sim
kol-net
Wiadomości Biblioteka Spotkanie z Dariuszem Rekoszem w PiMBP w Kole

Spotkanie z Dariuszem Rekoszem w PiMBP w Kole

29-09-2017 11:05 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,228 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Spotkanie z Dariuszem Rekoszem w PiMBP w Kole
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Dariusza Rekosza, pisarza i animatora kultury. Z wykształcenia informatyka, specjalistę ds. turystyki i ekonomistę.

Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły mu zagościć wśród autorów tego gatunku. W roku 2008 zdobył nagrodę grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. Na liście wydanych przez niego książek znajdziecie popularne thrillery, chociażby takie, jak: „Zamach na Muzeum Hansa Klossa” czy „Sanktuarium śmierci”.

Obracając się w kręgach aktorów i producentów, zaczął pisać słuchowiska radiowe oraz scenariusze filmowe. Jeden z nich, stworzony na podstawie książki „Szyfr Jana Matejki” ma dużą szansę na ekranizację. Podobnie ma się rzecz z pozycją „Skarb królów”, która powstała na podstawie treatmentu scenariusza filmowego.

Był animatorem kultury w Muzeum Hansa Klossa, prowadził imprezy masowe między innymi na Kopcu Kościuszki w Krakowie oraz w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

W 2010 oraz 2015 został doceniony przez prezydenta Dąbrowy Górniczej i otrzymał z jego rąk nagrodę za upowszechnianie kultury. Spotkanie z Dariuszem

Rekoszem, które odbyło się 28 września br. dotyczyło tego co łączyło ze sobą w określonym miejscu na naszym globie, w określonym czasie: „Mein Kampf”, „Czerwony Kapturek”, „O obrotach sfer niebieskich”, „Talmud” oraz „Lolita” ? Nie uwierzycie, ale każda z nich była książką zakazaną. Obecni na spotkaniu widzowie poznali kolejnych 30 znanych tytułów, które stanowiły „owoc zakazany”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!