sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło O sprawach w sądzie pracy, nieporozumieniu z remontem zamku

O sprawach w sądzie pracy, nieporozumieniu z remontem zamku

14-02-2017 17:05 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 18,401 | Komentarzy: 43
O sprawach w sądzie pracy, nieporozumieniu z remontem zamku
Foto:e-kolo
zacisze
To tylko dwa z wielu tematów jakie zostały poruszone w dniu dzisiejszym podczas wywiadu z Burmistrzem Miasta Koła Stanisławem Maciaszkiem.

Włodarz odniósł się do wszystkich spraw, które toczą się lub zakończyły w Rejonowym Sądzie Pracy z powództwa zwolionych pracowników. Stanisław Maciaszek wspomniał o apelacjach do wyższej instancji oraz wypłaconych odszłodowaniach. Kolejną kwestią, o której burmistrz chciał poinformować opinię publiczną są pozyskane środki zewnętrzne na m.in. pierwszy odwiert geotermalny, modernizację kolskich wodociągów, budowę PSZOK-u, modernizację kolskich parków, ulicę Piaski.

Zapytaliśmy również o: zamieszanie wokół ruin zamku w Kole, szczególnie w związku z przeprowadzonymi niezbyt udanymi pracami, przebudowie ulicy Grodzkiej w Kole, bilansie rocznym kolskich spółek, elektryczny autobus, catering w Zespole Szkół nr 1 w Kole itd.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (43)
adam woźny 13-03-2017 09:36
Ludzie nie słuchajcie burmistrza to kłamczuch,kłamie wszystkich i próbuje pływać.odwołać dziada dopuki nie zadłużył miasta,a może bo to mało odpowiedzialny człowiek,Dlaczego Pis nie cofnoła rekomendacji na to stanowisko
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 19-02-2017 16:18
Sztuka dla sztuki. Czy wiadomo coś więcej? Można powiedzieć raczej, że powstaje więcej pytań i zero odpowiedzi. Proponuję aby przed następnym wywiadem redakcja zamieściła e-maila, pod którym wcześniej mieszkańcy mogliby zadać pytanie włodarzowi.
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 19-02-2017 15:21
Żonę redaktora (zwrotu "szanowni panstwo" - rzecz jasna przez "n" bez kreseczki - Jego Osoba użył tyle razy, że ta pani tam była, była na pewno, zresztą i tutaj jest sformułowanie "Zapytaliśmy również", co mnie przekonuje, że ta pani tam wtedy musiała być i nie kasujcie mojego komentarza) proszę, żeby następnym razem, jeśli nie zrobi tego pan Bartek, zapytała Jego Osobę o to, jakie Jego Osoba ma wykształcenie i oczywiście o to, co zrobił z tym nielegalnym remontem zamku, czy właściwe organy wiedzą i ścigają wandali? Niestety wiele sformułowań Jego Osoby jest tak dziwaczne, jak te "słynne" już, chyba obserwowane przez Jego Osobę w rodzinnych "zające w okularach", nie mówiąc o bajkach i mrzonkach. Mieczysław też miał "osiągnięcia", tylko ile nas one kosztują do dziś? Zresztą dlaczego klakierstwo nie widzi pięknego przedszkola, zrealizowanej pływalni, które jednak są? Ach tak, bo były budowane bez głowy. Czy w takim razie Jego Osoba te swoje projekty planuje w oparciu o jakieś sensowne analizy ekonomiczne? Tak, czy nie?
| Zgłoś do usunięcia
Bohun 23-02-2017 07:07
Naczelny KLAKIER się odezwał......
Judex 16-02-2017 19:03
Niema żadnych pieniędzy na rewitalizację . wnioski co prawda są zakwalifikowane ale dopiero na 51 miejscu na 61 złożonych .wnioski o finansowanie geotermii dopiero będą przyjmowane w miesiącu czerwcu Odsyłam na stronę Funduszu Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 16-02-2017 18:29
Mam dwa krótkie pytania.Czy Pan Burmistrz powiadomił prokurature odnośnie nielegalnego remontu ruin zamku.Cz Pan Burmistrz powiadomił prokurature za ograniczenie wolności pracownikowi przez byłego już sekretarza Pana Dąbrowskiego.Dziękuje mam nadzieje że radni się przychylą i dowiedzą więcej
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 16-02-2017 09:05
Dlaczego już drugi raz czepiono się mojego nazwiska? Jestem innym Tyrionem. Nie zmieniajcie tematu. Temat jest jeden- czas pokazać, że król jest nagi !
| Zgłoś do usunięcia
Bohun 15-02-2017 21:52
Panie Marku niech się pan tak nie podnieca to tylko moja opinia wiem że nie taka jakiej by pan chciał, inwektywami wystawia pan sobie chamskie świadectwo śmiało - ma ich pan w arsenale zapewne dużo więc życzę powodzenia niech sobie pan ulży ,nic tak nie poprawia samopoczucia jak naubliżanie komuś zwłaszcza anonimowo czyż nie ? a tak nawiasem Pan to lubi ?.
| Zgłoś do usunięcia
Wacek 15-02-2017 21:49
Bohun a czy to nie Maciaszek wiecznie powołuje się w wywiadach na wolę ludzi ????? On może ????
| Zgłoś do usunięcia
Paweł 15-02-2017 22:02
Bo wybraliśmy Maciaszka a nie Wacka...
Bohun 15-02-2017 21:56
Tak bo jest Burmistrzem ma mandat a pan niech mówi za siebie a nie za innych...
Bohun 15-02-2017 21:17
Przeczytałem z uwagą tą fale krytyki działań Burmistrza i jakoś żaden z was nie zająkną się że miasto ma zielone światło na pozyskane środki zewnętrzne na m.in. pierwszy odwiert geotermalny, modernizację kolskich wodociągów, budowę PSZOK-u, modernizację kolskich parków, ulicę Piaski bardzo wytykacie błędy a Radni co ? ile projektów zgłosili do realizacji na sesjach ?,a tak zapomniałem to był wasz pomysł aby to miasto wreszcie ruszyło z miejsca co ? każde działanie na tylu polach zawsze obarczone jest ryzykiem błędu i dajcie mi takiego który tych błędów nie czyni ? .Nie siejcie propagandy już raz mieszkańcy dali wam czerwoną kartkę w referendum i jak piszecie to błagam piszcie swoje zdanie a nie niby wolę mieszkańców.Ja też rozmawiam z ludźmi i mam zgoła odmienne zdanie .
| Zgłoś do usunięcia
Marek 15-02-2017 21:40
Bohun cymbale - Konin też ma odwiert i co z wiaderkiem będziesz latał po ciepłą wodę ??? A klakierom w twoim stylu za 30 zł . dziękujemy - pora już się zbierać a Maciaszek przegrał z kretesem referendum jakbyś zapomniał poparło go coś koło setki osób
Tyrion Lanister 15-02-2017 20:30
Widać wyraźnie, że to początek końca. Dziś już nie ma co dywagować i się rozczulać. Choć pamiętam tę radość u niektórych w końcu 2014r. to okazało się najwidoczniej, że nie była to dobra zmiana. Musimy wszyscy (bez wyjątku) wyciągnąc wnioski. Uczmy się demokracji a najlepiej przecież uczy sie na błędach. Choć nasze miasto nie za bardzo może sobie chyba pozwolić na następny.
| Zgłoś do usunięcia
Jola 15-02-2017 23:17
Poprawnie "Tyrion Lannister" nie ładnie posługiwać się cudzym nazwiskiem i jeszcze do tego nie poprawnie a taki mądry jesteś !!!
Franek 15-02-2017 21:21
Ty mnie będziesz uczył ??? mów za siebie nie za mnie !!!!!!!
Janusz kupczak 15-02-2017 19:52
Gdybym nawet nie umiał czytać i pisać to i tak bym nie uwierzył w te bzdury.Ma burmistrz tupet.
| Zgłoś do usunięcia
Bohun 15-02-2017 21:32
Czytać i pisać to Pan umie ale czy słuchać ?
Paweł 15-02-2017 21:24
To znaczy że te pieniądze na dofinansowania projektów to bzdury ??? ktoś tu kłamie i mam wrażenie że to pan .
Wacek 15-02-2017 20:12
Najlepiej Januszu to mu wyszedł monitoring miejski służący jako girlandy od 2 miesięcy nie ma komu tego obsługiwać , myślał ze policja da mu funkcjonariuszy - notabene musiała by ich zdjąć z ulic , no chyba że im kupi radiowozy które podobno im obiecał buhahaha , z tego co słychać na mieście pomieszczenie monitoringu bez zaplecza socjalnego i toalety - no szok po prostu szok ..
buba 15-02-2017 19:19
Dziwne, że teraz brak artykułów ze spraw sądowych tak jak było przy referendum a tyle ciekawych spraw się toczy.... nie ma czym się teraz chwalić ? Ciekawe co sąd na pana słowa ? bo pewnie dotrą wkrótce do sądu...
| Zgłoś do usunięcia
Marek 15-02-2017 20:07
Oczywiście że dotrą i to szybciej niż wolniej :) takie wywiady obnażają słabość Maciaszka , wiedzę Maciaszka i jaki ma rozum . Zresztą te wywiady już mu nic nie dadzą , mieszkańcy to nie tylko parówkowi skrytożercy spod ratusza ...
Marek 15-02-2017 18:01
A co ty masz człowieczku do niezawisłych Sądów - chcesz żeby tańczyły pod twoja muzyczkę arki noego ???
| Zgłoś do usunięcia
K17 15-02-2017 14:02
No kto budował? Wiadomo tylko, że w czasach K. Wielkiego
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 15-02-2017 12:39
Korony dziwnie wpływają na głowy, na które je włożono- tak z resztą powiedziałem w Starciu Królów
| Zgłoś do usunięcia
Olo 15-02-2017 21:27
Brałeś coś ??
Anna 15-02-2017 11:57
Ej burmistrz czemu kłamiesz ze miasto nic nie straciło na twoim wywalaniu pracowników , a koszty sądowe ? Koszty mecenasa ? To za fre ??? A tak nawiasem kim trzeba być aby zwakniać ludzi na chwilę przed emeryturą , czy to twoja PIS-owsta i chrześcijańska moralność ? Zwolniłeś ich ale doskonale wiedziałeś iż oni sprawy wygrają , członkowie zarządu związków , ludzie w okresie ochronnym itp ,
| Zgłoś do usunięcia
Wacek 15-02-2017 11:50
Widać ruchy na forum klakierów za 20 zł , e - czy stawki wam podniesiono z nowym rokiem do 30 zł , wasz ulubieniec niech żegna się ze stolcem , za dużo naobiecywał , za dużo namieszał , zrobił w urzędzie rozpierduchę totalną jak i w mieście . Unika ludzi , obiecywał spotkania z mieszkańcami , miała powstać spalarnia i miejsca pracy , fabryka maszyn rolniczych , bloki na cegielnianej , blok po goplanie , a tu nic tylko propaganda jak za Gomułki ile uzyskał dofinansowania do złożonych wniosków - super tylko park ludziom żryć nie da , zobaczcie w Kole jak wygląda ul. Nowy Rynek - dziura na dziurze a on co robi inwestuje w Kazimierza Wielkiego droga do nikąd - a nie do zamku, na który w ostatnim czasie ktoś wykonał skok i on bidulek nie wie kto to zrobił - może jakiś pasjonat sztuki rokokoko a zawiadomienie do prokuratury gdzie ...??? - a nie tam już wsparcia brak ..... Dzięki Bogu zostało ci facecik 1.5 roku i bajbaj i tym razem nie pomogą ci żadni klakierzy i banditerka , jesteś najbardziej znienawidzonym człowiekiem w Kole - jeśli nie wierzysz to poproś swoja TUBĘ e- koło o ankietę to się przekonasz - a co o tobie ludzie mówią na ulicy nie napiszę bo nie wypada .
| Zgłoś do usunięcia
Lolo 15-02-2017 21:39
Ale się najarałeś facet wyluzuj bo zawału dostaniesz
Ala 15-02-2017 21:30
Ty malutki jakiś jesteś czy co ?
mieszkanka 15-02-2017 10:39
Tylko możecie stawiać łapki w dół, nic innego nie macie do powiedzenia. A te łapki możesz stawiać ile chcesz dziennie. Śmiało przegrani, nie wstydźcie się, nic innego nie możecie ?
| Zgłoś do usunięcia
gosc 15-02-2017 10:11
Brawo burmistrzu, zazdrośnicy nie umieją nawet pochwalić i docenić, widocznie obce im to , że można w dwa lata tyle zrobić. To tylko przegrani i zwolnieni tak piszą źle, czyli garstka osób. Mimo tego, że przeciw ma pan radnych ? Gratuluję wytrwałości. Następna kadencja jest wygrana, ale z innymi radnymi, dopiero zobaczą co można zrobić ?
| Zgłoś do usunięcia
wodociągi? 15-02-2017 10:08
Niech się pan zainteresuje dlaczego z wodociągów część pracowników (fachowców) sama składa wypowiedzenia za prezesury pana Sobczaka?. Zyskiem niech się pan nie martwi na kolejną siłownie plenerową starczy lub inne cele, lepiej niech się pan atmosferą w firmie zainteresuje, bo ta jest nie do po zazdroszczenia.
| Zgłoś do usunięcia
justa 15-02-2017 08:49
wiecie co jest najsmiesznejesze? ze nikt nie pochwali. W tym roku chyba rekordowo duze srodki zewnetrzne w historii miasta zostaly pozyskane, ale nie.. lepiej sie czepiac slow, wypowiedzianych bledow itd. niz pochwalic bo przeciez najwazniejszy HEJT! wielokrotnie pisano w komentarzach ze burmistrz ukrywa sprawy sadowe a tu prosze o wszystkim powiedzial bez zadnej kombinacji. Jaki burmistrz jest taki jest, ale trzeba mu oddac, ze duzo projektow napisal i wiekszosc z nich na duze kwoty. Czy poprzeedni burmistrz w 2 lata zrobil az tyle?
| Zgłoś do usunięcia
Listopad 2018 15-02-2017 00:41
Do końca kadencji panu Maciaszkowi zostało 1 rok, 9 miesięcy i 2 tygodnie, albo i bez tych dwóch tygodni, o ile nowy burmistrz wygra w I turze.
| Zgłoś do usunięcia
Bohun 15-02-2017 21:42
To będzie 8 dzień tygodnia...
Marek 14-02-2017 22:44
Panie Maciaszek Skargę kasacyjną składa się dopiero po wyroku Sądu II instancji ... aleś pan błysnął elokwencją .
| Zgłoś do usunięcia
bla 14-02-2017 21:17
Ciekawe co sąd na to ? powinien wysłuchać tego wywiadu. Coś tu nie halo...
| Zgłoś do usunięcia
bla 14-02-2017 21:06
Nieporozumienie to taka osoba...
| Zgłoś do usunięcia
kolanka22 14-02-2017 20:00
kasację to się wnosi do sądu najwyższego a nie okręgowego haha. Brzydkie jest to, ze to wg burmistrza wina działania sądów. Żenada. Burmistrz mówi, że o przywróceniu nie ma mowy. To nie on będzie decydował tylko sąd.
| Zgłoś do usunięcia
bolek 14-02-2017 19:01
jak nie wiadomo kto budował zamek to sam prezes w tym palce moczył.....
| Zgłoś do usunięcia
bolek 14-02-2017 18:59
zamek
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 14-02-2017 20:14
zamek błyskawiczny.