R E K L A M A
sim
R E K L A M A
arenda
Wiadomości Miasto Koło Konstrukcje stalowe - jakie czynniki mają wpływ na ich wytrzymałość?

Konstrukcje stalowe - jakie czynniki mają wpływ na ich wytrzymałość?

11-09-2017 10:32 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,834 | Komentarzy: 2
Konstrukcje stalowe - jakie czynniki mają wpływ na ich wytrzymałość?
Foto:Mapy Google
Zastanawiasz się nad tym, jakie konkretnie czynniki mają niemały wpływ na wytrzymałość konstrukcji stalowych, które są obecnie budowane? Nie da się ukryć, że jest tego całkiem sporo, niemniej jednak, my postaramy się wymienić wyłącznie te najważniejsze, abyś miał pogląd na to, jak to wygląda w praktyce.

Wysokiej jakości stal

W zasadzie jeden z najważniejszych czynników, który musi być od samego początku mocno brany pod uwagę. Przede wszystkim, jeśli decydujesz się na postawienie konstrukcji stalowej, to elementy stalowe muszą być absolutnie najwyższej jakości. Ma to wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo wszystkich osób, które będą pracowały w danym sklepie, czy hali magazynowej. Niestety, historia zna przypadki, kiedy to się niestety nieco oszczędzało na materiałach i potem takie konstrukcje ulegały zawaleniu, np. podczas wichury, czy pod naporem własnego ciężaru.

Profesjonalna ekipa montażowa

Kolejny bardzo ważny aspekt, o którym zdecydowanie warto jest pamiętać, to oczywiście wysokiej jakości specjaliści, którzy będą w stanie wszystko jak najlepiej złożyć w jedną całość. Jak potwierdzają specjaliści z http://www.kristal.net.pl/, tutaj nie ma miejsca na najmniejsze błędy, dlatego też, ekipa montażowa powinna mieć na swoim koncie już jakieś realizacje, którymi może się pochwalić przed klientem, aby ten był w stanie zweryfikować, czy na pewno ma do czynienia z prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Projekt

Wiele tutaj będzie zależało od samego projektu, ponieważ wszystkie prace prowadzone są właśnie zgodnie z jego wytycznymi. Dlatego też, architekt musi tutaj uwzględnić masę różnych czynników, które mogą mieć w przyszłości wpływ na wytrzymałość całej konstrukcji. Od niego zależy, jaka dokładnie stal zostanie użyta do poszczególnych elementów oraz o jakiej wytrzymałości. Z tego powodu, dobór projektanta także ma znaczenie, bowiem nie może to być osoba niedoświadczona, która nie wykonywała podobnych realizacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2)
Inżynier 12-09-2017 10:51
Jak już bierzecie się za "artykuły" o tematyce technicznej chociaż zbadajcie państwo temat. Najważniejszymi czynnikami przy projektowaniu konstrukcji są: - obciążenia klimatyczne (wiatr i śnieg) - schemat statyczny - układ elementów oraz sposób ich połączenia - dobór gatunku stali - przez dobór klasy przekroju może okazać się, że korzystniej jest zastosować stal o niższej granicy plastyczności Elementy muszą być wysokiej jakości, ale od tego są laboratoria. Przed wykorzystaniem elementów podstawowych czy też prefabrykowanych trzeba dokonać jakości wykonania oraz elementów. Podczas procesu budowlanego jest kilka etapów kontrolnych: projekt jest sporządzany samodzielnie przez projektanta z uprawnieniami do swobodnego projektowania, a jeżeli takowych nie posiada projekt musi zostać sprawdzony przez innego projektanta. W oparciu o wiedzę techniczną wykonawca powinien ocenić projekt. Organem kontrolującym proces budowlany jest Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Urzędnicy tam pracujący również sprawują kontrolę nad procesem budowlanym. "...Architekt (?) - INŻYNIER - musi tutaj...." Zbadajcie temat, jest dużo bardzo dobrej literatury z zakresu konstrukcji stalowych. Pisząc coś takiego chociaż poinformujcie, że "artykuł" jest sponsorowany [kristal].
| Zgłoś do usunięcia
Skryty Kant 12-09-2017 11:29
EUROCODE - nawet słowem nie wspomniane. EN-1090 - także nie...
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek