(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Wiatr ze śniegiem 3.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Święto flagi w PM5 [FOTO]

Autor: 04 Maj 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
Święto flagi w PM5 [FOTO]
©
(1) | Czytano:
2,678 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto państwowe, ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Obchodzimy je w całym kraju 2 maja. Flaga jest obok godła naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego Państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Barwy znajdujące się na naszej fladze to nasze barwy narodowe: biel i czerwień. Biel oznacza wodę, czystość i cnoty moralne, a czerwień – ogień, odwagę i waleczność.

R E K L A M A
1
Czytano:
2,678 razy
Udostępnij
Aby uczcić nasze symbole narodowe oraz przypomnieć sobie najważniejsze informację o nich grupa V pod przewodnictwem Pani Katarzyny Tomczak oraz Wiesławy Garus przygotowała dla wszystkich naszych przedszkolaków uroczysty apel. Cel, który przyświecał występującym dzieciom i przygotowującym je wychowawczyniom to przede wszystkim rozbudzenie szacunku do symboli narodowych, ale także kształtowanie postawy patriotyzmu, rozbudzanie zainteresowań Ojczyzną oraz kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej.

Zebranych gości powitała uroczyście dyrektor naszego przedszkola Pani Agnieszka Kozajda, po czym dzieci zaprezentowały przygotowaną przez siebie cześć artystyczną. Nasze starszaki, choć bardzo zestresowane, wspaniale poradziły sobie z trudnym zadaniem. Podczas apelu wyrecytowały pięknie najbardziej popularne wiersze patriotyczne, na przykład: ”Barwy Ojczyste” Czesława Janczarskiego oraz „Katechizm małego dziecka” Władysława Bełzy. Ponadto pięknie zaśpiewały piosenkę „Nasze polskie ABC oraz przedstawiły układ taneczny do piosenki „Mój dom”.

Po uroczystej część apelu, prowadząca uroczystość Pani Kasia zaprosiła kolejne grupy do udział w kilku prostych zadaniach. Dla każdej grupy przygotowała inne zadanie, w zależności od wieku dzieci. Zadaniem maluszków było wybrać spośród kolorowych pasków wycinanki i kulek z bibuły barwy odpowiadające naszym barwom narodowym i wykleić nimi szablon flagi Polskiej. Czterolatki natomiast stanęły przez zadaniem wyboru spośród kilku różnych herbów godła naszego państwa – Orła białego. Dla grupy III Pani Kasia przygotowała mapki konturowe kilku państw. Zadaniem dzieci było wybranie konturu naszego państwa - Polski. Pięciolatki z grupy czwartej zaangażowano w quiz „Prawda – fałsz”, w którym dzieci musiały określić prawdziwość czytanych przez prowadzącą zdań. Na koniec nasi gospodarze czyli grupa V musiała ułożyć puzzle, na których znajdowała się ilustracja polskiej flagi z białym orłem.

Po zakończeniu części oficjalnej w przedszkolu dzieci przemaszerowały ulicami Koła, aby uczcić zbliżajcie się święto i przypomnieć o nim mieszkańcom miasta. Spacer okazał się być niemałą frajdą, a przygotowane przez grupy chorągiewki cichutko powiewały na wietrze oznajmiając wszystkim o zbliżających się bardzo ważnych świętach.
Dziękujemy grupie V za przygotowanie apelu w tak ciekawy i przystępny sposób. Mamy nadzieje, że teraz nasze przedszkolaki bez problemu będą rozpoznawać nasze symbole narodowe.
Oprac. K. T. PM 5 w Kole
Foto: W. G; E.Sz.
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
iwo · 05 Maj 2016
Wspaniale że już małe dzieci uczą się patriotyzmu,historii a to jest najważniejsze w tym zwariowanym świecie gdzie polskość, patriotyzm jest nie na topie,Brawo dla dyrekcji i pracowników przedszkola
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
1 godzinę temu 3,185 14

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
17 godziny temu 1,752

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
17 godziny temu 1,421

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
20 godziny temu 4,924 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,515 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,284

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz