sim

Wiadomości Miasto Koło Bezpieczna Droga do Szkoły!

Bezpieczna Droga do Szkoły!

30-08-2010 08:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,303 | Komentarzy: 0
Bezpieczna Droga do Szkoły!
Foto:
zacisze
Od 1 września jak co roku rusza ogólnopolska akcja Bezpieczna Droga do Szkoły. W powiecie kolskim działania prowadzić będą policjanci wspomagani przez Strażników Miejskich oraz Inspektorów Transportu Drogowego.
Akcja Bezpieczna Droga do Szkoły to już tradycja. Tegoroczna edycja trwać będzie od 1 do 10 września. Do dziesięciodniowych wzmożonych działań policjanci przygotowują się już od połowy sierpnia. Mniej więcej od tego czasu wyznaczone patrole ruchu drogowego sprawdzają stan oznakowania i urządzeń drogowych w najbliższym otoczeniu placówek oświatowych. O tych miejscach gdzie wymagać to będzie napraw lub uzupełnienia poinformowane zostaną odpowiednie służby.

Już 1 września mundurowi wspólnie ze Strażnikami Miejskimi pojawią się w okolicach szkół. Będą czuwać nad bezpieczeństwem, często żyjącej jeszcze wakacjami dziatwy uczniowskiej, przypominać o podstawowych zasadach ruchu drogowego oraz studzić niebezpieczne zachowania uczestników ruchu.

W pierwszych dniach roku szkolnego policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi oraz członkowie Zespołu ds. Nieletnich i Patologii będą również uczestniczyć w szeregu szkolnych spotkań i pogadanek. Ich tematyka dostosowana będzie do wieku uczestników. Maluchy będą miały okazje do przypomnienia sobie przepisów ruch drogowego, starsi zasad bezpiecznych zachowań i unikania zagrożeń dnia codziennego.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, którzy do szkół w mniejszych miejscowościach dowożeni są zorganizowanym transportem, policjanci ruchu drogowego wspólnie z inspektorami transportu drogowego zaplanowali szereg działań polegających na szczegółowej kontroli stanu technicznego popularnych gimbusów i autobusów.

Już dziś apelujemy do rodziców, dzieci i młodzieży szkolnej o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, a także zdecydowanie reagowanie na wszelkiego rodzaju objawy zachowań nie zgodnych z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego. Bezpieczeństwo jest w końcu naszą wspólna sprawą.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!