(43)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Wiatr ze śniegiem 2.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Odpowiedź Zarząd KP Zryw Dąbie ws. artykułu

Autor: 10 Listopad 2016 przeczytasz w ok. 7 min.
Odpowiedź Zarząd KP Zryw Dąbie ws. artykułu
©
(43) | Czytano:
17,064 razy | przeczytasz w ok. 7 min.

Poniżej prezentujemy Państwu odpowiedź Zarządu KP Zryw Dąbie na artykuł jaki zamieszczony został w najnowszym Informatorze Dąbskim, który zaprezentowaliśmy kilka dni temu. Artykuł dotyczył problemów jakie zaistniały na linii działaczy sportowych i urzędu.

R E K L A M A
43
Czytano:
17,064 razy
Udostępnij
„Dziwi nas, że tak jesteśmy opisywani a zarazem reklamuje nas pan i widzi w nas Klub który tak dobrze działa że warto w bajce wrzucić nas na pierwsze strony naprawdę dziękujemy panu jak i wydawcą. Choć uważamy że obecnie są ważniejsze rzeczy w gminie niż pisanie o klubie który według tego co jest napisane nie powinien istnieć nie mieć żadnych sukcesów . Ale tu proszę
pana jest sytuacja odwrotna, przypomnę wam redaktorzy trochę historii a na początek tą z tej jesieni.

Seniorzy KP Zryw Dąbie – aktualna tabela rundy jesiennej B-klasy:
KP Zryw 21 pkt. 37:5
KS Mostki 15 pkt. 18:11.
Te drużyny uzyskują awans do A-klasy ( zapomnieliście o tym napisac , to jeszcze przypomnę wam derby gminy KP Zryw – mks 2:1

Żaki KP Zryw Dąbie – aktualna tabela
KP Zryw Dąbie 47 pkt.
Olimpia Koło 34 pkt.
Warta Kramsk 33 pkt.
Górnik Kłodawa 15 pkt.

I najlepsze zapomnieliście i pogubiliście te dzieci z 1 miejsca, błąd w druku czy słaba znajomości wiedza. Ponadto dla przypomnienia od 2015 roku zorganizowaliśmy turniej Rafała Turały na którym zorganizowaliśmy akcje charytatywną dla Konrada Mielczarka. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy mecz noworoczny na którym zbieraliśmy pieniądze dla WOŚP w Dąbiu co przekazaliśmy na scenie w pana obecności. Charytatywna akcja na rzecz chorej Darii Janickiej. Dlatego panie burmistrzu pomysł „Dzieci i Młodzież” chyba ma się nijak do tego co wspomnieliśmy wyżej. Jeśli chodzi o zadłużenie KP to odpowiadamy panu że już nie 20.000 a po drugie my o tym piszemy i mamy odwagę i honor to spłacać a nie zrzucać na gminę.

Wyszczególnimy panu to w prosty sposób:
zadłużenie w lipcu 2015 roku:
OZPN Konin – 8.040 zł – na stan dzisiejszy 5.000 zł
WZPN Poznań – 11.000 zł – stan na dzisiaj 7.000 zł a po odjęciu kar zostanie 2.600 zł

Jeśli chodzi o Starostwo zadłużenie 0,00 zł – pismo do wglądu US w Kole – nr. 3010-EA.5116.648.2016.
Razem : 7.600 złotych

Czyli spłacamy a nie chowamy się a dlatego to piszemy iż chyba wiecie że w 2007 roku stary zarząd który teraz tak naprawia wszystko zostawił zadłużenie na kwotę 3.620 złotych ( OZPN Konin – 1.120zł – pismo do wglądu 410/WG/07 oraz WZPN – 2.500 zł – pismo 410/WG/07. Jeśli chodzi o spotkania pierwsze o reaktywacji to odbyły się już 2014 roku w obecności 4 osób (ktoś to powinien pamiętać bo odbyło się to w prywatnym domu i zapewniano dobrym słowem ). Później w 2015 roku ale tą historie już znamy z rzekomym nie powiadomieniem drugiej strony po tym jak jeden z radnych spytał się gdzie są działacze KP. I w trakcie spotkania dzwoniono do nich tylko po co aby oznajmić że jest mks. Dalej jeśli chodzi o dziedzictwo tak ładnie to nazwaliście to piszemy wam że jest zapis z 1995 roku i mówi tak „Dnia 02.07.1995 zakończył działalność dotychczasowy Ludowy Zespół Sportowy "Zjednoczeni" Dąbie ,a w jego miejsce powołano jednosekcyjne stowarzyszenie sportowe o nazwie Klub Piłkarski "Zryw" Dąbie(powrót do czasów z II Rzeczpospolitej),zarejestrowano jako klub i posiadające osobowość prawną .

Działalność klubu miała się opierać na zabezpieczeniu finansowym z budżetu miasta i gminy oraz społecznej pracy członków i osób wspierających .Niebiesko - białe barwy miały nawiązywać do herbu miasta(błękit) oraz czystości ducha(biel).Celem jaki przyświecał stowarzyszeniu jest
prowadzenie działalności sportowej w sporcie kwalifikowanym i rekreacji oraz propagowanie kultury fizycznej wśród mieszkańców miasta i gminy Dąbie.

Dzisiejszy Klub Piłkarski "Zryw" Dąbie ,nadał w chwili swego powstania 1995r. przyjął nazwę przedwojennej drużyny piłkarskiej działającej pod patronatem Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Dąbiu. Oficjalnie za rok powstania dzisiejszego "Zrywu", przyjęto datę 15 maja 1925r. kiedy to z inicjatywy Henryka Orywolla i Jana Żeleńskiego, utworzono komórkę "Sokoła" na terenie miasta. Zarząd "Zrywu" uznał klub spadkobiercą wszelkich tradycji stowarzyszeniowo - sportowej w Dąbiu od 1925 roku.

Co ciekawe zapomnieliście o tym i tak się zapędziliście że w 15 maja 2015 roku w dniu obchodów 90-lecia KP Zryw Dąbie wręczaliśmy medale i podziękowania dla wszystkich zasłużonych trenerów, działaczy i piłkarzy, czy wtedy mieliśmy inną historie. Jak trzeba z tej imprezy mamy setki zdjęć. Jeśli chodzi o stadion to zawsze opiekunem był UM w Dąbiu. Choć w latach 2011-2013 dzięki ludziom dobrej woli i rodzicom sami płaciliśmy za koszenie i naprawy płyty. Na co mamy do dziś faktury z datami i podpisami.

Nikt nigdy nie zamknął stadionu gdyż klucze były też w UM w Dąbiu. To przypominamy że aby w 2015 roku grać na stadionie w Dąbiu musieliśmy pisać pisma do niby właściciela mks, choć UM był właścicielem o to czy możemy grać na miejskim stadionie. ( pismo do mks z dn. 07.09.2015r. KPZD-13/15, odpowiedź z mks 09.09.2015r., pismo o przekazaniu obiektu mks z urzędu 07.09.2015r. nr. IDZP.033.20.2015 ) . Proszę pana jeśli chodzi o starą szatnie to w 2008 roku użyto jej jako pomieszczenie gospodarcze gdyż korzystano już z nowej szatni. Czyli czemu dziwi że było tam drzewo czyżby w pomieszczeniach gospodarczych w XXI wieku co powinno być według redaktora. A napiszmy jeszcze że grupa młodych ludzi pomalowała starą szatnię w różne wzory nadając jej wygląd zdemolowano wagonu na bocznicy. I tam miały się przebierać dzieci. A osoba która też tam malowała to podobno pomalowała też wiadukt na autostradzie, czyżby trenowała na obiektach publicznych. Dla jasności w 2015 roku nie było sprzętu sportowego w tej szatni. Cieszy nas że po naszej akcji stadion będzie miejski a nie mks. To duży sukces nowego zarządu. Jeśli chodzi o tabelkę to proszę panów klub wydal przez te lata 2007 – 60.000zł, 2008 – 100.000 zł, 2009 – 145,000 zł oraz w 2010 – 120.000zł plus promocja 39.640zł czyli razem 464,640 zł. Każda dotacja została rozliczona w UM w Dąbiu zgodnie z przeznaczeniem i rozliczeniem pani księgowej obecnie pierwszym skarbnikiem UM w Dąbiu. Reszta sum to są sumy UM w Dąbiu za starych władz z utrzymania obiektu, które nie mają nic wspólnego z działalnością KP. To tak jak teraz panowie jeśli mks był właścicielem to płacił za wodę , prąd , węgiel, paliwo itd..

O dotacji nie będziemy tłumaczyć tej nowej bo najlepiej wie to LZS Karszew, który nawet po jej otrzymaniu nie jeździł na mecze ligowe bo po co. A za to są kary i kto będzie płacił ? Jeśli chodzi o spotkania z rodzicami żaków to najpierw doszło do organizowania spotkań z naszym trenerem bez powiadamiania zarządu KP w którym to trener jest zatrudniony. To jest żenada. A kto chodzi na mecze to widzi że żakom niczego nie brakuję gdyż wszystko mają nowe. Jeśli chodzi o kibiców to chyba tylko napiszemy że grupka kibiców ( dzieci grających w mks,) dzięki swojej pomysłowości przerwała mecz derbowy i ganiana była przez Policje w Świnicach. A z tymi zarzutami o tym że chcemy płacic piłkarzom z pieniędzy gminy to trochę balansujemy na nie odpowiednim poziomie. I pamiętajcie że te plony o których piszecie wychowały się u nas i my ich ułożyliśmy piłkarsko ale najlepiej spijając śmietankę. Proponujemy redaktorom aby lepiej pokrzyczeć na meczu jako kibic niż wpadać w kompleksy dwóch literek KP i naszej pięknej nazwy ZRYW i chyba w najbliższym czasie także nie kupować kolorów biało i niebieskich. Także jeszcze raz dziękujemy że wreszcie napisaliście o nas w tych wypocinach. Aha zapomnieliśmy od przyszłego tygodnia na naszej stronie dostępne będą artykuły z naszej historii, którą wszyscy przeżywaliśmy do listopada 2014 roku wraz ze zdjęciami i tego nam nikt nie wymaże z pamięci. A jeżeli ma ktoś inne zdanie to tak jak pluł by sobie w twarz będąc na tych zdjęciach.”

Z pozdrowieniem Zarząd KP ZRYW Dąbie


Redakcja portalu e-kolo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższej wiadomości.
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (43)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
abyu · 15 Listopad 2016
jak z tymi romansami. a jak żyje bóg sportu z interesem własnymi
gabor · 15 Listopad 2016
Pajacu dymany wiedzą o tym trenerzy że gra jeden chłopak z 2005 roku i dlatego nie wchodza do finału.
Mario · 15 Listopad 2016
W żakach bezczelnie oszukujecie grając 3 chłopcami z rocznika 2005, który nie mogą grać. trener kryje ich cały czas i głupio tłumaczy się ...... to jest WYNIK ?? grając z chłopcami z Kola, Kłodawy i innych miast z rocznikiem 22007 i 2008 ?? OBŁUDA !!!!!
Abcd · 15 Listopad 2016
Jeszcze jedno do dodania. Z poprzednim burmistrzem było dobrze do póki dawał pieniądze na klub. To wtedy chodzili jak sepy po 3 razy dziennie do urzedu. Jak przestał dawać to zaczęły się wojny i sprawy w sądzie.
xyz · 15 Listopad 2016
No. Kolejny konkret. Pięknie napisane. Pani od rozliczania uniwersalna mocno jest. I dziwne że po zamknięciu urzędu ktoś milknie..... Hmmmm
eryk · 15 Listopad 2016
Witam. Panie i Panowie czytajac wasze niewybredne komentarze z różnych stron nasuwa mi się jedno pytanie??? Jak to mozliwe, że to całe KP miało okradac wasza gmine skoro ich księgową, czyli osobą zajmującą się sprawami dotyczacymi finansow ( w tym rozliczanie dotacji - które rzekomo zostały skradzione ), była osoba, która obecnie zajmuje stanowisko skarbnika Urzędu Miasta i Gminy Dąbie ? Zatem teraz sie nie boicie o swoje pieniadze ?
nowy · 15 Listopad 2016
Brawo panie Kris. A,do tego idioty abcd to jesteś,zwykłym.....
kris · 15 Listopad 2016
Kuzwa jaki ty ślepy jesteś abcd. Dalej alfabet istnieje. Pamiętaj ze sa następne litery.
Abcd · 15 Listopad 2016
Porostu mowie jaka jest prawda. Bo pisać z jednej strony to nie za bardzo panowie. Prawda jest taka ze wszyscy zapatrzeni są w pana ministra jak w obrazek. A gdyby nie był na pewnym stanowisku to by połowa ludzi nie grała. Pan m to jest dobry dla wszystkich a jak cosię się powie nie tak to już największy wróg. Tak było z lewym jak za kartę brał po 3,5 tys. Klucili się na mieście ze masakra żeby chlopak mógł grać dalej. Chodź klub nie istniał. A teraz w najlepsze przyjaciele i baluja tańcząc bez koszulek. Parodia
Dziki · 15 Listopad 2016
Abcd takiego kozaczka grasz anonimowego. Jesteście wszyscy bez jaj. Nazwiskami to operują w sądzie a ty to wiesz co możesz. Zaraz prace kończysz to zrób swoje obowiązki. Zamknij laptopa i posprzątaj na stoliku.
kris · 15 Listopad 2016
Z Pana M też zejdź abcd. Jesteś jak rzep!
nowy · 15 Listopad 2016
Problemem jest burmistrz!!!!!
xyz · 15 Listopad 2016
No i mamy Mikołaja zamiast burmistrza!
Abcd · 15 Listopad 2016
Przejdzie bo ludzi nie interesuje jakiś tam klubik kp czy MKS. I problemy pana M. Poszkodowanego najbardziej w całej Polsce w tym momencie. Bo chcieli go odciągnąć od krowy która dużo mleka daje bądź jak to woli od przysłowiowego koryta. Ludzie mają większe problemy i patrzą czy im ktoś pomoże czy nie.
Dziki · 15 Listopad 2016
Człowiek który podzielił dabie na tle całej gminy i nie tylko ma przejść? Powodzenia.
xyz · 15 Listopad 2016
Wygra albo i nie ...
Abcd · 15 Listopad 2016
No i co do wyborów. Szczeka wam opadnie jak tomek wygra bo przejdzie. A wy 5 ludźmi z dabia w klubie nie przeglosujecie na nie. Bo reszta obca. Klub z tradycja i taka historia. Chyba grabienia ludzi z pieniędzy i oszukiwania. Porazka
nowy · 15 Listopad 2016
Tak zdecydowanie brakło argumentów. Tyyyyle zrobił ze nie ma o czym pisać. Oby do wyborów!!!!
xyz · 15 Listopad 2016
Brakło argumentów co? Oj abcd ....
Abcd · 15 Listopad 2016
Widać ze nasza polska policja tez nie ma co robić i na internecie siedzi zamiast łapać przestępców i wkoncu wziąść się do normalnej pracy.
nowy · 15 Listopad 2016
Brawo Kris!!!!!
kris · 15 Listopad 2016
Zejdzcie z KP bo im duszno. Zajmijcie się pracą.
xyz · 15 Listopad 2016
O proszę jaką szybka,reakcja . Urząd nie śpi. Żeby w godzinach pracy zajmować się plotami. I to jest burmistrz dobry? Dobrze że wspomniano o ODNOWIONYCH kamienicach. Rany jakie wielkie słowo....kamienice... Szkoda że dobrze zrobili prywatnym osobom którzy wykupili już dawno ta...\"kamienice\" A komunalne się rozsypuja.....ups
Abcd · 15 Listopad 2016
Nic nie zrobił. Haha. A kamienice odnowione. Most w sobotce to nic. Park hala odnowiona to nic. A przekręty to szły przez kp i tylko kp. Jak roczne za pranie się brało po 200tys. To nie był przekręt. Haha. Przez 6 lat wyniesione z klubu ponad 1 milion zł. Na co ze chłopacy się kopali po 5 okręgowce za takie pieniądze. Wstyd żeby okradać tai własną gmine
xyz · 15 Listopad 2016
Witam. Bardzo ładnie pan napisał panie Kris. Zgadzam się ze ten kto dzieli społeczeństwo nie nadaje się na gospodarza. A wszystko na to wskazuje. Przez tyle czasu rządzenia nic nie zrobił dla gminy. Oprócz nowego klubu który wymyślili .....wszyscy wiemy kto!
kris · 15 Listopad 2016
No i jedno zdanie dobrze napisane.....abcd.....otóż nigdy już,takiego nie będzie burmistrza...I całe,szczęście bo wstyd na całe miasto i gminę. Wróci na,wieś i gdzie jego miejsce. Człowiek który jest marionetka i człowiek który swoim wizerunkiem i stanowiskiem broni cpunow i pijacych zawodnikow i kibiców MKS klubu który powstał na potrzeby przekrętów obecnej władzy i ludzi za nim stojących. Człowiek który dzieli społeczeństwo a nie łączy nie jest dobrym gospodarzem! I już....
Abcd · 14 Listopad 2016
Przecież ten klub powstał między innymi po to żeby się bawić i upajac po treningach oraz meczach zwłaszcza. I rozpijac polska młodzież.
Abcd · 14 Listopad 2016
Brawo dla burmistrza. Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Nareszcie ktoś pokazał co się działo za poprzedników i ile kasy się wyniosło z lewych faktur ale przecież trzeba było płacić zawodnikom w lodzi. Takiego burmistrza jak teraz mamy to nigdy nie będziemy mieć. Zawsze będę głosować na Pana Tomasza. Na początku zryw miał tylko grać ludźmi z dabia a teraz zaczeli znów sprowadzac zawodników z innych województw którym na 100% trzeba płacić. Można by pisać dużo o kp ale szkoda słów poprostu
prawdziwa malpa · 13 Listopad 2016
czyzby malpa zmarwychwstala????jak ktos smie sie podszywac pod malpe? brawo dla pana ktory go znal. i brawo dla tatusia ktory sie odgraza. na derbach to mlodziez z mks podsycana przez dzialaczy i z nazwy burmistrza sie zachowywali... szok. gdzie byli rodzice? no tak... popierani przez obecna wladze i dzialaczy mks to robili co chcieli. brawo. a pani z ciala pedagogicznego mogla tam byc i robic co chce. i hmmm... cialo... ?chyba z zona cos nie tak pana?z jaj cialem co? z jej cialem?chi chi. zal d..e sciska....
irek · 13 Listopad 2016
witam. same odpowiedzi przeciwnkikow. brawo. pan z nazwy burmistrz ...przeciez to jego zasluga. to on podzielil miasto. ale i dobrze. juz malo do wyborow zostalo. wiele nie ukradnie. a pani z ciala pedagogicznego....hmm miala prawo tam byc i reagowac jak chce. a jesli chodzi o to cialo to troche mysli nie takie pan ma....chi chi. pewnie zona slaba co? i zal d..e sciska
Oszuści · 11 Listopad 2016
Zależy wam tylko na kasie... nic innego. Tak było zawsze!
ddd · 10 Listopad 2016
Z wypowiedzi wynika, że Pan M. potrafi pisać tylko w swoim notatniku. Poziom szkoły podstawowej 😉
Romantyk · 10 Listopad 2016
Czy to prawda, że w Urzędzie Miejskim w Dąbiu nadal rozwija się gorący romans ???
gh · 10 Listopad 2016
Chcecie wiedzieć prawdę o gminie Dąbie to wejdźcie na LM koło i temat Burmistrz Dąbia - widać że ktoś daje zastępczy temat a tam piszą rolnicy o aferze z suszą. Tym zajmijcie się rządzący
tt · 10 Listopad 2016
Po przeczytaniu tego tekstu trzeba przyznać, że problem istnieje. Miejmy nadzieję, że uda się go rozwiązać. Jednak wysyłając tekst do redakcji i podpisując \"Zarząd...\" należałoby zwrócić uwagę na pisownię i formę, bo aż boli jak się \"to\" czyta.
Ona · 10 Listopad 2016
Polać małpie
Malpa · 10 Listopad 2016
Byłem na pierwszych derbach... żałuje. Widząc poziom który zaprezentował KP na ich miejscu zapadłym sie pod ziemie. Matki, ojcowie, dzieci którzy na pewno znają sie od dawna, bo jak nie znać sie w tak małej miejscowości, &skierowali pod swoim adresem takie bluźnierstwa ze byłeś w szoku. A najbardziej przeraził mnie fakt, ze ciało pedagogiczne z przedszkola, które zapewne w godzinach pracy daje przykład dzieciakom, na tym meczu nauczyło mnie tylu przekleństw ze głowa mała. Mam nadzieje ze moj syn nigdy nie bedzie grał przeciwko drużynie KP, bo gdy do tego dojdzie i padną takie słowa przeciwko któremu kolwiek z rówieśników mojego syna, bójcie sie KP...
dd · 10 Listopad 2016
Chyba zabolało ze prawda wyszla na jaw. Sadzac po tresci widac ze winny sie tlumaczy
dąbie · 10 Listopad 2016
Tyle kasy przepuścili te pseudo kopacze
koło · 10 Listopad 2016
Poziom listu jak i poziom tych wielkich grajków wielkiego KP. Płacili armi zaciężnej a miejscowi nie byli dopuszczani wiec zniszczono piłke w Dąbiu
Torent · 10 Listopad 2016
Rozmawianie ze sobą przez media świadczy tylko o niedojrzałości. To tak, jakby wysyłać do siebie intymny list tak, żeby wszyscy go przeczytali. Tekst pisany chyba na kolanie. Sprawdził go ktoś? Odnoszenie się to rzeczy, które nie są istotą sprawy, to tak jak uciekać od tematu. Uważam, że sam Pan burmistrz nie powinien nagłaśniać problemu w mediach. Jak się psy żrą o kość, to się zabiera kość.
Xx · 10 Listopad 2016
To czemu znikneliscie na pewien okres i klub nie uczestniczył w rozgrywkach? A teraz raptem macie pieniądze i gracie
Lx · 10 Listopad 2016
Wow! Poziom odpowiedzi powalający...
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
3 godziny temu 5,702 17

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
18 godziny temu 2,140

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
18 godziny temu 1,518

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
21 godziny temu 5,153 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,642 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,348

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz