sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Nie odwołano radnej Wapińskiej. Sama złożyła rezygnację

Nie odwołano radnej Wapińskiej. Sama złożyła rezygnację

25-01-2017 18:14 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 20,951 | Komentarzy: 21
Nie odwołano radnej Wapińskiej. Sama złożyła rezygnację
Foto:archiwum e-kolo
zacisze
Dzisiejsza sesja była chyba jedną z najważniejszą w karierze radnej Alicji Wapińskiej. Jej koledzy i koleżanki radni złożyli wniosek o usunięcie jej z funkcji wiceprzewodniczącej rady. Jak się okazało Artur Szafrański z powodu choroby nie mógł przewodniczyć dzisiejszym obradom zatem zgodnie ze statutem sesję rozpoczęła właśnie Alicja Wapińska.

W jednym z pierwszych punktów harmonogramu obrad Alicja Wapińska złożyła wniosek formalny o zdjęcie z porządku punktu dotyczącego odwołania jej z funkcji wiceprzewodniczącej. Być może była to okazja do "rozpoznania", którzy radni są za, a którzy przeciw jej osobie na tym stanowisku. Tak jak informowaliśmy w poprzedniej informacji - gdyby doszło do głosowania nad odwołaniem, radni oddawaliby głosy tajnie i nie wiadomo byłoby kto jak głosował. Skierowany wniosek radnej nie został przegłosowany, zatem doszłoby do głosowania lecz... Alicja Wapińska w krótkim oświadczeniu poinformowała wszystkich, że sama składa rezygnację z tej funkcji z natychmiastowym skutkiem oraz ponownie zgłosiła wniosek formalny o usunięcie z porządku obrad punktu o jej odwołaniu.

Mimo kilku wątpliwości natury prawnej, radni przystąpili do głosownia i tym razem wszyscy podnieśli rękę za usunięciem tego punktu z harmonogramu.  Po chwili przewodnictwo nad obradami przejął drugi wiceprzewodniczący - Mariusz Hanefeld, który stanął na wysokości zadania i poprowadził sesję do końca.

W pierwszym głosowaniu o usunięcie punktu z obrad głosowało: 6 za, 9 przeciwko, 4 wstrzymujące się. Przypomnijmy, że pod wnioskiem o usunięcie Alicji Wapińskiej z funkcjo wiceprzewodniczącej podpisało się 7 radnych.

Prawdopodobnie na najbliższej sesji w lutym radni będą wybierali nowego, wiceprzewodniczącego. Jak myślicie, kto powinien zająć miejsce Alicji Wapińskiej?

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
POWIĄZANE ARTYKUŁY
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (21)
Rafał 28-01-2017 14:07
"Drogi" Bohunie, nawet przepraszał nie będę, bo ty, ala, ola, kulfon, Gość, vicek i kilka innych nicków, to chyba komplet jakiś. Słusznie więc odpowiedziałem tobie tekstem skierowanym wcześniej do oli, bo to dotyczy każdego z wymienionych. I ani ty, ani nikt inny nie będzie mi dyktować, co i kiedy mam pisać, jak Jego Osoba steruje tobą. Czy jestem "złym człowiekiem"? Bardzo złym! Dokąd będę miał choćby jeden sprawny palec i dostęp do sieci, nie dam takim jak ty i twoim idolom niszczyć mojego miasta. Dlatego mówię jeszcze raz, Wapińska głosuje według mnie irracjonalnie. Nawet Wioleta Skrzypczak, przecież z tutejszych struktur PiS, głosowała i w komisji budżetowej, i potem na sesji przeciw mrzonkom Jego Osoby, za to zgodnie z interesem nas, mieszkańców Koła (no ty jesteś elementem obcym, więc zgodnie z twoim interesem pewnie nie). Zatem jak jest logicznie, być za PiS, jak tym razem ja, czy za Jego Osobą, ORMO, .Nowoczesną i innymi KOD-owcami, jak zawsze jesteś ty?
| Zgłoś do usunięcia
Heniek 28-01-2017 11:39
Fani tej pani dopatrują się klasy, tylko w czym? W tym, że ani nie umiała zrezygnować bez farsowatych wniosków o zdjęcie głosowania o własne odwołanie, ani na to głosowanie zaczekać? Może w tym, że sama sesję ze sprawą o własne odwołanie prowadziła. Wiem, pewnie w tym, że pracują w "firmie". To wtedy tak, bo praca jest ważna, to się nie dziwię, kontrakty dla "firmy" też są ważne, dlatego nie dziwię się "właściwym" głosowaniom nawet jeśli komisje oceniające dane projekty uchwał jednogłośnie były przeciwnego zdania.
| Zgłoś do usunięcia
Bohun 28-01-2017 10:30
Drogi Rafale znowu ziejesz sarkazmem a miałem cichą nadzieję że zamilkłeś twoje marne i nieobiektywne opinie są żenujące na więcej komentarza nie zasługujesz bo ty złym człowiekiem jesteś........
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 28-01-2017 14:05
"Widzisz Olu, czy firma sprzątająca jest lepsza czy nie, to sprawa drugorzędna. Ważniejsza jest kwestia ogólnej przyzwoitości, nawet jeśli prawo dopuszcza takie firmy. Śmiem zresztą twierdzić, że nie jest to najlepsza możliwa firma, do czego asumpt dała mi sama Alicja Wapińska głosując wbrew jak dla mnie oczywistemu interesowi mieszkańców w kwestii chociażby obligacji i w wielu innych głosowaniach. Firma jest więc poprzez panią Wapińską wyraźnie zależna od Jego Osoby, z czym każdy człowiek myślący logicznie się zgodzi, a to już bardzo niedobrze, co zapewne również przyznasz. Dodatkowo zauważmy (o czym zresztą już tutaj pisałem), że nawet radna PiS, czyli teoretycznego obozu Jego Osoby w komisji budżetowej, Wioleta Skrzypczak głosowała i w samej komisji, i później na sesji zgodnie z interesem mieszkańców, czyli wbrew mrzonkom przez Jego Osobę roztaczanym. Stawia to zatem działania pani Wapińskiej tym bardziej w naprawdę niekorzystnym aspekcie. Może więc warto, żebyś to przemyślała i wszyscy myślący w taki sposób niech to również wezmą sobie do serca."
mieszkanka 28-01-2017 08:27
Gratuluję i brawo dla pani !!! To się nazywa mieć klasę, teraz kochana głowa do góry i nie wierzyć nikomu, przekonała się już pani co są warci ? Niedługo wybory i nikt nie zostanie z nich wybrany, niech nawet nie próbują. Czy ktoś z was jest w stanie zrobić to samo ? Nie ? Wiedziałam :)
| Zgłoś do usunięcia
ola 27-01-2017 12:27
Mam pytanie do wszystkich krytykujących p. Alicję. dlaczego następują takie reakcje radnych by ją odwołać ? Przecież nie zrobiła nic złego ? że jej firma zaczęła sprzątać na basenie ? Może to robi lepiej i taniej ? Czemu jest taka zmowa ? przeciwko radnym którzy chcą współpracować z Burmistrzem dla dobra naszego Miasta? Czy nie jest to celowe by się Burmistrzowi coś nie udało? Niech się mieszkańcy zastanowią w przyszłości przy wyborach o tych radnych co wszystko stawiają na nie.
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 27-01-2017 16:57
Widzisz Olu, czy firma sprzątająca jest lepsza czy nie, to sprawa drugorzędna. Ważniejsza jest kwestia ogólnej przyzwoitości, nawet jeśli prawo dopuszcza takie firmy. Śmiem zresztą twierdzić, że nie jest to najlepsza możliwa firma, do czego asumpt dała mi sama Alicja Wapińska głosując wbrew jak dla mnie oczywistemu interesowi mieszkańców w kwestii chociażby obligacji i w wielu innych głosowaniach. Firma jest więc poprzez panią Wapińską wyraźnie zależna od Jego Osoby, z czym każdy człowiek myślący logicznie się zgodzi, a to już bardzo niedobrze, co zapewne również przyznasz. Dodatkowo zauważmy (o czym zresztą już tutaj pisałem), że nawet radna PiS, czyli teoretycznego obozu Jego Osoby w komisji budżetowej, Wioleta Skrzypczak głosowała i w samej komisji, i później na sesji zgodnie z interesem mieszkańców, czyli wbrew mrzonkom przez Jego Osobę roztaczanym. Stawia to zatem działania pani Wapińskiej tym bardziej w naprawdę niekorzystnym aspekcie. Może więc warto, żebyś to przemyślała i wszyscy myślący w taki sposób niech to również wezmą sobie do serca.
ok ? 27-01-2017 09:44
Ulżyłeś sobie łapką w dół ? To samo mogę zrobić, ale mam trochę rozumku ? Brawo pani Alicjo, brawo !!!
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 26-01-2017 21:22
Sama złożyła rezygnację? Redakcja żartuje chyba, lepszym tytułem byłoby to, że ta pani urządziła wcześniej niezły cyrk prowadząc obrady (gdy mógł to robić od razu Mariusz Hanefeld) i za wszelką cenę próbując utrącić to odwołanie. Wolała ustąpić i ocenić innych, niż wysłuchać paru słów i chyba argumentów (a nuż by została nadal?). Pewne rzeczy, proszę pani, mimo iż są dozwolone, są tak sobie przyzwoite i w Kole wszyscy wiemy, o czym mówię, a zbytnią przychylność wobec Jego Osoby było od dawna gołym okiem widać... Wolę już nawet jako tą zastępcę Wioletę Skrzypczak (tak jest, PiS, co akurat u mnie nie jest częste), która przynajmniej wie, czym są obligacje, co się z nimi wiąże i nie chce zadłużać przyszłych kadencji. Być może dlatego, że głosujący normalnie radni szanse na wybór mają, w przeciwieństwie do takich, którzy swoje szanse czują teraz i w zasadzie wiedzą, że szanse nawet na następną kadencję to już chyba nie w tej gminie...
| Zgłoś do usunięcia
ok ? 26-01-2017 21:17
A wiecie co odkryłem z tymi łapkami z boku ? Można klikać do woli i stąd się biorą wasze minusiki jeśli coś wam nie pasuje ? Dobre, siedzę sobie i kliknąłem kilka razy i proszę ? Klikajcie do woli, a pani Alicja jest wielka, dała do wiwatu wszystkim tym, którzy nie chcieli jej. Gratuluję pani, załatwiła pani sprawę w moment. Kogoś więcej stać na taki gest ? Nie ?
| Zgłoś do usunięcia
gucio 26-01-2017 09:01
I bardzo dobrze.Pani Wapińska nie chcąc się narazić włodarzowi (wiemy doskonale dlaczego)nie zabierała nigdy głosu.Ludzie na drugi raz powinniście lepiej się zastanowić na kogo oddac swoj glos.Po co nam w radzie tacy ludzie co sa zalezni od burmistrza!!!
| Zgłoś do usunięcia
Wyborca 25-01-2017 22:28
Tak czy inaczej wnioskodawców cel został osiągnięty - była (wice), a już nie jest.
| Zgłoś do usunięcia
Bohun 25-01-2017 20:42
Brawo Pani Alicjo nie dała im Pani satysfakcji co do wniosku o odwołanie ,marne uzasadnienie i pokrętne grupa tych Radnych liczyła na ostrą polemikę i się przeliczyła jeszcze raz gratuluję .
| Zgłoś do usunięcia
wyborca 25-01-2017 20:36
Po co dwóch vice? Wystarczy jeden. Tak mniemam i od razu oszczędności będą. Pani Wapińska teraz będziemiałą spokojną głowę. Połowa roboty mniej. A Ci , kórzy mieli chrapke na stanowisko vice winni się oblizać smakiem! Skoro pani Wapińska nie robiła nic to znaczy, że nie ma potrzeby dwóch vice bo jak dotad jakoś to działało. Prawda? aha ja nie mam poczty elektronicznej, mnie niejest potrzebna ale podam jakiś e-mail żeby nie było, że nie podane
| Zgłoś do usunięcia
Gosc 25-01-2017 19:55
Wescie sie do roboty na torunskiej chodzimy z latarka bo nie ma osfietlenia wieczorem a wy tylko o stolek walczycie wstydzic sie powinniscie
| Zgłoś do usunięcia
Gosc 25-01-2017 19:45
Brawo pani Alicjo niech sie ucza jak odejsc z klasa bo oni jej nie maja
| Zgłoś do usunięcia
bo tak 26-01-2017 09:37
a może chciała zobaczyć i rozpoznac teren które "przyjaciółki" i "przyjaciele" z radny chcieli jej wbic noz w plecy?
Dlaczego? 25-01-2017 22:34
Dlaczego nie zrezygnowała zaraz po tym jak wniosek o odwołanie radnej trafi do Biura Rady Urzędu Miejskiego? - tylko zrezygnowała jak się nie udało zdjąć z porządku obrad uchwały o odwołaniu?
Gosc 25-01-2017 19:41
Brawo pani Alicjo niech sie ucza odpani jak miec klase bo oni jej nie maja
| Zgłoś do usunięcia
Gość 25-01-2017 18:49
A gdzie jest "zapisane" ze ma być2 wice?--Pan Przewodniczący--po dżentelmeńsku,nie powinien sie zgodzic--ani nie jest mu potrzebny--następny--w-ice{p.Hanafeld}--pokazał dzis że potrafi tez sesje poprowadzić--tak ze ich 2je--wystarczy--a nie za rok--"znowu"radni beż zadnego--powodu dla swojego widzi mi się --znowu odwołają--dajmy już spokój--bo życie juz pokazało--co"ta"rada potrafi
| Zgłoś do usunięcia