(7)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno 8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Stawki za śmieci ustalone. Dyskusja wyłoniła nowe kwoty

Autor: 30 Listopad 2016 przeczytasz w minutę
Stawki za śmieci ustalone. Dyskusja wyłoniła nowe kwoty
©
(7) | Czytano:
8,419 razy | przeczytasz w minutę

Na dzisiejszej sesji długo dyskutowano na temat stawek, jakie powinniśmy my, mieszkańcy płacić za odpady segregowane i mieszane. Ostatecznie ustalono i przegłosowano nowe stawki.

R E K L A M A
7
Czytano:
8,419 razy
Udostępnij
Wiele argumentów padało z ust burmistrza, ale i niektórych radnych, że podwyżki są nieuniknione, gdyż jeżeli koszty jakie ponosi spółka MZUK a tak naprawdę miasto się nie zbilansują - to dopłaci budżet. Budżet składa się między innymi z naszych podatków więc dziura i tak zostanie z niego załatana (z naszej kieszeni).

Podjęto temat podwyżek opłat na tzw. "bramie" w spalarni znajdującej się w Koninie, gdzie miasto Koło dowozi odpady.

Pierwszym projektem stawek były kwoty: 16 zł za odpady segregowane i 23zł za mieszane. Na komisjach wypracowano kompromis wynoszący 13 złotych za segregowane i 20zł.

Ostatecznie, po przerwie wniesiono poprawki i przegłosowano propozycję: 12 zł 50 groszy za odpady segregowane oraz 25 złotych za mieszane.

Podczas dyskusji nad tym punktem obrad padło wiele pytań, ale i zapewnień, że sytuacja będzie monitorowana. Burmistrz zadeklarował, że przyjrzy się wydatkom wynikającym z działalnością MZUKu oraz Rady Nadzorczej o co prosiło wielu radnych.

Foto: Archiwum e-kolo.pl

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (7)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
akj · 02 Grudzień 2016
obserwujcie sąsiadów....segregują Ci, dla których każda kwota jest za wysoka...Tzw \"elyty\" wynoszą całe wory ; szkło, butelki PET, puszki i odpady komunalne - jako mix i najczęściej stawiają przy kontenerach, bo klucza zapomnieli...albo im za ciężko żeby wrzucić do kontenera..
Kol-anin · 01 Grudzień 2016
Nie rozumiem waszego zdziwienia nowymi większymi opłatami za odpady. A z czego burmistrz zapłaci zwolnionym prezesom spółek? A z czyich pieniędzy zaserwuje masom sylwester pod ratuszem? A ciemny lud kupi to i powie, że żaden w poprzedników nie był taki obrotny, jak obecny.
fjcvn · 01 Grudzień 2016
Jestem w stanie udokumentować opłatę za śmieci gdy odbierał je EKOserwis oraz to że fizycznie w blokach w Warszawie jest 9zł od Osoby !!!! po 2 wg mnie nie powinna być pobierana opłata za dzieci niepełnoletnie nie mające dochodu !!
emptii · 01 Grudzień 2016
Dlaczego mieszkańcy mają płacić za to, że MZUK nie zarabia na siebie? Jeśli się okaże, że nadal MZUK nie jest rentowny to co? Będziemy płacić po 100 zł miesięcznie od osoby aż do zapełnienia dziury bez dna?
ppp · 30 Listopad 2016
moim zdaniem cena za odpady komunalne powinna byc liczona od kontenera a nie od osoby, poniewaz 2 osobowa rodzina płaci mniej niz 4 osobowa rodzina której też przysługuje tej samej wielkości kontener na odpady
Mieszkaniec Koła · 30 Listopad 2016
Ilu jest (w liczbach) mieszkańców płacących za odpady segregowane i ilu mieszkańców za opłaty nie segregowane. I jaka jest ściągalność % tzn ilu mieszkańców powinno płacić a ile płaci?
T. · 30 Listopad 2016
To już sensowniejsze byłoby te 13 zł i 20 zł. Ale kasa musi się zgadzać, a gdzie jak nie w mieszkańcach trzeba jej szukać?
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
23 godziny temu 11,429 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,457 30

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,656 72

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,857

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,061

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
1 dzień temu 848

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

23 godziny temu 303
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz