(93)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 8.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Transmisja na żywo: Sesja Rady Miasta

Autor: 21 Grudzień 2016 przeczytasz krócej niż 1 minuta
Transmisja na żywo: Sesja Rady Miasta
©
(93) | Czytano:
22,900 razy | przeczytasz krócej niż 1 minuta

Od godziny 13:00 rozpoczynamy przekaz na żywo obrad grudniowej Sesji Rady Miasta Koła. Zapraszamy!

R E K L A M A
93
Czytano:
22,900 razy
Udostępnij
R E K L A M A
Komentarze (93)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Rafał · 27 Grudzień 2016
@ja Pracowniku UM oddelegowany do \"prostowania\", czy inny \"nowoczesny\" podnóżku Jego Osoby. Przeczytaj sobie może najstarszy koment do tego tematu i wytłumacz mi, jak tutaj na teraz znalazło się siedemnastu półgłówków przeciwnych uczczeniu Człowieka naprawdę zasłużonego dla Koła, który przez pół życia działał aż tak aktywnie. Oto jaki Jego Osoba i ta ekipa ma stosunek do mieszkańców. Jaki Jego Osoba ma do ludzi, którzy Koło zanieśli do Poznania (zarząd PZChiO), innych zakątków województwa i kraju (przeglądy, koncerty, konkursy), a nawet za granicę. Jaki te \"nowoczesne\" władze franczyzujące znaczek PiS mają stosunek do ludzi, dzięki którym Koło odwiedziło wielu gości także tych zagranicznych. \"Sępa\" się tutaj honoruje ze względu na Macierewicza, a Gliński może naszą lokalną kulturą aż taki zainteresowany nie jest, chociaż... Macierewicz faktycznie bardziej spektakularny, więc w tym Jego Osoba interes ma.
Mieszkaniec Koła · 27 Grudzień 2016
W dzisiejszej prasie czytam, że radna Musiałek wnioskowała o zmianę w uchwale budżetowej aby przekazać środki finansowe dla Szkoły Podstawowej nr 3 na schodołaz. Po naniesionych zmianach i uwzględnieniu tego wniosku podczas głosowania....radna się wstrzymała. Ręce opadają.
ja · 27 Grudzień 2016
Dlaczego jak ktoś prawdę napisze to stawiacie minusiki na czerwono ? Ulżycie sobie w ten sposób ? Jeśli tak to stawiajcie nawet potrójnie, brawo. Jak dzieci !!! Brawo dla wyborcy, brawo !
Rafał · 27 Grudzień 2016
Kulfony i inne trolle Jego Osoby nawet w Boże Narodzenie nie świętowały (nosz ..rwa, istny KOD sejmowy, a nie partia szafarza, co zrozumiałe, bo Jego Osoba Petrusów i były PZPR preferuje). Dziękuję oczywiście za życzenia, choć nie wiem jak to się stało, że mnie nie wykluczyliście. Zawadzkiego 24 natomiast nie rozumie, o co chodzi? Całe? Może tylko TE dwie osoby nie rozumieją? Pytania radnego Tomasza (gratuluję!) miały na celu rozwianie wątpliwości. Wiemy wszyscy zainteresowani więcej i chyba wam też powinno na tym zależeć, żeby wątpliwości nie było, albo by było ich jak najmniej.
Gość. · 27 Grudzień 2016
A pan radny nieobecny to przebywa na chorobowym ? Pojechał za chlebem chorując ? Super pozdrowienia od pani, jaka troska, myślałem, że się rozpłacze pozdrawiając go, tylko że nam to nie jest potrzebne wysłuchiwać, proszę to załatwiać poza sesją. Porażka te sesje, a przy okazji słyszymy, że można szukać pracy będąc chorym? Normalnie szopka prawda? Oby do następnych wyborów, a będzie w kim wybierać !!!
obserwator · 27 Grudzień 2016
Świetny tekst, tępić plotki itd. Szanowny panie przewodniczący dlaczego pismo z bloku przy ul.Zawadzkiego 24 nie zostało odczytane w całości ? Będziemy pisać do skutku, jeśli będzie taka potrzeba to ktoś z bloku przy ul.Zawadzkiego 24 przeczyta na sesji osobiście. Jeżeli pan radny nie pamięta swoich słów wypowiedzianych pod adresem Burmistrza i mieszkańców, to na następnej sesji odświeżymy panu pamięć ? Czyż nie padły słowa z pana ust cytuję \" przecież wiadomo kto mieszka w tym bloku - Burmistrz \" Czy pana zdaniem to Burmistrz remontuje nasz blok ? O co nas mieszkańców pan posądza ? Mieszkańcy tego bloku będą spłacać ten kredyt przez 20 lat !!! Jeśli opiera pan swoją wiedzę na plotkach żeby zabłysnąć na sesji, to udało się panu, ale skompromitować siebie prawda ? Co pan powiedział o mieszkańcach z bloku przy ul. Zawadzkiego 9 ? Że został wyremontowany bo ludzie mieszkający tam popierali przed referendum Burmistrza ? Mamy propozycje i najlepsze rozwiązanie dla pana - wolne krzesło po panu na wszystkie następne sesje. Dla przypomnienia dla pana radnego, ten blok ma również nowy dach, zrobiony kilka lat wstecz, czy to poprzedni burmistrz nam zrobił ? Jak pan myśli ? Jeżeli nie jest pan nadal do końca przekonany to proponuje spłacić za nas ten kredyt, tak dla rozjaśnienia umysłu i nie rozsiewania plotek, tylko uprzedzam pana , że to ogromna kwota. Dziękujemy Burmistrzu, że tzw. sesje możemy oglądać na żywo, ponieważ będziemy mogli podjąć właściwe decyzje przy wyborach.
kulfon · 25 Grudzień 2016
Wacek a skąd wiesz że Marek nikomu krzywdy nie zrobił ? Jesteś jego dziewczyną czy żoną ? jakie ładne masz imię Wacek, Wacek + Marek = ?
Wacek · 25 Grudzień 2016
Marek nikomu krzywdy nie zrobił kulfon a desperat i owszem , nieobliczalny desperat
kulfon · 24 Grudzień 2016
zgadzam się . Masz rację DLA WSZYSTKICH OPRÓCZ MARKA I JEMU BLISKICH ...... Wesołych Świąt
całe miasto · 24 Grudzień 2016
Masz rację DLA WSZYSTKICH OPRÓCZ MARKA I JEMU BLISKICH ...... Wesołych Świąt
Marek · 24 Grudzień 2016
Masz rację DLA WSZYSTKICH OPRÓCZ MACIASZKA I JEMU BLISKICH ...... Wesołych Świąt
Świety · 24 Grudzień 2016
Wesołych Spokojnych Świąt dla Wszystkich :)
całe miasto · 24 Grudzień 2016
do Wacka ! gratuluje wygrałeś, świetny tekst tak trzymać
Wacek · 24 Grudzień 2016
mieszkaniec koła wytrzyj sobie z kącików ust nasienie , bo wszystkiego nie połknąłeś - aś ....
mieszkaniec Koła · 24 Grudzień 2016
Brawo Wyborca, więcej takich wpisów, niech mieszkańcy czytają prawdę. wyborca. 2016-12-23 08:46:38 Szanowny panie przewodniczący dlaczego pismo z bloku przy ul.Zawadzkiego 24 nie zostało odczytane w całości ? Będziemy pisać do skutku, jeśli będzie taka potrzeba to ktoś z bloku przy ul.Zawadzkiego 24 przeczyta na sesji osobiście. Jeżeli pan radny nie pamięta swoich słów wypowiedzianych pod adresem Burmistrza i mieszkańców, to na następnej sesji odświeżymy panu pamięć ? Czyż nie padły słowa z pana ust cytuję \" przecież wiadomo kto mieszka w tym bloku - Burmistrz \" Czy pana zdaniem to Burmistrz remontuje nasz blok ? O co nas mieszkańców pan posądza ? Mieszkańcy tego bloku będą spłacać ten kredyt przez 20 lat !!! Jeśli opiera pan swoją wiedzę na plotkach żeby zabłysnąć na sesji, to udało się panu, ale skompromitować siebie prawda ? Co pan powiedział o mieszkańcach z bloku przy ul. Zawadzkiego 9 ? Że został wyremontowany bo ludzie mieszkający tam popierali przed referendum Burmistrza ? Mamy propozycje i najlepsze rozwiązanie dla pana - wolne krzesło po panu na wszystkie następne sesje. Dla przypomnienia dla pana radnego, ten blok ma również nowy dach, zrobiony kilka lat wstecz, czy to poprzedni burmistrz nam zrobił ? Jak pan myśli ? Jeżeli nie jest pan nadal do końca przekonany to proponuje spłacić za nas ten kredyt, tak dla rozjaśnienia umysłu i nie rozsiewania plotek, tylko uprzedzam pana , że to ogromna kwota. Dziękujemy Burmistrzu, że tzw. sesje możemy oglądać na żywo, ponieważ będziemy mogli podjąć właściwe decyzje przy wyborach.
Rafał · 23 Grudzień 2016
@\"całe miasto\" Ty weź się lepiej Napoleon podpisz, albo Turek, ewentualnie Konin czy jakoś tak.
Rafał · 23 Grudzień 2016
@luki Martwisz się o mnie? Myśl raczej o Jego Osobie, ile to rozmów odbędzie, a ile przepadnie! Może nawet przez te Święta jakaś kolejna wielka inwestycja do skutku nie dojdzie, kto to wie...?
całe miasto · 23 Grudzień 2016
Burmistrz ma jednak rację .
luki · 23 Grudzień 2016
Jak to czytam to tylko mam jedną prośbę \"Rafał\" wyluzuj ,weż się chłopie za jakąś robotę .Wzrok ci się popsuje .Ty jesteś na wszystkich portalach. Gdyby jeszcze te twoje wywody były mądre, to miałoby sens.Dobra rada ,facet odpocznij od komputera- idą święta.
Rafał · 23 Grudzień 2016
@Paweł Chyba nie próbujesz mi tutaj wmówić, że się w Jego Osobie po prostu zakochałeś, bo zgoda, to mógłbym uznać jako niezależną przyczynę tego, że masz inny niezależny osąd rzeczywistości. Jednak nie dziwi mnie to, że nie umiesz tu wymienić choćby dwóch działań na rzecz Koła i nas mieszkańców, które można by uznać za działania w jakimś sensie Jego Osobę wyróżniające. Takich działań Jego Osoba na swoim koncie zwyczajnie nie ma. Natomiast ile Jego Osoba spier**lił, to tutaj taka lista byłaby całkiem długa. Tym się jednak różnimy w naszych osądach, że dlaczego Jego Osoba jest dla mnie, jak pisałem, totalnym zerem, ja wiem.
euklides · 23 Grudzień 2016
Mnie też sie bardzo podobało jak pozostali bardziej doświadczeni radni zabrali głos i wypowiedzieli sie w tym temacie. W każdym normalnym mieście jest komisja budżetu i w każdym jej przewodniczący pyta o finanse. Nasze miasto jest specyficzne. Każdy kto wykonuje swoje obowiązki dobrze, zdroworozsądkowo i rztelnie jest pietnowany. Dlaczego?
Mieszkaniec koła · 23 Grudzień 2016
Jako mieszkaniec koła byłem i jestem zainteresowany finansowaniem remontu bloku Zawadzkiego 24. Dlatego popieram pytania i konsekwencje radnego Sobolewskiego w dążeniu do przedstawienia całości informacji. To on jest wybrany przez mieszkańców i w naszym imieniu Pyta. Czy to się komuś podoba czy nie. Mnie się podoba i popieram działania tego pana. Takiego przygotowania zyczylbym każdemu radnemu co też moje słowa potwierdzili inni radni na sesji
euklides · 23 Grudzień 2016
Nie do końca poważna zrobiła sie ta dyskusja. Obiektywnie widać przecież, że Sobolewski wyróżnia sie na tle innych przewodniczących innych komisji. Gdyby każdy rzetelniej wykonywał swoją rolę może nie musiał by być tak aktywny. Z drugiej strony jednak to cena jaką sie płaci za udzielanie się publicznie i drążenie tematu. Zastanawiające jest na pewno czemu ten a nie inny temat wywołał tak wielkie poruszenie.
Do diogenes z synopy · 23 Grudzień 2016
Ty każdemu będziesz bił brawo zresztą przybrałeś nick jako diogenes z synopy więc cynizm to twoje drugie ja radny dał d.......y i tyle co tutaj chwalić .
Gość. · 23 Grudzień 2016
Zanim odpiszecie i postawicie minusiki to odsłuchajcie poprzednią sesję. Nawet za prawdę stawiacie minusy ? Dobre. Co do reszty pytań to idź do prezesa KTBS i prawdę ci powie, tylko nie wiem czy chcesz ją usłyszeć ? Popieram wyborcę nie zostawiajcie tego tak. Odsłuchałem teraz urywki sesji i wyborca ma rację. Wstyd !!!
diogenes z synopy · 23 Grudzień 2016
Ja napiszę wprost- Brawo Panie Sobolewski! Niech Pan pyta o wszystkie wspólnoty i nie tylko. Taki powinien być radny, poruszać takie tematy i dopytywać w razie wątpliwości. Nie rozumiem tego poruszenia, przecież nagranie z sesji można odtworzyć i słychać wyrażnie już na samym początku wypowiedzi, żę sam radny twierdzi, że o remoncie decyduje wspólnota! Konkluzją natomiast całej wypowiedzi było zupełnie inne stwierdzenie. Może co niektórzy powinni odsłuchać nagranie z sesji kilka razy i bez emocji zanim cokolwiek napiszą.
Panie Marek · 23 Grudzień 2016
Facet wyluzuj jak się mówi a zwłaszcza jak mówi radny nie powinien używać słów typu chyba wiemy itd Pan Sobolewski powinien mówić transparentnie nie używać zasłyszanych wiadomości tylko je sprawdzić .A mówienie typu wiemy i tym podobnych to farsa ja nie wiem i pewnie wielu nie wie kto tam mieszka ,racja ma prawo pytać ale nie sugerować odpowiedzi a nade wszystko sprawdzić !!!! nie pisz sarkazmów bo spotka cię to samo....
Marek · 23 Grudzień 2016
wyborca - czyż nie wiadomo ze burmistrz tam mieszka , co tak cię ugryzło - jak masz problem podaj radnego do sądu . A nie płaczesz na forum - krzoczki i ogrodzenie też z kredytu - tak zapytam ??? Jaką część dołożyło KTBS do tego remontu za mieszkańców nie będącymi członkami wspólnoty ????
wyborca. · 23 Grudzień 2016
Szanowny panie przewodniczący dlaczego pismo z bloku przy ul.Zawadzkiego 24 nie zostało odczytane w całości ? Będziemy pisać do skutku, jeśli będzie taka potrzeba to ktoś z bloku przy ul.Zawadzkiego 24 przeczyta na sesji osobiście. Jeżeli pan radny nie pamięta swoich słów wypowiedzianych pod adresem Burmistrza i mieszkańców, to na następnej sesji odświeżymy panu pamięć ? Czyż nie padły słowa z pana ust cytuję \" przecież wiadomo kto mieszka w tym bloku - Burmistrz \" Czy pana zdaniem to Burmistrz remontuje nasz blok ? O co nas mieszkańców pan posądza ? Mieszkańcy tego bloku będą spłacać ten kredyt przez 20 lat !!! Jeśli opiera pan swoją wiedzę na plotkach żeby zabłysnąć na sesji, to udało się panu, ale skompromitować siebie prawda ? Co pan powiedział o mieszkańcach z bloku przy ul. Zawadzkiego 9 ? Że został wyremontowany bo ludzie mieszkający tam popierali przed referendum Burmistrza ? Mamy propozycje i najlepsze rozwiązanie dla pana - wolne krzesło po panu na wszystkie następne sesje. Dla przypomnienia dla pana radnego, ten blok ma również nowy dach, zrobiony kilka lat wstecz, czy to poprzedni burmistrz nam zrobił ? Jak pan myśli ? Jeżeli nie jest pan nadal do końca przekonany to proponuje spłacić za nas ten kredyt, tak dla rozjaśnienia umysłu i nie rozsiewania plotek, tylko uprzedzam pana , że to ogromna kwota. Dziękujemy Burmistrzu, że tzw. sesje możemy oglądać na żywo, ponieważ będziemy mogli podjąć właściwe decyzje przy wyborach.
Pawel · 23 Grudzień 2016
Przykro mi to stwierdzić ale nieuważnie czytasz to co piszę jeśli nie dociera do ciebie że są ludzie mający inny pogląd to trudno nie mam siły i ochoty kolejny raz tłumaczyć to co oczywiste gdybyście organizowali jakieś spotkania to proszę zaproś mnie nawet za pośrednictwem tego portalu wtedy możemy podyskutować .Nie podoba mi się ciągła z twojej strony chęć znalezienia mojej zależności od Ratusza takowej po prostu nie ma .Spokojnych i wesołych świąt i trochę wiary w ludzi.
Do Pawła i Zawadzkiego 24 · 23 Grudzień 2016
Podajcie konkretnie jakie pomówienia były ze strony radnego burmistrza i mieszkańców waszego bloku. Oglądam sesje i nie zauważyłam tego... To że radny pyta w imieniu mieszkańców to plus bo widać ze się interesuje i my mieszkańcy mamy dzięki temu wiedzę jak to wszystko wygląda. Porównanie innych radnych.... Dlaczego nikt nie pisze ze nic się nie odzywają? Wszystko wiedzą czy nie mają własnego zdania i wiedzy w danym temacie?? Rozważania zostawiam wam na święta.
Rafał · 23 Grudzień 2016
@Paweł Oj... widzisz, przynajmniej jeśli się podpisujesz imieniem, łatwiej jakoś się do Twoich wpisów odnieść. Jeśli poczułeś się tym dotknięty... cóż - Twoje, jak rozumiem, wpisy (te typu \"do...\") też zostawiają wiele do życzenia. Zastanawiam się jeszcze raz, jak przedsiębiorca może pisać takie bzdety? Przecież to co robią władze samorządowe też ma wpływ na biznes. Prosiłem o wskazanie dwóch trzech ułatwień dla przedsiębiorczości, albo nawet innych działań dla dobra ogółu, które jakkolwiek wyróżniałyby Jego Osobę. Dwa-trzy, niewiele, więcej oczywiście też może być. Jeśli chodzi o mnie, to nie, nawet takich dwóch rzeczy nie widzę. Jego Osoba jest dla mnie tym samym, jakie ma osiągi, no... totalne zero. To, że zatrudnia, jak sądzę, kogoś z Twojej rodziny, albo ewentualnie ma z Twoją rodziną jakieś związki towarzysko-biznesowe, raczej nie jest to czymś wyjątkowym, bo kogoś zatrudniać musi, wszystkich przecież nie wyrzuci, tak samo jakoś kooperuje z firmami UM i stąd, jak przypuszczam, też wynika Twoje stanowisko. Gdyby było inaczej, bez trudu wskażesz dwa przykłady wybitniejszej działalności Jego Osoby na rzecz społeczności Koła. Są takie?
meloman · 22 Grudzień 2016
Z innej beczki zacznę. Po wysłuchaniu występu tego pożal się Boże \"Chóru Farnego\" wiem dlaczego przewodniczącemu po plecach \"przeszły ciarki\" bo mnie ogarnęło przerażenie, jak można tak fałszować. Tera wiem dlaczego ten zespół nie bierze udziału w żadnych konkursach chóralnych. Z takim poziomem odpada w przedbiegach. To wstyd dla miasta.
Do abcd · 22 Grudzień 2016
Przyganiał kocioł garnkowi (osoba wytykająca komuś wady, ma je sama).
abcd · 22 Grudzień 2016
@~Paweł z 2016-12-21 18:47:01 \"Panie radny Sobolewski oj nie ładnie nie odpowiadać na pytania i listy mieszkańców !!\" Robić podstawowe błędy ortograficzne też NIEŁADNIE!!!
Paweł · 22 Grudzień 2016
Drogi Rafale nie wiem co mam tobie napisać a to dlatego że chyba nie rozumiesz co znaczy być przedsiębiorcą w naszym kraju twoje wypowiedzi dają mi pewność że się w tym temacie słabo orientujesz w wielu moich komentarzach zawsze podkreślałem iż nie mam nic wspólnego ani z urzędem ani z biznesem kolskim a tym bardziej na styku miasto-firma moimi odbiorcami są prawie wyłącznie firmy Czeskie,Słowackie,Kraje skandynawskie i zapewniam jestem kolaninem od urodzenia i tutaj prowadzę działalność .Kolski biznes to nie tylko kilka wiadomych firm my to znaczy firmy do 10 osób też stanowimy ważne ogniwo tego systemu .Pogódź się z tym że mamy różne poglądy na niektóre sprawy i nie mów mi że jestem czyimś podnóżkiem bo to po prostu nie grzeczne .A strefa no cóż musi nam się po prostu opłacać przenieść tam działalność i tyle .
Rafał · 22 Grudzień 2016
@Pawel Cóż miałoby mi przejść przez gardło, albo wyjść spod palców na klawiaturze? Jakoś nie wierzę, że jesteś przedsiębiorcą, bo wtedy brałbyś pod uwagę ogół czynników. Jedynym korzystnym czynnikiem w tej chwili w Kole zdaje się być to, że wystarczy być trochę uczciwszym przedsiębiorcą i zaproponować nieco więcej niż minimum, żeby pracownika przywiązać do siebie niemal całkowicie (stuprocentowa lojalność gratis, większa nawet jak u tych zastraszonych pracowników UM). To jednak fajne dla mieszkańców nie jest, bo i inwestorów brak. Jego Osoba z Koła ludzi wręcz wypycha. Wiesz... biznes to cała infrastruktura, łańcuch zależności branżowych, a tutaj goła ziemia, \"Natura 2000\" i dąbrowickie zające w okularach. Pytam jeszcze raz Ciebie i innych zwolenników? Co Jego Osoba zrobił dla Koła? To, że zatrudnia was i wasze rodziny, ewentualnie z niektórymi \"przedsiębiorcami\" ma w jakimś sensie intratne dla was umowy, to zbyt mało. Jakieś dwa-trzy konkrety, jasne, nawet jakaś wymierna pomoc dla uczciwej przedsiębiorczości, była taka?
Mieszkaniec koła · 22 Grudzień 2016
Zapytajcie się jakie zdanie na temat uchwał ma Skrzypczak borysiewicz wapinska hanefeld.... Zajmujecie się pytaniami radnego Sobolewskiego gdzie moim zdaniem są właściwie bo też w tej wspólnocie są mieszkania miasta za które mieszkańcy płacą z podatków np fundusz remontowy.... Dlaczego nikt nie pyta ci się dzieje w urzędzie i nie broni burmistrza i jego działań.. A to ze chce zadluzyc miasto, że wydaje środki których nie ma.... Gdzie miejsca pracy te obiecane. . Obiala i baryla trafnie oceniły jaka to ciężka praca. .... Co takiego mieszkańców tego bloku obraziło..... W czym jest problem czy może ten problem jego osoba tworzy. .
cccc · 22 Grudzień 2016
dźwięku BRAK
Pawel · 22 Grudzień 2016
Ja też pytałem bardzo wiele razy i jak dotąd odpowiedzi brak ! co mnie nie dziwi bo nie przejdzie żadnemu z was przez gardło żaden pozytyw co do poczynań burmistrza a jeśli chodzi o zależność to jest ona taka że płacę podatki z racji działalności gospodarczej i profil tego biznesu w żadnym aspekcie nie jest zależny od miasta(głównie eksport) a różnica jest taka że za poprzedników też płaciłem ale tak naprawdę nie wiem za co ? Życzę spokojnych i wesołych świąt,pozdrawiam Paweł.
Rafał · 22 Grudzień 2016
@Pawel Mijają trzy tygodnie, jak było tutaj tyle krzyku o ŁSSE i jak, zdaje się, zgodziłeś się z moim stwierdzeniam: KAŻDE MIEJSCE PRACY UCZCIWIE ZAPROPONOWANE MIESZKAŃCOM KOŁA TO WARTOŚĆ. Rozumiem, że jakoś od Jego Osoby jesteś zależny i że razem z panią Iloną \"prostujesz\" tutejsze wpisy, ale chcąc być uczciwym nawet tylko wobec samego siebie, odpowiedz na pytanie: ile takich miejsc pracy mamy dotychczas dzięki Jego Osobie? Jakie mamy dobre efekty działań Jego Osoby w Kole? O to tutaj pytam nie tylko ja, jakoś wiele osób chciałoby się tego też dowiedzieć...
Pawel · 22 Grudzień 2016
Nie był to mój list ani osób mi znanych zwracam tylko uwagę na fakt odczytywania listów tylko takich ze skargami na działania Burmistrza, przedstawiając tylko negatywne opinie jest nie w porządku i tyle a chodzi mi o to aby Pan Radny Sobolewski nie tylko potrafił atakować ale potrafił odpowiedzieć na zadane pytania w liście a nie szukać pretekstu do odrzucenia go w całości ze względów formalnych od kiedy to taki formalista? bo chyba słabo się przygotował zaczynając temat?.Co do przewodniczącego to niech czyta albo nie ale nie wybiórczo.
Staszek · 22 Grudzień 2016
@Paweł Chociaż zwykle się nie zgadzam z wami zwolennikami, to masz w pewnym sensie rację. To tak jak w tym dow..., kiedy twój szef o świniach i korycie bełkotał. Dowcip przypominam: wstaje Maciaszek rano, idzie do łazienki, patrzy w lustro, widzi swoją milutką buzię i już później cały dzień tak myśli o ludziach.
Wacek · 22 Grudzień 2016
Pawełek ile ci zapłacono za te wpisy chwalebne ???? Swoją drogą dlaczego tylko wasz list został przeczytany przez Szafrańskiego - reszta została olana . A były też inne listy . Widzisz już sam fakt przeczytania waszych absurdalnych oskarżeń w liście jest przywilejem ze strony przewodniczącego - który moim zdaniem nie nadaje się na tą funkcję a to z racji pośredniej zależności o jego osoby .
Do Marek · 22 Grudzień 2016
Pan sobolewski ma pełną wiedze na ten temat ...chyba to sprawdził zanim zaczął temat na sesji ??
Marek · 22 Grudzień 2016
Mam pytanie do wspólnoty z Zawadzkiego , mieszka burmistrz w waszym bloku czy nie , czy są w waszym bloku rodziny które nie są we wspólnocie i ile ich jest ?? Czy czasem za te rodziny nie wykłada podczas takiego remontu ( inwestycji) KTBS ??
Do Rafał · 22 Grudzień 2016
Nie wiedziałem że jesteś takim znawcą DRAGÓW no brawo teraz już wiem skąd te twoje przemyślenia i ocena sytuacji podobno po tych specyfikach jest się agresywnym ? pytam ciebie ty wszystko wiesz !!
Pawel · 22 Grudzień 2016
Do Rafał każdy kto nie myśli jak ty to podnóżek ? powiem to jeszcze raz cytując klasykę (świnia rozmyślając o orle myślała by podobnie) .
Podnóżku Jego Osoby podpisujący się tutaj \"d · 22 Grudzień 2016
Akurat jeśli chodzi o ciebie, to nie wiem, czy jesteś z Krwon, Turku, Zgierza, Konina czy Ozorkowa, nieważne. Proszę tylko: nie pisz w imieniu nas mieszkańców, bo, jak wielokrotnie można było w twoich wpisach przeczytać, nie jesteś stąd i wiesz vicek, czy jak ci tam... ludzi normalnych jest w Kole większość i nie wszyscy mamy \"marne pióra\", co jedynie potrafisz o nas napisać. Wszystkich nas nie wrzucaj więc do jednego, twojego wora, bo tylko ty, forumowy rzeczniku Jego Osoby, jesteś jeden, czy jedna, nie wiem - Ilona? Bo ja jestem Rafał, ale już mnie wkur... to, że ty się nie umiesz nawet podpisać z imienia. Wiem - obciach i tak, nawet dla takiego kogoś obcego.
Do Rafał · 22 Grudzień 2016
Ty stolarz nie obrażaj tu nikogo wiedziałem że te wypociny to ty sarkazm to ty szyderstwo to ty popatrz w lustro i jak da się na trzeźwo płodzić te bzdety ?
Do Pana od podnóżków · 22 Grudzień 2016
Panie Radny Sobolewski torpedować to nie tylko znaczy zniszczyć ale też utrudniać lub uniemożliwiać realizację czegoś. W swoim zacietrzewieniu raczy Pan od czasu do czasu przypomnieć sobie niektóre znaczenia słów ja bym raczej powiedział że jest Pan HAMULCOWYM a merytorycznie jest Pan słabo przygotowany no ale Burmistrz przeprosił choć moim zdaniem nie powinien a Pan przeprosił mieszkańców no nie! szukał Pan pierdołek typu komputerowy podpis itd żenada Panie Sobolewski albo dał się Pan podpuścić albo jest słabym obserwatorem .Nie masz Pan klasy bo to albo się ma albo nie .A powiedzenie słowa przepraszam naprawdę nie boli zapewniam Pana.
Do pracowników UM i innych podnóżków Jego Osoby · 22 Grudzień 2016
Wszyscy mający inne zdanie powinni was i waszego pana przepraszać, wszyscy powinni być Jego Osobie być wdzięczni, wszyscy Jego Osobę powinni podziwiać, a ja pytam: ZA CO? Mi dobrych reform PiSu jest szkoda. Ci głupi na ogół i chorzy lokalnie na nepotyzm z wszelkimi jego odmianami ludzie w skali państwa zrobili wiele dobrego, a równocześnie wiele złego. Przekreślili wartości narodowe swoimi działaniami z jednej strony np. odbierającymi UBekom emerytury (i tu chwała im za to), z drugiej strony współpracując z ORMO-wcami (wiem, tak dzieje się nie tylko w Kole i nie tylko w naszej części Wielkopolski). Być może Jego Osoba w Dąbrowicach widział zające w okularach, być może, jak to już zauważyłem, ma takich dilerów i tak megamocne bierze dopalacze (standardowe dragi aż tak nie działają), że i z inwestorami bezustannie rozmawia. My, ludzie normalni, niemający problemów z oceną rzeczywistości ani, SZANOWNI PANSTWO (przez N obowiązkowo bez kreseczki) nie widzimy zajęcy w okularach, ani poważnych inwestorów tutaj nie widzimy też, a kadencja Jego Osoby jest już za połową. Wbrew obietnicom wyborczym Jego Osoby dotyczących oddłużenia Miasta, widzę natomiast nieustanne próby doprowadzenia Koła do bankructwa. Nie wiem, co w naszym Mieście nadal robi niejaki Yyyyyyyyyyyy z Turku narażający bezpieczeństwo ludzi w wodociągach, a samą spółkę na procesy i straty. O strefę ekonomiczną (czy w ogóle te tereny są w strefie, czy to jednak obszar \"Natura2000\"?), spalarnię, geotermię i inne wytwory czyjejś chorej wyobraźni, kolejny raz nie ma nawet co pytać. O co zatem wam-podnóżkom chodzi? Zostały wam niecałe dwa lata, naprawdę jak przyjdzie ktoś nowy, to lecicie na zbite pyski, a my ludzie uczciwi jakoś tyle czasu jeszcze wytrzymamy. Tylko warto, żebyście się i wy opamiętali, bo wasze prawnuki będą miały problem ze spłatą długów i z tym, że kim byli ich pradziadkowie też się będzie pamiętać. Myślę, że nie ma wątpliwości, kto jest autorem tego tekstu. Tak, w przeciwieństwie do obcych elementów i podnóżków Jego Osoby podpisujących się \"Gość\", albo \"do ... (kogoś)\" i inaczej, ale w tym stylu, ja mam imię: Rafał.
Do euklides · 22 Grudzień 2016
Zapomniałem dodać Do za co przepraszam a tak nawiasem nie wiem czy jesteś euklides czy rafał poznałem po prostu twoje marne pióro.
Jola · 22 Grudzień 2016
Przeproś Panie Sobolewski bo jest za co a ty euklides nie odwijaj kota ogonem i nie śpiewaj peanów na cześć tego Radnego marny z niego radny bo traktuje wybiórczo różne tematy jak dowalić Burmistrzowi to jazda ale w drugą strone to już nie ? .Dla mnie ten Pan to wydmuszka mocno przerysowana ....
euklides ten prawdziwy · 22 Grudzień 2016
Ktoś podszywa się pod mój nick, jestem zbulwersowany. ps. pierdu pierdu? Co to za poziom dyskusji? Jestem rozgoryczony i zniesmaczony.
euklides · 22 Grudzień 2016
czysta propaganda panie euklides pierdu pierdu i znowu żadnych konkretów ............
euklides · 22 Grudzień 2016
Od kiedy stwierdzenie (wiecie państwo kto tam mieszka) jest pomówieniem? Chcociaż i tak na sesji listopadowej padło zupełnie inne ale to gwoli sprostowania. Powiem tak, kogoś boli że jakiś młody człowiek robi karierę i wyróżnia się na tle pozostałych radnych. Boli, że jest przygotowany i jak widać pracuje ciężko na swoją pozycję i swój samorządowy dorobek. Nie użyję jego nazwiska ponieważ za moment ktoś napisze, że otworzy lodówke i... ten pan znowu się pojawi. Gdyby jednak inny młody radny, który jest przewodniczącym innej komisji też doptywał by się, dociekał, był przygotowany i udzielał się aktywnie to właśnie on byłby teraz na jego miejscu. W tym naszym Kole już tak jest. Gdyby siedział cicho, nie udzielał, podnosił tylko łapkę w górę byłby super, anonimowy, taki sobie radny bezradny. Większość samorządowych polityków po prostu się przejadła (jak nie wszyscy). Dziś trudno stwierdzić czy obecny Burmistrz zostanie na nastepną kadencję czy nie. Ale jedno jest pewne- po jego rządach bez względu na to kiedy nastąpią będziemy już mieli do czynienia z inną innąścią w naszej samorządowej polityce. Zupełnie innym rozdaniem. Na koniec trzeba sobie zadać pytanie: Czy mamy do czynienia tylko z młodym człowiekiem, który aktywnie wykorzystuje swoje 5 minut (w co wątpuę) czy faktycznie ze wschodzącą gwiazdą kolskiej polityki?
Do ziutek · 22 Grudzień 2016
Kurna ziutek masz rację chciałem zjeść kanapkę a tu zamiast szynki Radny Sobolewski w lodówce dla mnie nie jadalny !!
Lolo · 22 Grudzień 2016
Kolanka czytaj ze zrozumieniem bo twoja ocena jest baaaardzo stronnicza .
Do Kolanka · 22 Grudzień 2016
Mieszkańców remontowanego bloku a co do dalszej Pani wypowiedzi można pytać ale nie sugerować odpowiedzi w stylu wiadomo kto tam mieszka ? podważanie legalności podpisu itd po prostu .
Kolanka · 22 Grudzień 2016
Ale kogo Sobolewski ma przeprosić. ..? I za co? To burmistrz go wczoraj przeprosil ze go pomowil . I sprawa wyjaśniona. Jak można kogoś pomowic pytaniami....
Wyklęty · 22 Grudzień 2016
Panie Radny Sobolewski torpedować to nie tylko znaczy zniszczyć ale też utrudniać lub uniemożliwiać realizację czegoś. W swoim zacietrzewieniu raczy Pan od czasu do czasu przypomnieć sobie niektóre znaczenia słów ja bym raczej powiedział że jest Pan HAMULCOWYM a merytorycznie jest Pan słabo przygotowany no ale Burmistrz przeprosił choć moim zdaniem nie powinien a Pan przeprosił mieszkańców no nie! szukał Pan pierdołek typu komputerowy podpis itd żenada Panie Sobolewski albo dał się Pan podpuścić albo jest słabym obserwatorem .Nie masz Pan klasy bo to albo się ma albo nie .A powiedzenie słowa przepraszam naprawdę nie boli zapewniam Pana.
Pawel · 22 Grudzień 2016
Przeproś Panie Radny Sobolewski !!!!!!!!
ziutek · 22 Grudzień 2016
LUDZIE OTWIERAM LODÓWKĘ A TAM RADNY SOBOLEWSKI !!!!!!!!!!!!! MA FACET PARCIE LECZ Z JEGO NUDNYCH WYNURZEŃ NIC NIE WYNIKA ,UNIKNĄŁ WCZORAJ TŁUMACZENIA I PRZEPROSIN ALE PODOBNO W INTERNECIE NIC NIE GINIE .PRZEPROŚ FACET ZA SWOJE OSKARŻENIA
Do euklides rafał itd · 22 Grudzień 2016
Panowie znajcie miarę czy nie zauważyliście braku odpowiedzi na list mieszkańców ze sprostowaniem i żądaniem przeprosin od Pana Sobolewskiego zresztą o ile pamiętam wybiórczo przeczytany przez Przewodniczącego ? czy tak wygląda odpowiedz ? doskonale pamiętam słowa Pana radnego (wiecie państwo kto tam mieszka) już te słowa były podłą insynuacją a dalej mamy popis pana radnego niekompetencji i wybiórczego działania i manipulacji twierdzenie że pismo nie jest podpisane itd a przecież pamiętam pisma podpisywane tylko nickiem a które Pan Przewodniczący czytał w całości czy tak się postępuje ? Sytuacje na niekorzyść Burmistrza się wyolbrzymia no ale te w drugą stronę to dawaj na całego .Na koniec moja prywatna prośba przestańcie mówić i robić z siebie bojowników o nasz mieszkańców los bo widać zbyt jasno że większość was nie pała sympatią do Burmistrza a nasz los macie w głębokim poważaniu i jeszcze jedno nie dyżurujcie tylko zacznijcie współpracować dla dobra nas mieszkańców .
ella · 21 Grudzień 2016
Brawo Gość, brawo.
Marek · 21 Grudzień 2016
Czy ja dobrze zrozumiałem ???.. Burmistrz złamał dyscyplinę budżetową ??? Przecież jeśli tak?? .. jest to przestępstwo. Pan Janiak który pełni w radzie funkcję szefa komisji rewizyjnej powinien niezwłocznie powiadomić RIO , bo po kontroli to on może być pociągnięty również do odpowiedzialności ...
Rafał · 21 Grudzień 2016
@\"Rafał 2016-12-21 19:51:13\" Szanowny imienniku, jak to wie? Jaki burmistrz? Kto wie? Jego Osoba? Pokaż mi jeden realny sukces Jego Osoby, tylko taki realny, wymierny, z którego wszyscy możemy korzystać? Catering w przedszkolach? Monitoring na wylotówkach? Zające w okularach? Co on bierze? Standardowe dragi takich efektów nie dają, to muszą być jakieś w juhc <- mocne dopalacze, skąd on ma dilerów?
euklides · 21 Grudzień 2016
Czy można być merytorycznym i dbać jednoczesnie o finanse publiczne i tak samo dążyć do remontów i realizować inwestycje? Jak widać można! Brawo Panie Sobolewski !!
kolo · 21 Grudzień 2016
Panie radny Sobolewski. Jak pan widzi mamy do czynienie z ignorantami i takimi nie -do - je-banymi Arkami.
Rafał · 21 Grudzień 2016
Jednak burmistrz wie co robi i tak trzymać !
Arek · 21 Grudzień 2016
Jak go podziwiasz to zrób mu dobrze , dobrodzeju .
kolo · 21 Grudzień 2016
Panie radny Sobolewski. Dla mnie jest pan mocarzem. Podziwiam pana zdolność syntetycznego, logicznego myślenia i troskę o budżet miasta. Słabo pan trafił, że jako przeciwnika ma pan wybitnego nieuka i ignoranta. Proszę pamiętać o pewnej zasadzie: nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu , a później pokona doświadczeniem. Pozdrawiam Pana.
Kolanian · 21 Grudzień 2016
do \"Gościa\" - a ty jak byłeś radnym to chyba głosowałeś za zwiększeniem diet, nie? Niech społecznie pracują ci są w komisji mieszkaniowej, tak jak kiedyś to było.
Pablo · 21 Grudzień 2016
Pani radna Brzoska co za problem dowiedzieć się kto postawił ten maszt według Pani byli to także radni miejscy więc kto po nazwiskach i po sprawie .
Paweł · 21 Grudzień 2016
Panie radny Sobolewski oj nie ładnie nie odpowiadać na pytania i listy mieszkańców !!
ABC · 21 Grudzień 2016
naczelnik nie zrozumialaś co przedstawiła radna Brzoska/ Nic dziwnego......
Gośc · 21 Grudzień 2016
Panie Sobolewski--szuka Pan pieniązków---proponuje--1.zmiejszyć diety radnych--o 500zł--to jest 5oox21=10500miesieczniex12miesiecy=126000roczniex2lata252000--jest sporo?--do tego Burmistrzowi--mniej o 3000x12=36000x2lata=72000--plus-2000mniej pensji dyr.MDK==2000x12=24000x2lata==48000---sumując--daje to sumkę---372000!!!!!--jest kasa?!--prosty sposób!!!
Gośc · 21 Grudzień 2016
Nie jestem za burmistrzem--ALE FACET MA RACJĘ00CO BY NIE ZROBIŁ TO WSZYSTKO ŻLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!---Panie Burmistrzu--proponuję Sobolewskiego na głównego ksiegowego olus skarbnik urzedu!!!!!--ps,radni jak wam Burmistrz nie pasuje--rozwiazać rade,złozyć mandaty--zrobić nowe wybory--i bedzie cacy---a swoja drogą---widac jaka maja słbą wiedze--na temat--budzetu?--jesli nie zatwierdzą budżetu---to RIO--ZATWIERDZI BUDZET TAKI JAKI PRZEDSTAWIŁ BURMISTRZ---I RADNI MAJĄ TYLE DO GADANIA!!!!!!!!!!!!!!
Nikola · 21 Grudzień 2016
Może zamiast schodołazu lepsza byłaby taka quasiwinda jak w ośrodku zdrowia?
Rafał · 21 Grudzień 2016
Oczywiście dla Jego Osoby i radnych też najlepsze życzenia, aby atmosfera Bożego Narodzenia panowała przy waszych wigilijnych stołach. Niech wam Jezus błogosławi, a my mieszkańcy dziękujemy za waszą nieustanną troskę, za te wasze sukcesy, za nowe miejsca pracy.
Rafał · 21 Grudzień 2016
Szacun dla .Nowoczesnej, na tej opłatkowej sesji Szef jej kolskich lokalnych struktur jest i zapewne reprezentując KOD okupuje salę obrad, jak to miało miejsce i tutaj: e-kolo.pl/news.php?id=7901&co=plus&com=23562. BRAWO! Tak trzymać! Mam nadzieję, że moje życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia: Pokoju, Radości i błogosławieństwa Bożego Paulinie Hennig-Klosce już pan Robert też przekazał, a jak coś, to proszę o to i naszego .Nowoczesnego radnego...
Wikipedysta · 21 Grudzień 2016
Siwiński mówi: \"nie rozumie\". Tylko kto nie rozumie? Bo ja go nie rozumiem.
kolanka · 21 Grudzień 2016
Szanowni państwo szanowni państwo ,szanowni państwo i tak w koło , czy on potrafi wypowiadać się po ludzku to nie dróżnik z PKP , o ta wybuduje setki mieszkań , wybudował spalarnię i geotermię , za dwa lata to może budować domki z piasku w piaskownicy n wybuduje setki mieszkań
kolanka · 21 Grudzień 2016
Brak smaku i marnotrawstwo - modernizacja MDK .Przeczytałam i to ma kosztować ponad 100 tys !
fura · 21 Grudzień 2016
Zraz będą na tackę zbierać ?
ABC · 21 Grudzień 2016
Nic nie słychać!!!!!!!!!!!!!!
Koloo · 21 Grudzień 2016
Czy transmisja sesji choć raz nie może kurw.a być bez niespodzianek ? Jak nie dźwięk to obraz. Jak nie cięcie netu to operator przysypia. Proponuje przed emisją posprawdzać wszystko.
Gość · 21 Grudzień 2016
strasznie słabo slychac!
Marzena · 21 Grudzień 2016
Mija rok i mam nadzieję, że radni zapytają co z tym nowym prezesem MZWiK. Ktoś inny by wyfrunął nie tylko z art. 52, ale i z innymi zarzutami. Jeśli Maciaszek zostawi Sobczaka, to może świadczyć nawet nie o tym, że ma kogoś nad sobą, ale że go już wszyscy opuścili. \"Niezawodny\" Pogoda raczej do Koła nie wróci i prezesem kolejnej spółki nie zostanie. Chyba, że tym razem ktoś z tych \"nowoczesnych\" przyjaciół pana Maciaszka?
zuza · 21 Grudzień 2016
a co na sesji robi facet w sukni?
Ula · 21 Grudzień 2016
Jak mówimy o kulturze to zapytajmy o remont schodów przy MDK . Ciekawe zdjęcia na portalu Kuriera Kolskiego .
Damian Sakwa · 21 Grudzień 2016
Niektóre pytania warto będzie burmistrzowi zadać i dobrze by było, gdyby ktoś z radnych zapytał wprost tego człowieka, dlaczego nie było żadnej oficjalnej delegacji na pogrzebie jednego z naszych największych w obecnym czasie ludzi kultury i nikt nie pojawił się nawet na upamiętniającym koncercie. Teraz widzimy, jak traktowani przez obecne władze są ludzie zasłużeni dla Koła, działający na rzecz społeczności lokalnej nie tylko w kraju, ale i za granicą.
Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
1 dzień temu 53,476 16

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
1 dzień temu 13,227 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
2 dni temu 8,993 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
2 dni temu 3,585

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

Gmina Babiak
Aktywne ferie brdowskich wioślarzy
2 dni temu 1,766

Aktywne ferie brdowskich wioślarzy

Polityka
Kolejne pytania radnych o spółki: jaka będzie cena za wodę? czy woda termalna niszczy urządzenia? i wiele innych
2 dni temu 9,407 32

Kolejne pytania radnych o spółki: jaka będzie cena za wodę? czy woda termalna niszczy urządzenia? i wiele innych

R E K L A M A