(4)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno 8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Warsztaty chemiczne w LO

Autor: 04 Kwiecień 2016 przeczytasz w minutę
Warsztaty chemiczne w LO
©
(4) | Czytano:
4,563 razy | przeczytasz w minutę

W ramach programu ASYSTENT PRZEDMIOTU, który już od roku z powodzeniem wdrażany jest w Liceum, w dniu 17 marca 2016 odbyły się warsztaty chemiczne dla uczniów kolskich gimnazjów. Głównym celem tego programu jest wspieranie rozwoju uzdolnionych uczniów Liceum oraz ambitnej i zdolnej młodzieży gimnazjalnej z Powiatu Kolskiego.

R E K L A M A
4
Czytano:
4,563 razy
Udostępnij
Warsztaty chemiczne przeprowadził zespół uczniowski w składzie: Klaudia Jaroszewska IIc, Julia Kazimierczak IIc, Maciej Rosiak IId oraz Karolina Szczerbek IId. Przygotowaniem zespołu i opieką merytoryczno-dydaktyczną kierowały nauczycielki chemii p. Agnieszka Frontczak oraz p. Elżbieta Kalinowska.

W ramach warsztatów gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczenia w praktycznych zajęciach chemicznych, opartych na doświadczeniach, obserwacji i wnioskowaniu. Spośród eksperymentów chemicznych przeprowadzonych przez ASYSTENTÓW PRZEDMIOTU – CHEMIA, a bacznie obserwowanych przez młodszych kolegów należy wymienić chociażby: spalanie siarki, spalanie magnezu, reakcje cynku z kwasem, miedzi ze stężonym kawasem azotowym, reakcję sodu z wodą czy tlenku wapnia z wodą.

Gimnazjaliści mogli nie tylko obserwować doświadczenia i eksperymenty przeprowadzane przez naszych ASYSTENTÓW, lecz także mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w tych warsztatach, ponieważ mogli samodzielnie wykonać tzw.: „ogród chemiczny” i zabrać go ze sobą - jako pamiątkę wspólnej twórczej pracy umysłowej.

Warsztaty upłynęły w naukowej, miłej i koleżeńskiej atmosferze. Było nie tylko kolorowo, lecz także wybuchowo. Wspólna nauka i dzielenie się pasjami – to klucz do sukcesu!

LO KOŁO
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
monia · 07 Kwiecień 2016
Witam wszystkich ekspertów BHP i innych czytelników, osobiście nie brałam udziału w zajęciach (ani przy organizacji przedsięwzięcia) ale bardzo popieram tego rodzaju inicjatywy. Uważam, że rozwój tego rodzaju zajęć w szkole byłby bardzo korzystny, jako absolwentka LO dość rzadko miałam przyjemność brać udział w doświadczeniach. Nie rozumiem więc skąd u innych tyle sceptycyzmu i krytyki... Z racji tego, że sama \'siedzę\' w chemii wiem dobrze, że nie do wszystkich doświadczeń są potrzebne okulary ochronne, ilość fartuchów też na pewno była wystarczająca (można się nimi przecież zamienić na czas doświadczenia) a rękawiczki były z pewnością wystarczające. Oczywiście najłatwiej krytykować inicjatywy ale nikt nie pomyśli o tym, że w LO przydałby się rozwój pracowni chemicznej. Może gdyby były pieniądze na w pełni wyposażoną pracownie (z odpowiednią ilością fartuchów) tego typu wydarzenia mogłyby mieć miejsce częściej w LO, być może nawet na lekcjach. Pochwalam bardzo postawę pań nauczycielek - może tego typu akcje zwrócą uwagę na zapotrzebowanie uczniów na takie zajęcia.
ela · 04 Kwiecień 2016
Podmiana zdjęć z innych zajęć niczego nie zmienia. Tutaj też kłania się Państwowa Inspekcja Pracy. W tej sytuacji nawet usunięcie całego artykułu nic nie da.
tomie · 04 Kwiecień 2016
O tym samym dokładnie pomyślałem. Gdzie do cholery podstawy BHP ? (fartuchy, rękawice, okulary). Osoba organizująca i przeprowadzająca taką akcję powinna ponieść konsekwencje. A gdyby któremuś uczestnikowi wypaliło oczy lub coś innego. Szok
ela · 04 Kwiecień 2016
Szanowne panie nauczycielki. Jeżeli pomysł przeprowadzenia zajęć godny jest pochwały, to na podstawie załączonej fotografii należy stwierdzić wyjątkowy brak odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów. Wykonywanie doświadczeń chemicznych bez odzieży ochronnej i okularów chroniących wzrok, to karygodne narażenie zdrowia i życia.
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,485 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,663 30

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,756 71

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,876

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,061

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
1 dzień temu 852

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

1 dzień temu 308
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz