Poprzednia sesja Rady Miejskiej była dla wszystkich dużym zaskoczeniem. Radni odrzucili kilka korzystnych dla miasta i mieszkańców pomysłów i inicjatyw burmistrza, kt"> Poprzednia sesja Rady Miejskiej była dla wszystkich dużym zaskoczeniem. Radni odrzucili kilka korzystnych dla miasta i mieszkańców pomysłów i inicjatyw burmistrza, kt"> Radni storpedowali inicjatywy burmistrza - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl
Częściowe zachmurzenie 10

Radni storpedowali inicjatywy burmistrza

Autor: 10 Wrzesień 2016 przeczytasz w ok. 6 min.
Radni storpedowali inicjatywy burmistrza
©
(39) | Czytano:
12,816 razy | przeczytasz w ok. 6 min.

Poprzednia sesja Rady Miejskiej była dla wszystkich dużym zaskoczeniem. Radni odrzucili kilka korzystnych dla miasta i mieszkańców pomysłów i inicjatyw burmistrza, których przygotowanie zajęło wiele miesięcy i kosztowało ogrom wysiłku. Włodarz jednak nie dał za wygraną, dlatego wystąpił z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej 27. sesji Rady, która odbyła się 8 września, by jeszcze raz w sposób ugodowy spróbować przekonać radnych, że podjęcie odrzuconych uchwał jest konieczne dla rozwoju miasta Koła. Była też potrzeba ponownego podjęcia uchwały o obligacjach. Ale radni nie docenili pokojowej postawy burmistrza, nawet jego przeprosin za emocjonalne wyjście z Sali w czasie poprzednich obrad, i bezwzględnie storpedowali wszystkie najważniejsze inicjatywy włodarza: modernizację oświetlenia ulicznego na dobre i tanie LED-owe, emisję obligacji miejskich na budowę dróg i mieszkań komunalnych, zmiany w budżecie, a przez to wiele pomniejszych inwestycji. Można odnieść wrażenie, że radni obawiają się podejmować trudnych, choć koniecznych dla miasta decyzji, a te obawy i lęk przed odpowiedzialnością paraliżują rozwój miasta. Czy takiej postawy oczekują mieszkańcy Koła?

R E K L A M A
39
Czytano:
12,816 razy
Udostępnij

Obrady rozpoczęły się kilkuminutowym wystąpieniem burmistrza Stanisława Maciaszka, w którym przeprosił radnych za swoje zbyt emocjonalne zachowanie w czasie poprzedniej sesji, gdy w trakcie dyskusji, po polemice, w nerwach opuścił salę wraz z najbliższymi współpracownikami. Burmistrz podkreślił, że jego celem nie jest walka z radnymi, tylko współpraca z nimi dla dobra i rozwoju miasta. Jednak ugodowa postawa włodarza oraz jego apel do radnych o zakopanie toporów wojennych i współpracę dla dobra miasta, nie przyniosły efektów. Jak się wkrótce okazało, słowa te nie wywarły na większości z nich wrażenia, o czym świadczyły podejmowane decyzje, a raczej ich brak.

Pierwsze dwa punkty porządku obrad były związane z planowanym wyprowadzeniem spółki miejskiej MZUK z ul. Dąbskiej, z osiedla mieszkaniowego Płaszczyzna, na Zakładową, do dzielnicy przemysłowej naszego miasta. Okoliczni mieszkańcy od wielu lat bezskutecznie skarżyli się, że spółka komunalna jest ich utrapieniem. Narzekali na duży ruch, hałas, na smród śmieci oraz wszechobecne muchy i gryzonie. Wsłuchując się w te głosy burmistrz Maciaszek podjął szybką decyzję o przeprowadzce firmy oraz budowie PSZOK-u daleko stąd, w rejonie przemysłowej części ulicy Toruńskiej. Chciał zrobić to jak najszybciej, by mieszkańcy Płaszczyzny odetchnęli z ulgą, a teren na Dąbskiej sprzedać na nieuciążliwą działalność, co byłoby sporym zastrzykiem finansowym dla budowy nowej siedziby spółki. W międzyczasie jednak pojawiły się głosy protestów czterech przedsiębiorców prywatnych od lat prowadzących działalność na tym terenie, którzy obawiali się braku dojazdu do swoich firm usługowych. Mimo zapewnień burmistrza Maciaszka oraz zastępcy burmistrza Darii Skupin, że interesy przedsiębiorców są wzięte pod uwagę , że nikt im nic nie będzie utrudniał, że mają i będą mieć prawnie zapewniony dojazd do swoich firm tak samo jak dotychczas, nie ma żadnego zagrożenia, argumenty te nie trafiały do radnych, którzy nie potrafili podjąć decyzji. W obliczu tak patowej sytuacji włodarz, nie chcąc stwarzać i potęgować kolejnego konfliktu, ustąpił radnym i ugodowo wycofał z obrad sesji oba punkty porządku obrad, kierując je ponownie do rozpatrzenia w Komisjach Rady.– Niech będzie to na rzecz naszej przyszłej dobrej współpracy – podkreślił.

Następnie radni zajęli się znaną już dobrze wcześniej inicjatywą burmistrza Maciaszka polegającą, ogólnie rzecz biorąc, na modernizacji całego oświetlenia ulicznego w mieście Kole, wymianie starych i energochłonnych opraw sodowych na nowoczesne i tanie w utrzymaniu oświetlenie LED-owe, co – jak sam włodarz przyznał w trakcie sesji  – przyniosłoby miastu nawet do 60% oszczędności. Jednak po bardzo długiej i emocjonalnej dyskusji radni w głosowaniu odrzucili większością głosów tę możliwość. Radni nie podzielili argumentów burmistrza i jego zastępczyni o dużych oszczędnościach dla miasta, o ekologii, o rozwoju miasta. Radni ponownie nie byli przekonani, mieli obawy, żądali symulacji kosztów, mimo że włodarze przekonywali ich o słuszności proponowanego przez burmistrza projektu uchwały, który był jedynie intencyjny, nie rodził jeszcze żadnych skutków finansowych czy prawnych.  Inicjatywę odrzucono - 9 radnych było przeciw, 6 za, a 2 wstrzymało się.

Najdłuższą dyskusję radnych wywołał projekt uchwały w sprawie emisji obligacji miejskich z przeznaczeniem na budowę w Kole dróg, chodników oraz komunalnego budynku z mieszkaniami na Starym Rynku, po tzw. „Goplanie”. Przypomnijmy, że uchwała została już raz podjęta przez radnych na poprzedniej sesji, ale ze względów formalnych była potrzeba jej ponownego przegłosowania. Tym razem okazało się, że radni są przeciwni tej ważnej inicjatywie burmistrza. Nawet ci radni, którzy poprzednio bardzo byli za obligacjami, odwrócili się całkowicie.  Niemal wszyscy powtarzali, że są za rozwojem miasta, ale to, ale tamto… Długa, męcząca i tak naprawdę jałowa dyskusja zakończyła się głosowaniem oznaczającym porażkę prorozwojowych zabiegów burmistrza Maciaszka – 9 radnych głosowało przeciw, a 6 było za obligacjami. Oznacza to, że budowy wielu dróg na terenie Koła, z czego cieszyli się już mieszkańcy, nie dojdą do skutku, tak samo jak nie dojdzie do zabudowania fatalnie wyglądającej „dziury” na Starym Rynku po spalonym budynku „Goplany”.  Miały tu powstać 32 mieszkania komunalne, tak bardzo wyczekiwane przez wiele rodzin, a na samo wykonanie projektu budowlanego radni przeznaczyli wcześniej 100.000 zł. Uzyskano też wszelkie uzgodnienia z Konserwatorem Zabytków w Koninie i wystąpiono już o pozwolenie na budowę. Na budowę okazałego budynku mieszkalnego miasto miało przeznaczyć z obligacji 2 mln zł, a drugie tyle (a więc aż 50%) miało pozyskać z dotacji państwowej z Warszawy.  Zablokowanie przez radnych emisji obligacji niweczy wszystkie te zabiegi, działania i plany. Pozostaje wiejąca pustką dziura naprzeciwko ratusza i długa kolejka oczekujących na mieszkanie komunalne.  Czyli po staremu.

Przez brak decyzji radnych i nieprzyjęcie przez nich zmian w budżecie miasta zostaje zaprzepaszczona  możliwość przeprowadzenia  termomodernizacji budynku MDK w Kole za kwotę 337.334,80 zł, modernizacji tarasów i schodów dookoła placówki za kwotę 116.000 zł oraz modernizacji Sali widowiskowo-kinowej (w tym wymiany starych foteli) – za 301.334,80 zł. Radni nie zgodzili się na te inwestycje, wiec jak zwykle kultura traktowana jest „po macoszemu”.

Jedynym merytorycznym punktem porządku obrad związanym bezpośrednio z inwestycjami, który  uzyskał pełną akceptację radnych, był projekt uchwały skierowany przez burmistrza pod obrady sesji, w sprawie udzielenia powiatowi kolskiemu pomocy w roku 2017 w wysokości 2.130.671,75 zł. na realizację budowy ulicy Nagórnej w Kole. To jedna z najstarszych i równocześnie najbardziej zaniedbanych ulic w naszym mieście. Modernizacja ma obejmować długi odcinek prawie 1,4 km długości, licząc aż do terenu PKP przy firmie Wood-Mizer.  Koszt inwestycji to 6,4 mln zł, z czego 2,7 mln.zł. ma zostać pozyskane z dotacji państwowej, a pozostała kwota zostanie pokryta w 60% przez Starostwo Powiatowe i w 40% przez Gminę Miejską Koło.UM KOŁO

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (39)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Nikola · 15 Wrzesień 2016
@aldona Jaki masz interes w pisaniu bzdur? Mieszkanko za 1% wartości, ciepła posadka dla ciebie i rodziny? Jakaś inna intratna umowa? Porównanie z Lewandowskim o tyle dobre, że on i jego nieudaczni spadochroniarze słono nas kosztują, ale... Może ty wiesz gdzie te sukcesy, gdzie ci inwestorzy? Bo jak na razie, to wydaje się, że z tą ekipą jesteśmy w \"ciemnej\" i przez kolejne dwa lata pogłębimy zadłużenie i stratę do innych miast, gdzie znów te wszystkie Turki, Koniny, Kutna i inne Zgierze skąd \"fachowców\" kolejarz nasprowadzał uciekną nam jeszcze bardziej.
aldona · 14 Wrzesień 2016
tylko obecny burmistrz może postawić miasto na nogi to tak jakby piłkarz lewandowski przeszedł by do olimpii Koło .
Rysiek · 13 Wrzesień 2016
@kolejowa Ty to się idź leczyć zamiast się wypowiadać w imieniu \"kolejowej\". Chociaż fakt, nie mieszkańcy ulicy, ale normalni, zwykli pracownicy kolei to się pewnie modlą, żeby on tym burmistrzem był do emerytury i do firmy nie wracał.
kolejowa · 13 Wrzesień 2016
głosuje na obecnego burmistrza
Nora · 13 Wrzesień 2016
Dobrze że mamy radnych którzy analizują\" pomysły \" gospodarza miasta.Radni podobnie jak większość kolan obawiają się nietrafnych pograżających finanse miejskie decyzji. Chaotyczne i hałaśliwe działania zyskują wprawdzie poparcie -ale patrzmy dalekowzrocznie na skutki,których ofiarami będziemy wszyscy. Radni wg mnie występują kompetentnie zatem warto liczyć się z ich zdaniem aby przerwać niezgodę i zbędne awantury.
ela · 13 Wrzesień 2016
To wszystko jakoś dziwne. Burmistrz tryska pomysłami ale ich pozytywnych skutków nie widać. Na stronie UM napisano (nie wiadomo oczywiście kto jest autorem tekstu) , że miasto otrzyma 3 mln na naukę dzieci języka niemieckiego i budowę dróg. Nie wiem czy dokładnie rozumiem , ale czytając dokładnie, to Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej organizuje to dla swoich członków i przekazuje na ten cel pieniądze. Pozostaje pytanie; jakim sposobem pozyska się chętnych do tego projektu, czy będą to jakieś ankiety o pochodzeniu czy po prostu znany i wypróbowany sposób - łapanki?
Nikola · 13 Wrzesień 2016
@zal.pl Co nazywasz \"krokiem do przodu\"? Kolejne zadłużenie Miasta? Szykowane wzrosty cen za podstawowe usługi świadczone przez gminę jak woda, ścieki, ciepło, odbiór i wywóz śmieci? Przyjęcie pisowskich spadochroniarzy, faktycznie to nieudacznych na wysokie stanowiska i za wysokie pensje, w tym być może ciebie? Niech kolejarz przygotuje materiały na sesję, a teraz jeszcze i taką pomocnicę ma, że nie powinno to być problemem, wtedy będzie można zacząć o czymkolwiek rozmawiać.
zal.pl · 13 Wrzesień 2016
w tym mieście nic nie będzie dopóki nie zostaną wybrani radni z prawdziwego zdarzenia, którym zależy na rozwoju miasta, na razie ich działania oparte są na podjudzaniu przez opozycjonistów, którzy stracili swoje posadki, i za wszelką cenę nie chcą pozwolic na krok do przodu, starają się udowodnic ze za ich kadencji było lepiej...
Heniek · 13 Wrzesień 2016
@Kolanin BTW, masz rewelacyjny czas reakcji, od ostatniego wpisu Rafała minęły trzy dni, no ale ty pewnie włączyłeś dopiero co komputer w UM. Archiwalne wpisy sprzed pół roku czy sprzed roku też ci każą tak komentować? Zabawny jesteś.
Heniek · 13 Wrzesień 2016
Ten tekst pisała zapewne ta gwiazda UM, która stwierdziła, że Narodowe Czytanie zapoczątkował Lech Kaczyński. Poziom obecnej władzy niestety widać...
Heniek · 13 Wrzesień 2016
@Kolanin Twój wpis pokazuje dwie rzeczy, po pierwsze na ile Rafał \"nie\" jest opiniotwórczy, po drugie brak kultury obozu Maciaszka niestety.
Kolanin · 13 Wrzesień 2016
Rafał jesteś opiniotwórczy jak gówno w krzakach !!
Do Rafał · 13 Wrzesień 2016
To ty bucu przedstaw się ....
Jacek · 12 Wrzesień 2016
To nie jest informacja o sesji tylko komentarz , autor twierdzi jedyne korzystne, włodarz jednak spróbował . ale to ale tamto , en burmistrz to wał pozdrawiam
Sandra · 12 Wrzesień 2016
I chwała radnym za to że odrzucili te idiotyczne pomysły. Krótko i zwięźle dość zadłużania miasta BRAWO RADNI !!! Maciaszek zrezygnuj!!!!
loki · 11 Wrzesień 2016
panie burmistrzu nie odchodz z tej funkcji dajesz sobie radę bedzie to dla dobra miasta
lok · 11 Wrzesień 2016
panie burmistrzu odejdz z tej funkcji nie dajesz sobie rady bedzie to dla dobra miasta
Józef · 11 Wrzesień 2016
Gdyby ten człowiek na dwadzieścia swoich spotkań z inwestorami-widmo, choć jeden raz spotkał się z radnymi i był odpowiednio przygotowany do takiego spotkania, to już byłby sukces. Burmistrz jednak spotyka się albo z takimi biznesmenami, co ich potem w Kole nikt nie widzi, albo z takimi, co to chcą się uwłaszczyć na majątku gminy, jak ich słusznie określił radny Piasecki. Takiemu biznesowi to my normalni mieszkańcy, niedostający mieszkań za 1% czy niezbyt uczciwie, niezbyt przejrzyście bo np. bez BIP, bez PUP, pracy dla naszych dzieci i wnuków, często lepiej wykształconych od ściąganych pisowskich obcych \"fachowców\", tutaj dziękujemy. Koła na to nie stać.
Jadwinia · 10 Wrzesień 2016
mareczku drogi umrzesz w Kole ? oby ziemia lekką była , napisz z \"tamtej strony\" będe czekała
Krzysztof z Turku · 10 Wrzesień 2016
Burmistrz Maciaszek, to przecież taki (!) facet! Ci nasi człowieka nie umieją docenić, nie to, co on.
Rysiek · 10 Wrzesień 2016
Z wodza to taki sam PiSowiec jak z jego \"przepraszam\" przeprosiny.
Marek · 10 Wrzesień 2016
Jadwinia muszelko tutaj się urodziłem i tutaj pewnie umrę.....
Rafał · 10 Wrzesień 2016
@janek A co jeśli jestem wdowcem? Łyso ci? Czy \"nowocześni\" zwolennicy Jego Osoby to jednak kupa chamstwa?
janek · 10 Wrzesień 2016
rafał pozdrów swoją żone od Janka ona będzie wiedziała o co chodzi
Jadwinia · 10 Wrzesień 2016
Marek ty też powinneś się wyprowadzić z Koła .
Marek · 10 Wrzesień 2016
Dzięki radnym miejskim jest szansa ze podatki i woda nie pójdą do góry , oczywiście ceny wody i ścieków . Dziękujemy radnym którzy zagłosowali przeciw zadłużaniu miasta . A ty Maciaszek odejdź - zrezygnuj i wyprowadź się z Koła .
Bogumił · 10 Wrzesień 2016
Lepszym tytułem byłby: PRACOWNIK UM TORPEDUJE PRZEPROSINY BURMISTRZA! ;-)
Marzena · 10 Wrzesień 2016
Jeśli chodzi o burmistrza, który chce \"tyle dobrego\" zrobić, co Maciaszek, to faktycznie najpierw należy wymagać, by radni mieli pełną informację, bo samymi dobrymi intencjami wybrukowane jest piekło. Teraz pewnie kolejny raz będziesz człowieku przepraszał. Topory wojenne zamiast przygotować inne rzeczy to pracowici pisarczykowie umieszczający tutaj takie bzdety właśnie wyciągają
Rafał · 10 Wrzesień 2016
@agata r Od***dol się od mojej rodziny może, co?
agata r · 10 Wrzesień 2016
rafał żal mi ciebie i twojej rodziny .
Rafał · 10 Wrzesień 2016
@stare miasto Pewnie teraz wam trochę łyso, że taki wielki fachowiec, jak Andrzej jednak w Kole pracuje. Trzeba było go wybrać, a nie trzydzieści kilka głosów w gminie miał. Chyba, że jednak Andrzej ze Starego Miasta to ty... Zresztą mieszkańcy Zgierza, Kutna, Ozorkowa, Łodzi, Jarocina, Konina, czy Turku, też o Kole mogą właśnie mówić to samo...
Rafał · 10 Wrzesień 2016
@agata r Dlaczego tylko inicjał? Uzgodnione? Podpisz się całym nazwiskiem, to ci Jego Osoba może jakąś premie da. Pozdrawiam czytających z wypiekami na twarzy moje wpisy najemników z Turku, Kutna, czy innych Jarocinów ;-)
stare miasto · 10 Wrzesień 2016
nasze miasto nasz burmistrz !
dodo · 10 Wrzesień 2016
panie K zazdrości pan firmy PERFEKT-BŁYSK ? to se otwórz też ! a jak miasto ci się nie podoba to wyjedz .....
agata r · 10 Wrzesień 2016
rafałowi już dziękujemy !
ad · 10 Wrzesień 2016
adryjan znalazłes robote ?
Rafał · 10 Wrzesień 2016
@Adrian Król Naszła mnie jeszcze taka refleksja, co teraz w związku ze słowami o radnym Januszu Miłowskim zrobi .Nowoczesna... Mi chyba jej przewodniczący Robert (tak się podpisywał i ze stylu wyglądało, że to istotnie on) groził sądem za to, że pisałem, że .Nowoczesna wspiera burmistrza Maciaszka ;-)
Rafał · 10 Wrzesień 2016
Wszystko OK, drogi pisarzu Jego Osoby, ale dlaczego to radni mają zakopywać \"wojenne topory\", którymi posługuje się właśnie Jego Osoba? Czemu służyły teatralne przeprosiny, skoro teksty tutaj są coraz bardziej zjadliwe? Radni to nie maszyna. Adrian Król we komentarzu/wpisie poniżej ujął naprawdę wiele ważnych rzeczy, duży szacun ;-) Tak samo przyznaję rację radnym, brońcie swojej powagi oraz finansów Miasta, Brawo! DZIĘKUJĘ!!! Tak samo zresztą myśli cała moja rodzina. Pozwolę sobie zauważyć, że Jego Osoba to taki biedula zapracowany. Pańska Osobo, może zamiast non stop spotykać się z biznesmenami, inwestorami i innymi niewątpliwie ważnymi ludźmi warto spotykać się raczej z decyzyjnymi pracownikami własnego urzędu, żeby było przygotowane wszystko jak trzeba, a przede wszystkim choćby od czasu do czasu usiąść na spokojnie nawet na tych komisjach z radnymi i im rzeczowo wyłuszczyć swoje zamiary, słuchając wtedy już nie przed kamerami ich argumentów?
Adrian Król · 10 Wrzesień 2016
Nie wiem kto jest autorem tego tekstu, bo nie ma podpisu, ale osoba tam ma ewidentny problem z rozumieniem demokracji. Nie wszyscy muszą rozumieć \"rozwój\" w ten sam sposób jak autor tekstu. Autor tekstu najwyraźniej chciałby narzuć swoją wolę i swój tok rozumowania radnym. Demokracja w drodze głosowania pokazała, że władza uchwałodawcza że ma odmienne spojrzenie na dalsze funkcjonowanie tego miasta niż burmistrz i proszę to uszanować. Na pytanie w treści tekstu: \"Czy takiej postawy oczekują mieszkańcy Koła?\" To jako mieszkaniec Koła odpowiadam, właśnie TAK, takiej postawy oczekuję jakie zaprezentowała 9 radnych. Nie godzę się aby dalej zadłużać moje miasto. A może warto by zapytać mieszkańcy czy godzą się na finansowanie fachowców z innych miast? Czy godzą się na finansowanie stanowiska wiceburmistrza? Drogi nie zając nie uciekną. Oczekuję aby pan burmistrz podjął działania zmierzające do zmniejszenia zadłużenie miasta. Nie sztuką się podzielić pieniądze z obligacji na małe inwestycje i zrobić ich wiele. Jeśli już mamy zadłużyć miasto to może warto pomyśleć aby zrobić jedną ale konkretną i strategiczną inwestycję dla miasta. Całość obligacji można było przeznaczyć na II odwiert i realizować samemu geotermię, ale temat już jest nieaktualny. Może warto powrócić do północnej obwodnicy Koła bo temat najwyraźniej zapomniany? Mimo że nie przebiegała by ona po gruntach gminy, ale może pozwoliłoby to w dłuższej perspektywie czasu na powstanie jakichś nowych firm przy tej trasie. Takiej korzystnej sytuacji politycznej jaką ma pan burmistrz Maciaszek to można sobie pomarzyć. (Lokalny poseł z PiS, rząd PiS) czego chcieć więcej? Jeździć dreptać i pozyskiwać środki finansowe. Drogi autorze tekstu - nie wszyscy radni są mierni, bierni i wierni tak jak pani radna Nuszkiewicz, radny Miłowski (gratulacje dla żony za stanowisko Wicedyrektora w ZS 2) czy pani Wapińska która mandaty zdobywała z TS, a teraz popiera większość pomysłów burmistrza. Warto tutaj wspomnieć, że Pani A. Wapińska jest nie tylko radną ale i przedsiębiorcą - i jako przedsiębiorca nie można świadczyć usług na majątku gminy, bo jest to konflikt interesów, dlatego nie przez przypadek powstała firma PERFEKT-BŁYSK spokrewniona z radną. - Albo rybki albo akwarium. Najwyraźniej niektórzy chcą mieć i rybki i akwarium. Dlatego w tej kwestii ukłon w stronę dla pana Burmistrza Maciaszka za to, że trzyma rękę na pulsie. Co do artykułu - czy jest to stanowisko osoby prywatnej? czy też Miasta? Wstydem jest że nie ma autora a artykuł znajduje się na oficjalnie stronie miasta - kolo.pl. Pozdrawiam serdecznie.
Pożary
Samochód zapalił się wewnątrz garażu. Ogień przechodził na dom
2 godziny temu 4,109

Samochód zapalił się wewnątrz garażu. Ogień przechodził na dom

Miasto Koło
Ekologiczna Olimpiada w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Kole: wyjątkowy dzień dla Małych Ekologów
2 godziny temu 306

Ekologiczna Olimpiada w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Kole: wyjątkowy dzień dla Małych Ekologów

Miasto Koło
Promocja zawodu podczas pikniku sportowo-militarnego w ZST w KOLE
2 godziny temu 309

Promocja zawodu podczas pikniku sportowo-militarnego w ZST w KOLE

Powiat Kolski
Sukces na etapie powiatowym XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK
4 godziny temu 612

Sukces na etapie powiatowym XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

Miasto Koło
Prognoza pogody dla Koła na nadchodzące dni. Jaka będzie majówka?
5 godziny temu 2,400

Prognoza pogody dla Koła na nadchodzące dni. Jaka będzie majówka?

Miasto Koło
Będą ponowne wybory w jednym z okręgów w Kole
5 godziny temu 7,758 2

Będą ponowne wybory w jednym z okręgów w Kole

R E K L A M A