R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Powszechna Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Kolskim

07-03-2017 12:54 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 13,784 | Komentarzy: 0

Każdego roku mężczyźni, którzy ukończyli 19 rok życia muszą przystąpić do komisji wojskowej, która przydzieli im odpowiednią kategorię zdolności do odbycia służby wojskowej.
Foto:e-kolo
R E K L A M A

W tym roku do komisji wojskowej zakwalifikowano 609 osób z terenu Powiatu Kolskiego. Każdy z nich po badaniach lekarskich i przydzieleniu odpowiedniej kategorii - otrzyma książeczkę wojskową. Dziś z naszą kamerą udaliśmy się na miejsce prowadzonego naboru, czyli w gmachu Liceum Ogólnokształcącego w Kole. O prowadzonej komisji opowiedział nam major Sylwin Donart, który wspomniał, że Powiat Kolski posiada dużą liczbę wydanych orzeczeń z kategorią "D" czyli o niezdolności ze względów zdrowotnych do służby wojskowej.

Za przeprowadzenie Kwalifikacji Wojskowej na terenie powiatu odpowiada Starosta Kolski. To starostwo odpowiedzialne jest za wskazanie osoby do pracy w Powiatowej Komisji Lekarskiej, zapewnia pomieszczenia do przeprowadzenia kwalifikacji oraz zawiera umowy z osobami do pracy przy wprowadzaniu danych do ewidencji wojskowej i wydawaniem wojskowych dokumentów osobistych i osobą prowadzącą zajęcia  z osobami zgłaszającym się do kwalifikacji. Starostwo zapewnia bezpieczeństwo pracy organom przeprowadzającym Powszechną Kwalifikację Wojskową i wyposażenie lokali niezbędnych do przeprowadzenia komisji. W imieniu starosty wszystkie te zadania wypełnia Wydział Promocji , Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego. Pracownicy wydziału pełnią fukcję sekretarzy Powiatowej Komisji Lekarskiej.

 R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA