyła STO milionów, a MZWiK \"ze środków własnych\" TYLKO jakieś sześćdziesiąt! Jednak najpierw wytłumaczcie mi i wszystkim zainteresowanym mieszkańcom, od kiedy to MZWiK ma jakieś \"środki własne\"? Skoro mają \"własne\", to skąd ciągłe wzrosty cen wody? Przewin Klukaczyński być może miał wiele, być może faktycznie trzeba było go wywalić, ale to niewątpliwie jego zasługą jest niska cena niezłej wody. Teraz słyszymy na okrągło \"macie tanią wodę\". Może niech Sobczak tak sobie w Turku mówi. Wodociągi dostają od samych mieszkańców grube miliony rocznie, firmy też im płacą. Płacimy za utrzymanie przesyłu, za żadną wodę, to trzeba rozumieć i za oczyszczanie ścieków. Skomplikowane procesy technologiczne, w których tworzy się woda, to dzieło natury, nie Sobczaka i Maciaszka. Jeśli Sobczak chce ciągłego wzrostu cen, bez uprzedniej ANALIZY EKONOMICZNEJ, to odwołanie burmistrza w referendum jest konieczne co najmniej dlatego, żeby pierwszą decyzją nowego burmistrza było wysłanie tego bufona do Turku i to na bezrobocie, bez odprawy, z artykułu tak samo 52 KP.
polla · 03 Kwiecień 2016
Bo teraz się nie patrzy, że dają kase na modernizacje tylko po.dklada się kl.ody, zreszta od poczatku tak jest. Uczciwy czlowiek nie ma szans u nas ? Jakie to smutne, ale prawdziwe ? prawda ? teraz liczy sie referendum, o to chodzi, to dla dobra miasta ? Żalosne !!!
Klaus · 02 Kwiecień 2016
Śmieszy mnie ta dyskusja. Modernizacja oczyszczalni jest nieunikniona. Pytanie czy wodociągi zrobią ją ze środków własnych ( cena wody i ścieków wzrosną wtedy bardziej ), czy z dofinansowaniem. Ludzie - jak ktoś coś daje, tym bardziej 26 milionów, to się bierze, bo jak przyjdzie konieczność remontów, a możliwości dofinansowania nie będzie, to co powiecie?! Żal Was słuchać.
Ela · 02 Kwiecień 2016
Myślę ,że Radni zachowali się racjonalnie i ze zdrowym rozsądkiem .
anonim · 02 Kwiecień 2016
wara ci od naszej postawy jaką dostaliśmy od naszych ukochanych bliskich
Oburzony · 02 Kwiecień 2016
Pan prezes próbował zbagatelizować role rady, czyli notabene społeczeństwa mówiąc iż to tylko formalność to głosowanie. I się przejechał. I bardzo dobrze. Wniosek za którego opracowanie zapłacił grubą kasę nie zawierał przewidzianych taryf za wodę i ścieki? Dziwne to. przecież był to wymóg konieczny jak czytała pani radca Skupin. A może chodziło o zrobienie kolejny raz idiotów z radnych i nas kolan? Może to celowe działanie? Oj brzydko to wszystko zaczyna pachnieć, bardzo brzydko.
Rafał · 02 Kwiecień 2016
@foczka Wiara wiarą, tylko coś mi się wydaje, że tu sekta powstaje. Wszyscy chrześcijanie w ogóle, a katolicy w szczególności mogliby też znać krótką fraszkę człowieka do którego czuję także pewien szczególny, osobisty sentyment, Księcia Biskupa Warmińskiego - jednego z, jak wiadomo, najważniejszych naszych Mistrzów Pióra \"Dewotka\", którą tobie i pamięci twoich zacnych przodków dedykuję:>>Dewotce służebnica w czymsiś przewiniła właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła. Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny, mówiąc właśnie te słowa: I ODPUŚĆ NAM WINY, JAKO MY ODPUSZCZAMY, biła bez litości. Uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności!<<
dobra · 01 Kwiecień 2016
jak ci nie odpowiada to nie czytaj albo jak przeczytałeś to uszanuj i nie komentuj
Hubert · 01 Kwiecień 2016
@foczka Mam dziwne wrażenie, ze nie tutaj miał być twój komentarz. Może w jakimś innym okienku?
lizus · 01 Kwiecień 2016
RM nie przegłosowała uchwały popierającej modernizację oczyszczalni z jednego powodu, autor-prezes MZWiK nie potrafił wyliczyć i nie przedstawił skutków finansowych planowanych remontów dla mieszkańców. Odnoszę dziwne wrażenie, że się na tym nie zna . Dodatkową obawę mam co do dyscypliny budżetowej, a tu kłania się nadzór finansowy i prokurator.
foczka · 01 Kwiecień 2016
na pewno będziemy bronić swojej wiary i czci do końca to co przekazali nam nasi kochani Dziadkowie i Rodzice pielęgnować mamy zamiar czy ci się to podoba czy nie.
Rafał · 01 Kwiecień 2016
Zwolennicy Pana Menedżera Miasta niby apelują o kulturę, niby są za Prawem (przez wielkie \"P\"), niby są za Sprawiedliwością (przez wielkie \"S\"), niby nabożnie uczestniczą we mszach patriotycznych, a tu co? Oczy drugiemu by wydłubali pewnie też. Niewinna anegdota i zapewne to oni minusy dają... Chyba każdy z nas sprawnych, aktywnych ludzi wstaje rano, idzie do łazienki i patrzy w lustro... Czyżby więc kluczem było to, co nasz włodarz w swoim lustrze widzi? Cóż... co on mówi, jak ludzi nazywa, to akurat wszyscy wiemy... To mi od razu tutaj też minusy możecie dać, bo to zresztą co jest napisane niżej, to żaden dowcip, tylko NAJSZCZERSZA PRAWDA!
Staszek · 01 Kwiecień 2016
Zapewne znacie tę anegdotę o naszym burmistrzu, ale... : wstaje Maciaszek rano, idzie do łazienki, patrzy w lustro, widzi SAM SIEBIE i już później cały czas tak myśli o ludziach :-D
Ela · 01 Kwiecień 2016
Pan Sobczak mało przekonywujący co do inwestycji w wodociągach .
zoz · 31 Marzec 2016
aplauz też nie podoba się
Rafał · 31 Marzec 2016
Sobczak, prezes MZWiK, jeden z \"fachowców\" Maciaszka chciałby zadłużyć jakąś spółkę? Ależ nie, kochani, wyprowadzam Was z błędu: on chciałby zadłużyć NAS wszystkich mieszkańców Koła. To w cenie wody/ścieków bezpośrednio mielibyśmy spłacić te kilkanaście milionów MY wszyscy. Drogi czytający, Ty ze swojej własnej kieszeni, nie jakiejś wspólnej kasy też, tak TY!
Rafał · 31 Marzec 2016
Co tam, że tak czy inaczej wzrosną ceny wody, co tam, że ceny ciepła będą w rękach żeby tylko tych gości, którzy inwestować chcą dzisiaj, ważne, że Wielki Menedżer roztoczy swoją wizję, coś obieca, coś rzuci, klaskać mu trzeba.
xyz · 31 Marzec 2016
@~ela z 30.03.2016 16:59:20 Byc moze. To jednak zaleznie od sytuacji i wlasnego polozenia.
Rafał · 31 Marzec 2016
@gość To jak o nas \"dba\" ten odrywany za chwilę od koryta i jego \"fachowcy\" widzieliśmy w tym materiale z sesji, chyba tylko tym wiecznie klaszczącym Wielkiemu Menedżerowi możesz wmówić coś innego. Dziękujemy za takie korzystanie z funduszy UE, żebyśmy kolejne kilkanaście milionów musieli spłacać i to z własnych kieszeni czyjeś fanaberie.
gość · 31 Marzec 2016
mamy tanią wode i ścieki dzięki komu ??? dzięki BURMISTRZOWI więc przestańcie stękać
Rafał · 31 Marzec 2016
@Ela Bo są ;-)
Ela · 31 Marzec 2016
oglądając sesje ma się wrażenie , że projekty uchwał są pisane na \" kolanie \"
Rafał · 31 Marzec 2016
@maxsimus Zgadzam się praktycznie z całością Twojego wpisu. Trzeba jeszcze dodać, że my to nie Śląsk. Zasoby wodne mamy, a gość z Turku chce, żeby woda była droższa niż u niego w mieście bez rzeki.
Rafał · 31 Marzec 2016
@ja, @zapytanie... Być może jesteś świnią, zresztą bezimienną, ja nie, ten \"pan\" tak nazywa mieszkańców Koła, dodatkowo robi to jako burmistrz... Cena wody jaką chce nam narzucić jego \"fachowiec\", to SKANDAL! Co tu jakaś pustynia jest?
Kolanin 8 · 31 Marzec 2016
do Ja - \"zostaw p Maciaszka w spokoju \" a dlaczego to niby p Maciaszek miałby mieć spokój ( wolałbym święty spokój ) twoim zdaniem ? skoro co chwila p Burmistrz swoimi decyzjami i postawą wobec społeczeństwa doprowadza do frustracji i takich ocen jego działania
maxsimus · 31 Marzec 2016
.. wysłuchałem posiedzenia Rady miasta i wypowiedzi p Prezesa wodociągów , zdumiewa mnie nonszalancja tego Pana który , przytaczając argument o cenach wody i ścieków w Kole że są jedne z najniższych , przytacza argument że w niektórych miastach - chyba mówił na śląsku płacą nawet i 10.0 zł za m3 wody ścieków , ta nonszalancja tego Pana wynika z pewnością z tego że brak mu wiedzy na temat średnich płac w tamtym regionie Polski , nasz region odbiega od tamtych średnich płac dwukrotnie , i taka wiedze powinien posiadać Pan prezes przytaczając argument o cenach wody i ścieków
ja · 31 Marzec 2016
zostaw Pana Maciaszka - Burmistrza Miasta Koło w spokoju. Brak szacunku ci do każdego jak widać z twoich wpisów.
Rafał · 31 Marzec 2016
@zapytanie Jeśli to do mnie, to stuknij się w czoło, więcej zrobiłem w tych latach osiemdziesiątych zapewne niż ty, czy twój Maciaszek.
zapytanie · 31 Marzec 2016
tobie możemy podziękować. Gdzie byłeś w latach 80 i jak byłeś co zrobiłeś dla Ojczyzny tej małej też
Rafał · 31 Marzec 2016
Panie burmistrzu... czy ten człowiek nie mógł wydumać sobie przecież w Mieście na wodzie jeszcze większych bzdur? Dlaczego ci nowi szefowie miejskich firm tak nas nienawidzą? Pracę tu mają, płacisz im Pan niemało, naszymi, kolskimi pieniędzmi, jeszcze czego chcą? Jaki MZWiK? Miasto to my mieszkańcy. Dziękuję za taką drogą wodę... Panu niestety też. Dalej Pan będziesz przekonywał o najtańszym geotermalnym cieple? Nikt już w Kole Panu raczej nie wierzy, fanatycy są za tobą człowieku, jak ci o których nawet Chruszczow mówił, gdzie byli przez cały czas. Jedynym rozwiązaniem jest rzeczywiście jak najszybsze odsunięcie pana od władzy.
do kolanka23 · 31 Marzec 2016
tutaj nie ma co sie nie zgadzac. Ustawa, czyli panstwo nakazuje na samorzad dofinansowanie jednostek OSP jezeli takowa na terenie samorzadu istnieje. Miasto nie moze powiedziec \"nie\"
kolanka23 · 31 Marzec 2016
Ja nie zgadzam się żeby 40 tysięcy dawać chłopcom z OSP nad wartą b chcą się pobawić w strażaków. To marnotrawstwo pieniędzy. Mamy w Kole Straż Państwową. Po jaki ciołek nam OSP na które już 40 tysięcy poszło? Te pieniądze można by dać głodnym dzieciom albo zainwestować w coś. Ludzie trzeba iść tego 22ego na referendum.
scaCD · 31 Marzec 2016
Pan radny Mariusz Hanefeld będąc pracownikiem kolskich wodociągów i broniąc obecnego prezesa, który chce zadłużyć tę spółkę nie jest dla mnie wiarygodny jako radny, że dba o interes mieszkanców.
Marzena · 30 Marzec 2016
>>Macie najtańszą wodę yyyyyyyyyyyyy, macie najtańszą wodę yyyyyyyyyyyyy, macie najtańszą wodę yyyyyyyyyyyyy, macie najtańszą wodę yyyyyyyyyyyyy, dobrze by było, gdybyście yyyyyyyyyy, mieli najdroższą wodę yyyyyyyyyyyyyyyyyy<<, Panie prezesie: nad jaką rzeką leży Turek?
Judex · 30 Marzec 2016
I wreście wyszło szydło z worka. Trzeba iść głosować bo będzie tragedia
agata r · 30 Marzec 2016
do odurzonego i co jesteś zadowolony
Oburzony · 30 Marzec 2016
Brawo radni. Tak powinno być od dawna. Perfekcyjnie przygotowane dokumenty dopiero głosowanie. Taka kolejność nie jak dotychczas, najpierw głosowanie a potem robienie co się komu podoba.
ddd · 30 Marzec 2016
koniec temat zamknięty
Oburzony · 30 Marzec 2016
Skandal. Kpina z mieszkańców. Plan taryfowy nieprzygotowany a radni mają głosować. jeśli zagłosują za, to będziemy bulic za fanaberie prezesika
kakakaka · 30 Marzec 2016
dobrze ze ty rozumiesz .....ockniesz sie za pare lat i zweryfikujesz swoj rozum fw
fw · 30 Marzec 2016
nieeeeeee dobrze gada tylko ty nie rozumiesz kakakakakaka
ela · 30 Marzec 2016
Pan Mariusz Hanefeld jest rzecznikiem Pana Prezesa?
kakakaka · 30 Marzec 2016
może ten prezes lepiej żeby napisał, bo wypowiadać się nie potrafi
gość · 30 Marzec 2016
wacek ockni się ...... dziś jesteś wackiem prędzej rafałem ,stanisławem ,agatą , po co tobie tyle nicków ?? żeby robić zamieszanie ?
jakkkkkk · 30 Marzec 2016
YYYYYY....szanowni państwo YYYYYY....co za ciołek jest na tym stanowisku, wstyd burmistrzu, ze takich dupkow zatrudniasz !!!!!!
YYYYYY · 30 Marzec 2016
Szanowni Państwo YYYYYYYYYYYY, bo Szanowni Państwo YYYYYYYYYYYYYYYY, YYYYYYYYYYYYYY, Masakra ten Prezes się wypowiada YYYYYYYYYYYYYY
wacek · 30 Marzec 2016
Ludzie trzeba tych kombinatorów jak najszybciej odsunąć od władzy , najpierw pożyczka - potem upadek spółki .. Ludzie 22 .05 referendum odwołać trzeba tych kombinatorów .Nie spłacają pożyczki na basen , a zaciągają drugą 17 baniek ludzie ocknijcie się !!!
hjjjj · 30 Marzec 2016
popraw ten głos podwójny !!!!!!!!!!!!!!
MAREK · 30 Marzec 2016
KTO CIĄGLE PYTA TĄ PANIĄ O ZDANIE TO NIE JEST PANI MECENAS
gosc · 30 Marzec 2016
gówniane e-koło po raz kolejny pokazują, że nie potrafią transmitować na żywo to po h....j sie za to bierzecie
MAREK · 30 Marzec 2016
YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY CO TO ZA BEBŁOT
EEEE · 30 Marzec 2016
GŁOS , [POGŁOS , !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MArek · 30 Marzec 2016
Czy pytania są do tej pani radczyni ????? Kto pozwala jej zabierać głos ?? Szafrański kontroluj sesje!!!!
kolo · 30 Marzec 2016
Dźwięk katastrofa. Zróbcie coś !!!
eee · 30 Marzec 2016
popraw ten głos podwójny !!!!!!!!!!!!!!
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
4 godziny temu 346

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
6 godziny temu 622

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
6 godziny temu 903

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
10 godziny temu 7,561 3

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
1 dzień temu 2,769 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
1 dzień temu 2,186

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

6 godziny temu 622
R E K L A M A