(4)
Mgła 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Warsztaty chemiczne w LO

Autor: 04 Kwiecień 2016 przeczytasz w minutę
Warsztaty chemiczne w LO
©
(4) | Czytano:
4,643 razy | przeczytasz w minutę

W ramach programu ASYSTENT PRZEDMIOTU, który już od roku z powodzeniem wdrażany jest w Liceum, w dniu 17 marca 2016 odbyły się warsztaty chemiczne dla uczniów kolskich gimnazjów. Głównym celem tego programu jest wspieranie rozwoju uzdolnionych uczniów Liceum oraz ambitnej i zdolnej młodzieży gimnazjalnej z Powiatu Kolskiego.

R E K L A M A
4
Czytano:
4,643 razy
Udostępnij
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
Warsztaty chemiczne przeprowadził zespół uczniowski w składzie: Klaudia Jaroszewska IIc, Julia Kazimierczak IIc, Maciej Rosiak IId oraz Karolina Szczerbek IId. Przygotowaniem zespołu i opieką merytoryczno-dydaktyczną kierowały nauczycielki chemii p. Agnieszka Frontczak oraz p. Elżbieta Kalinowska.

W ramach warsztatów gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczenia w praktycznych zajęciach chemicznych, opartych na doświadczeniach, obserwacji i wnioskowaniu. Spośród eksperymentów chemicznych przeprowadzonych przez ASYSTENTÓW PRZEDMIOTU – CHEMIA, a bacznie obserwowanych przez młodszych kolegów należy wymienić chociażby: spalanie siarki, spalanie magnezu, reakcje cynku z kwasem, miedzi ze stężonym kawasem azotowym, reakcję sodu z wodą czy tlenku wapnia z wodą.

Gimnazjaliści mogli nie tylko obserwować doświadczenia i eksperymenty przeprowadzane przez naszych ASYSTENTÓW, lecz także mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w tych warsztatach, ponieważ mogli samodzielnie wykonać tzw.: „ogród chemiczny” i zabrać go ze sobą - jako pamiątkę wspólnej twórczej pracy umysłowej.

Warsztaty upłynęły w naukowej, miłej i koleżeńskiej atmosferze. Było nie tylko kolorowo, lecz także wybuchowo. Wspólna nauka i dzielenie się pasjami – to klucz do sukcesu!

LO KOŁO
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (4)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
monia · 07 Kwiecień 2016
Witam wszystkich ekspertów BHP i innych czytelników, osobiście nie brałam udziału w zajęciach (ani przy organizacji przedsięwzięcia) ale bardzo popieram tego rodzaju inicjatywy. Uważam, że rozwój tego rodzaju zajęć w szkole byłby bardzo korzystny, jako absolwentka LO dość rzadko miałam przyjemność brać udział w doświadczeniach. Nie rozumiem więc skąd u innych tyle sceptycyzmu i krytyki... Z racji tego, że sama \'siedzę\' w chemii wiem dobrze, że nie do wszystkich doświadczeń są potrzebne okulary ochronne, ilość fartuchów też na pewno była wystarczająca (można się nimi przecież zamienić na czas doświadczenia) a rękawiczki były z pewnością wystarczające. Oczywiście najłatwiej krytykować inicjatywy ale nikt nie pomyśli o tym, że w LO przydałby się rozwój pracowni chemicznej. Może gdyby były pieniądze na w pełni wyposażoną pracownie (z odpowiednią ilością fartuchów) tego typu wydarzenia mogłyby mieć miejsce częściej w LO, być może nawet na lekcjach. Pochwalam bardzo postawę pań nauczycielek - może tego typu akcje zwrócą uwagę na zapotrzebowanie uczniów na takie zajęcia.
ela · 04 Kwiecień 2016
Podmiana zdjęć z innych zajęć niczego nie zmienia. Tutaj też kłania się Państwowa Inspekcja Pracy. W tej sytuacji nawet usunięcie całego artykułu nic nie da.
tomie · 04 Kwiecień 2016
O tym samym dokładnie pomyślałem. Gdzie do cholery podstawy BHP ? (fartuchy, rękawice, okulary). Osoba organizująca i przeprowadzająca taką akcję powinna ponieść konsekwencje. A gdyby któremuś uczestnikowi wypaliło oczy lub coś innego. Szok
ela · 04 Kwiecień 2016
Szanowne panie nauczycielki. Jeżeli pomysł przeprowadzenia zajęć godny jest pochwały, to na podstawie załączonej fotografii należy stwierdzić wyjątkowy brak odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów. Wykonywanie doświadczeń chemicznych bez odzieży ochronnej i okularów chroniących wzrok, to karygodne narażenie zdrowia i życia.
Polityka
Anna Bryłka jedynką Konfederacji do Parlamentu Europejskiego w Wielkopolsce
12 godziny temu 2,534 1

Anna Bryłka jedynką Konfederacji do Parlamentu Europejskiego w Wielkopolsce

Kino
Kino w Kole zaprasza na film Biała odwaga
13 godziny temu 1,294

Kino w Kole zaprasza na film Biała odwaga

Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 18.04.2024
15 godziny temu 4,262

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 18.04.2024

Gmina Kościelec
Kościelec - Ekshumacja ofiar hitlerowskiego mordu w Turach
15 godziny temu 4,578

Kościelec - Ekshumacja ofiar hitlerowskiego mordu w Turach

Inne
Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole
1 dzień temu 1,500

Policjanci odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

Inne
Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym
1 dzień temu 1,733

Zapobieganie oszustwom: Policja spotyka się z seniorami w Osieku Małym

R E K L A M A