sim
geberit
Wiadomości Szkoły i Przedszkola SP w Głębokiem: Święto Niepodległości

SP w Głębokiem: Święto Niepodległości

13-11-2017 09:25 | Źródło: Szkoła Podstawowa w Głebokiem | Wyświetleń artykułu: 2,598 | Komentarzy: 0
SP w Głębokiem: Święto Niepodległości
Foto:
zacisze
"Polska jest i zawsze będzie!" Pod takim hasłem obchodzono Święto Niepodległości w gminie Olszówka, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Głębokiem. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych oraz odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty”.

Głównym punktem programu była Gawęda o Niepodległej zaprezentowana przez uczniów oraz seniorów. Ciekawym pomysłem autorki scenariusza, a jednocześnie reżysera spektaklu Ewy Fraszczyk było zastosowanie dwóch planów akcji: współczesnego i historycznego. We współczesnym - Dziadek, którego zagrał Kazimierz Burliński opowiada wnukom historię Polski. W planie historycznym pojawiali się uczestnicy wydarzeń przywoływanych przez Dziadka: powstańcy, legioniści, dzieci z Wrześni, osoby represjonowane, żołnierze. Do wspólnego gawędzenia włączeni zostali także Wójt Gminy Olszówka, pan Włodzimierz Fraszczyk, a także panie dyrektor Bożena Matczak oraz Katarzyna Górnik. Całość okraszona została pieśniami i utworami muzycznymi nawiązującymi do omawianych zdarzeń wykonanymi wspólnie przez dzieci i seniorów.

W dalszej części przy aplauzie zgromadzonej publiczności zaprezentował się nowopowstały zespół folklorystyczny Kwiaty Jesieni, następnie kilka utworów zagrała Gminna Orkiestra Dęta OSP w Olszówce. Wspólne świętowanie zakończyły podziękowania i ciepłe słowa jakie skierowali do występujących poseł Leszek Galemba, wójt Włodzimierz Fraszczyk oraz przewodniczący Rady Gminy Olszówka Paweł Lasota.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Anna Witaszek
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!