R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Na sygnale

Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczniów

07-09-2017 09:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,864 | Komentarzy: 0

W dniu dzisiejszym, na terenie całego powiatu od wczesnych godzin porannych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, w ramach działań Bezpieczna Droga do Szkoły prowadzili wzmożone kontrole w rejonach placówek oświatowych oraz w ich bezpośrednim otoczeniu.
Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Dziś rozpoczął się rok szkolny. W działania mające na celu bezpieczne dotarcie do szkoły zaangażowani są kolscy policjanci, którzy pomagają najmłodszym przybyć do szkoły cało i zdrowo. Głównym zadaniem stróżów prawa jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.  

Policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i inni funkcjonariusze prewencji pełnią wzmożoną służbę w rejonach dróg dojazdowych do szkół i przedszkoli, gdzie pomagają młodym ludziom w bezpiecznym dotarciu do szkół. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych i przestrzegania przez nich ograniczeń prędkości jazdy obowiązujących w okolicy placówek edukacyjnych.

Już niedługo policjanci odwiedzać będą także młodzież szkolną podczas wielu prelekcji, których przesłaniem jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Wszystko po to, by wykreować wśród dzieci i młodzieży prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. 

R E K L A M A

Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę