sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Akcja wakacyjna MOPiPR "Uliczni pedagodzy" na Nowym Rynku

Akcja wakacyjna MOPiPR "Uliczni pedagodzy" na Nowym Rynku

09-08-2017 10:19 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,508 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Akcja wakacyjna MOPiPR
Foto:MOPIPR Koło
Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole przygotował dla dzieci, na czas wakacji akcję "Uliczni pedagodzy", która odbyła się w dniach od 1 do 4 sierpnia. Na kolskiej starówce dzieci uczestniczyły w zajęciach o charakterze profilaktycznym, opiekuńczym, wychowawczym, animacyjnym.

Ośrodek realizując kampanię Bezpieczne Wakacje przygotował zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość zapoznania się, przypomnienia bądź utrwalenia informacji związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji. Kampania objęta jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jej celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

W ramach współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, wolontariusze zaprezentowali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz co robić  w sytuacjach zagrażającym naszemu zdrowiu i życiu. O tym że  warto sobie uświadomić, że pierwszej pomocy może udzielić każdy uczyli najmłodszych wolontariusze z  PCK.

Dzieci z dużą aktywnością włączyły się w zabawy ruchowe  z piłką, ringiem, itp. Młodsi uczestnicy bawili się przy łowieniu rybek, rzucaniu do tarczy, malowaniu kredą. Odpoczywając od zabaw ruchowych włączyliśmy się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Zaproszona pani Elżbieta Budna pracownik biblioteki zabrała dzieci w świat baśni.

Akcję zakończyliśmy "Dniem wiedzy o mieście Kole", podczas którego dzieci malowały herb oraz ozdabiały talerze motywami kolskiego fajansu. Nawet najmłodsi prezentowali wiedzę na temat swojej okolicy podczas quizu o mieście Kole. Uczestnicy akcji otrzymali książeczki, mapy dotyczące Koła przekazane przez Urząd Miejski w Kole.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!