R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Jak nie czytam, jak czytam! w kolskim LO

05-06-2017 14:18 | Źródło: LO w Kole | Wyświetleń artykułu: 9,023 | Komentarzy: 1

Biblioteki szkolne już po raz drugi biorą udział w bardzo ważnym przedsięwzięciu mającym zwrócić uwagę w ogólnopolskich mediach, a także wśród decydentów, na temat roli i znaczenia promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Ubiegłoroczna edycja akcji - STOP likwidacji bibliotek szkolnych – w której wzięło udział 450 tys. uczniów, przyczyniła się do powstrzymania masowego likwidowania bibliotek.
Foto:LO Koło
R E K L A M A

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” ma przede wszystkim promować czytelnictwo wśród uczniów, inicjować swoistą modę na czytanie, pokazywać nieczytającym uczniom, że książki są bardzo popularne wśród ich rówieśników, są także przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Nasza szkoła od samego początku włączyła się w tę ważną akcję, jak i wiele innych przyczyniających się do rozwoju czytelnictwa.

W dniu 1 czerwca 2017 roku uczniowie ułożyli „żywy”, barwny napis – „CZYTAMY”. Pozostali, z wielkim entuzjazmem, prezentowali swoje ulubione książki. Imprezę dodatkowo wzbogaciła i uatrakcyjniła obecność przedszkolaków (przyszłych czytelników i naszych uczniów), którzy pośród licealistów utworzyli barwne, wesołe koło – z książeczkami trzymanymi w dłoniach. Maluchy przygotowały też transparenty z napisami -  „Lubimy czytać książeczki”, „Miś Uszatek lubi książeczki”.

W całej szkole panowała w tym czasie atmosfera radości, wzajemnej życzliwości. Przebieg tego wydarzenia został odpowiednio udokumentowany – tzn,. sfotografowany przez Piotra Kabacińskiego, a następnie przesłany do redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA