R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Tłumy mieszkańców na dożynkach w Osieku Małym

21-08-2017 10:38 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 21,518 | Komentarzy: 6

Występy gwiazd muzyki discopolo i cygańskiej bawiły tłumy mieszkańców z terenu gminy Osiek Mały oraz pobliskich miejscowości. Wczoraj odbyły się największe dożynki organizowane w Powiecie Kolskim.

R E K L A M A

O godzinie 14:45 nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce imprezy pod amfiteatr w Osieku Małym, gdzie przywitał wszystkich Wójt Gminy oraz starostowie dożynek. Przekazano bochen chleba oraz wieńce dożynkowe.O godzinie 15:00 odprawiono polową mszę św. i podzielono się chlebem ze zgromadzonym społeczeństwem. Okoliczne przemowy wygłosili: Wójt Gminy Osiek Mały Marek Górczewski oraz Poseł RP Leszek Galemba, którzy podziękowali rolnikom za trud włożony w proces produkcji ziarna i innych produktów rolnych.

Tuż po 16:30 rozpoczęła się część artystyczna, w której tradycyjnie zaprezentowały się zespoły ludowe: Osieczanki oraz Gama z Witowa a ich występ poprzedzili uczniowie młodzieży szkolnej z Drzewiec.

Dzięki występowi zespołów ludowych z Białorusi, mieszkańcy mogli zapoznać się z kulturą tradycjami naszych wschodnich sąsiadów.

Wraz z upływem czasu plac przed amfiteatrem zaczął się zapełniać osobami oczekującymi na występ gwiazd: Arka Kopaczewskiego oraz Patrycji i Gipsy Stars.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze