(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno 8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Papieski obelisk przy Zespole Szkół nr 1 w Kole

Autor: 05 Kwiecień 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
Papieski obelisk przy Zespole Szkół nr 1 w Kole
©
(3) | Czytano:
4,669 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W dniu wczorajszym w naszym mieście miała miejsce podniosła uroczystość - przekazanie relikwii św. Jana Pawła II parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomnijmy, że nasz papież jest honorowym obywatelem miasta Koła, a jednocześnie patronem Gimnazjum nr 3 - szkoły wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1 w Kole.

R E K L A M A
3
Czytano:
4,669 razy
Udostępnij
Po uroczystościach kościelnych zaproszeni goście, społeczność szkolna oraz mieszkańcy miasta udali się na teren szkoły, gdzie burmistrz miasta Koła Stanisław Maciaszek oraz Poseł Leszek Galemba dokonali odsłonięcia obelisku, który następnie poświęcili arcybiskup Mieczysław Mokrzycki oraz biskup Stanisław Gębicki. Delegacje władz miasta i powiatu złożyły kwiaty pod obeliskiem oraz odśpiewano "Barkę" - ulubiona pieśń Papieża - Polaka.

Głównym gościem szkoły i uroczystości był Arcybiskup Lwowa Mieczysław Mokrzycki, wieloletni sekretarz Jana Pawła II; to on z inicjatywy Lecha Brzezińskiego, dyrektora ZS nr 1 w Kole przywiózł do Koła papieski relikwie.

Na pamiątkę pobytu znamienitych gości w szkole wpisali się oni do ksiąg pamiątkowych oraz zwiedzili placówkę, która bardzo im się spodobała. Wszystkich ujęła postać księdza arcybiskupa - jego ciepłe podejście, łagodność oraz chęć rozmowy z każdym, kto o to poprosił. Wystarczy wspomnieć, że planowane na ok. pół godziny uroczystości szkolne trwały ponad dwa razy dłużej. Biskup Mokrzycki otrzymał od szkoły podziękowania, upominek oraz piłkę od uczniów klas sportowych. Ten nietypowy prezent był okazją do przypomnienia o tym, że Karol Wojtyła bardzo lubił sport i rozmów o naszym papieżu.

To był niezwykle ważny dzień dla społeczności szkolnej, która obierając za patrona Papieża Jana Pawła II od lat kultywuje pamięć Jego osoby i nauki.Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
mwas · 06 Kwiecień 2016
Według mnie teren szkoły to nie najlepsze miejsce na tego rodzaju obeliski i pomniki. W Polsce jest jakaś niezrozumiała dla mnie mania pomnikomanii. Pamiętajmy, że w Polsce NIE WSZYSCY są katolikami, szkoły powinny pozostać światopoglądowo neutralne, a te uroczystości temu przeczą!
gość · 05 Kwiecień 2016
Nazwisko posła napisanie z błędem... Leszek Galemba powinno być!
Polak · 05 Kwiecień 2016
Piękna, wzruszająca uroczystość zarówno w kościele jak i przy szkole. My, starsi nigdy nie zapomnimy naszego Ojca Świętego, ale młodym trzeba mówić, że taka postać była.
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,482 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,642 30

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,738 71

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,876

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,061

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
1 dzień temu 848

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

1 dzień temu 305
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz