R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Ćwiczenia strażackie na kolskiej pływalni

31-08-2016 10:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,255 | Komentarzy: 6

Rozpoczęta przerwa technologiczna na pływalni była dobrą okazją do przeprowadzenia w dniu 29 sierpnia 2016r. ćwiczeń z zakresu działań ratowniczych przez Państwową Straż Pożarną. Basen to miejsce, w którym potencjalnie występują nie tylko zagrożenia związane z utonięciami ale również zagrożenia chemiczne. W związku z powyższym zapewnienie bezpieczeństwa na pływalni to nie tylko praca ratowników ale także pracowników obsługi technicznej, którzy w sposób ciągły nadzorują pracę urządzeń kontrolno – pomiarowych oraz monitorują parametry wody basenowej.
Foto:
R E K L A M A
Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w wyniku awarii urządzeń dozujących środki chemiczne do dezynfekcji wody doszło do podtrucia chlorem osób przebywających w części basenowej. W ćwiczeniach udział brała Jednostka Ratownicza- Gaśnicza PSP w Kole, a dzięki realistycznej pozoracji przez druhów OSP Koło nad Wartą udało stworzyć się autentyczne zdarzenie. Działania ratownicze skupiły się na rozpoznaniu i usunięciu zagrożenia oraz na ewakuacji osób poszkodowanych z części basenowej zarówno z wody i części widowiskowej. Wszystkim osobom poszkodowanym udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie technik ratowniczych podczas podejmowania osób z wody. Sprawdzono także możliwości samoratownia strażaka w sytuacji, gdy w pełnym umundurowaniu specjalnym wpadnie do wody. Ponadto sprawdzono również procedury postępowania zarządzających Pływalnią Miejską na wypadek tego typu zdarzeń.

Kolejnym etapem były ćwiczenia strażaków doskonalące ich umiejętności ratownictwa wodnego.

KPP KOŁO

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę