sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Nowa stacja hydrologiczno-meteorologiczna

Nowa stacja hydrologiczno-meteorologiczna

16-08-2010 20:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,414 | Komentarzy: 0
Nowa stacja hydrologiczno-meteorologiczna
Foto:
zacisze
Poznański Oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zwrócił się do Burmistrza Miasta Koła z wnioskiem o wydanie decyzji ustalającej lokalizację inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji hydrologiczno – meteorologicznej w Kole na terenie działki znajdującej się naprzeciwko (po drugiej stronie obwodnicy miasta Koła, ul. Rawity – Witanowskiego) obecnie istniejącej stacji meteorologicznej znajdującej się na ul. Cegielnianej.
W południowej części działki zaplanowano zlokalizowanie budynku nowej stacji hydrologiczno – meteorologicznej przeznaczonego do obserwacji meteorologicznych w oparciu o obserwację wzrokową oraz pomiarowo – badawczą. Układ funkcjonalny budynku opiera się na zgrupowaniu czterech zespołów funkcjonalnych – pomieszczenia obserwatora, pomieszczenia biurowo – socjalne, część noclegowa dla pracowników w delegacji oraz zespół pomieszczeń techniczno – sanitarnych. Te grupy pomieszczeń umieszczone będą wokół centralnego hallu i zespołu wejściowego. Budynek ma być parterowy, niepodpiwniczony o rzucie kwadratu 15,54 m x 15, 54 m. Poszczególne zespoły funkcjonalne budynku stacji będą wyraźnie zaakcentowane w bryle obiektu. Trzy z nich – pomieszczenia biurowo – socjalne, część noclegowa i pomieszczenia techniczno – sanitarne posiadać będą dachy płaskie, które kompozycyjnie podbudowują część centralną budynku przykrytą czterospadowym dachem kopertowym o kącie nachylenia 30 0 pokrytym dachówką ceramiczną. W pomieszczeniu obserwatorium zastosowane będą szerokie okna w obu ścianach zewnętrznych, które umożliwiają pełną obserwację przestrzeni z jednego miejsca o kącie obserwacji wynoszącym 180 0.

W środkowej części działki planuje się lokalizację ogródka meteorologicznego o wymiarach 15, 0 m x 15, 0 m ogrodzony do wysokości 1, 5 m. Przewidywane wyposażenie ogródka: stacja automatyczna MAWS, maszt z wiatromierzami, klatka meteorologiczna, deszczomierz tradycyjny (Hellmana), deszczomierz cyfrowy, poletko termometrów, wieża heliograficzna, studzienka kablowa, skrzynka energetyczna.

Wjazd i wejście na działkę od strony południowej, droga wewnętrzna do budynku o szerokości 6, 5 m będzie obsługiwać również 6 miejsc parkingowych dla pracowników i gości. Przy wjeździe nisza na 3 kontenery na odpady komunalne 3 x 120 l (odpady domowe, papieroopakowania i biodegradowalne z terenu działki). Teren działki poza powierzchnią zabudowaną zostanie obsiany trawą.

Źródło: Urząd Miejski w Kole
fot. IMiGW
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!