sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Miasto Koło Fałszywe czeki

Fałszywe czeki

27-08-2010 08:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,512 | Komentarzy: 1
Fałszywe czeki
Foto:
zacisze
Kolejny raz ostrzegamy przed internetowymi oszustami. Przestępcy sięgają po coraz bardziej przemyślane metody a policjanci starają się je tropić i wykrywać. Pewna mieszkanka gm. Kościelec otrzymała w przesyłce podrobione czeki i poszła z nimi do banku.
W zeszłym tygodniu kolscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników jednego z banków o próbie podjęcia gotówki na podstawie fałszywych czeków. Z podróbkami zjawiła się w banku mieszkanka gm. Kościelec. Szczegółowa relacja przesłuchanej kobiety dała obraz przestępczego procederu, który przedstawiamy Państwu jako ostrzeżenie.

Kilka tygodni wcześniej z kobietą nawiązano mailowy kontakt, podszywając się pod agencję realizującą zlecenia jednego z zagranicznych czasopism. Oferta dotyczyła gratyfikacji finansowej w zamian za umieszczenie w czasopiśmie jej zdjęć. Po przesłaniu zdjęć i kilkutygodniowej wymianie elektronicznej korespondencji na domowy adres kobiety przysłano pocztą kopertę z sześcioma imiennymi czekami. Jednocześnie w e-mailu fałszywy agent poinformował, że po zrealizowaniu wypłat cześć gotówki należy mu odesłać. Niczego nie podejrzewająca kobieta zjawiła się więc w banku aby zrealizować wypłaty.

Nadmieniamy jednocześnie, że cała elektroniczna korespondencja prowadzona była w języku angielskim. Policjanci zabezpieczyli fałszywe czeki oraz korespondencję. Teraz prowadzone będą szczegółowe sprawdzenia. Skontaktowano się też z odpowiednimi służbami bankowymi, które potwierdziły, że w tym roku w kilku miastach na terenie naszego kraju odnotowano podobne przypadki.

Po raz kolejny ostrzegamy przed internetowymi oszustami. W tego rodzaju i podobnych przypadkach nasza nieostrożność może doprowadzić do tego, że staniemy się ofiarami bądź sami popełnimy przestępstwo.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~anonim 28-08-2010 14:39
slawna chciala byc to na kilometr smierdzi ze co nie tak jak kazal jej odeslac czesc gotówki ludzie pomyslcie najpierw za nim cos zrobicie
| Zgłoś do usunięcia