sim
KHBC
Wiadomości Miasto Koło Seria włamań w Kole wyjaśniona!

Seria włamań w Kole wyjaśniona!

26-08-2010 07:43 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,463 | Komentarzy: 2
Seria włamań w Kole wyjaśniona!
Foto:
zacisze
Niespełna kilkadziesiąt godzin wystarczyło kolskim kryminalnym, aby ustalić sprawcę włamania do sklepu spożywczo – przemysłowego w Grzegorzewie. Podczas realizacji tej sprawy wyjaśniono jeszcze cztery kolejne włamania. Zatrzymano dwóch braci z Koła w wieku 19 i 20 lat.
W nocy z 23 na 24 sierpnia po wyważeniu plastikowego okna włamano się do sklepu spożywczo – przemysłowego w Grzegorzewie. Skradziono alkohole, papierosy i kosmetyki za blisko 3 tys. zł. Śledczy wykonujący na miejscu zdarzenia czynności zebrali dość charakterystyczne ślady, które były bardzo pomocne przy pozostałych ustaleniach operacyjnych. W środę rano policjanci zapukali do drzwi znanego im 19 - latka z Koła. Typowanie było bezbłędne. Podczas przeszukania w mieszkaniu znaleziono jeszcze część skradzionych papierosów, których nie zdążył sprzedać. Podczas przesłuchania śledczy wykorzystali swoje operacyjne ustalenia, które pozwoliły na udowodnienie mu jeszcze dwóch przestępstw a mianowicie lipcowego włamania do sklepu w Ruszkowie, gdzie ukradł towar za 5 tys. zł. oraz usiłowania włamania do hurtowni chemicznej w Kole.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali również o rok starszego brata 19 - latka. Jego przestępcza kartoteka uzupełniona została o dwa przestępstwa, których dokonał w pierwszej połowie roku. Wówczas włamał się do sklepu z dopalaczami przy ul. Niezłomnych w Kole i sąsiadującego z nim sklepu chemicznego. Policjanci odzyskali charakterystyczną fajkę, breloki oraz inne drobne przedmioty pochodzące ze sklepu z dopalaczami. Teraz bracia kolejny raz staną przed obliczem sądu. Każdy z nich ma na swoim koncie co najmniej kilkadziesiąt włamań i kradzieży. Starszy od kwietnia do czerwca tego roku przebywał w areszcie, potem zamieniono to na dozór policyjny, na który niestety się nie stawiał.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Tomek 27-08-2010 16:43
faustyna czytaj ze zrozumieniem. Starszego brata 19-latka. Nie jest tam napisane, że 19-latek jest starszy.
| Zgłoś do usunięcia
~faustyna 27-08-2010 09:17
czy autor czytal ten artykul chociaz raz. jak to jest ze zlapali dwoch 19 i 20. gdzie starszy ma 19 lat. nie rozumiem. dla mnie ten kto to pisal to kompletne dno.
| Zgłoś do usunięcia