sim
naturhouse
Wiadomości Biblioteka Renata Piątkowska w PiMBP w Kole

Renata Piątkowska w PiMBP w Kole

30 dni temu | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,466 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Renata Piątkowska w PiMBP w Kole
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła, już po raz kolejny, Renatę Piątkowską, autorkę ponad 30 książek dla dzieci, m.in.: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Wszystkie moje mamy” .

W 2007 roku pisarka otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Renata Piątkowska znalazła się wśród laureatów konkursu, rozstrzygniętego na początku kwietnia 2008 r., o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Pisarka należy do zacnego grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Tym razem, spotkanie, które odbyło się 15 listopada br. w Czytelni PiMBP w Kole, poświęcone zostało książce „Która to Malala?”, wzruszającej opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o tym, że warto walczyć i pomagać słabszym. Malala, bohaterka opowiadania, to niezwykła nastolatka, blogerka, która – opisując sytuację dziewcząt w pakistańskim szkolnictwie – naraziła się talibom. To też laureatka Pokojowej Nagrody Nobla oraz najmłodsza w gronie Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Pisarce towarzyszyła Malwina Kożurno, wspaniała lektorka, która podczas spotkania odczytywała fragmenty historii o Malali.

„Spotykając się z dziećmi podczas różnych okazji, pytam, które z ich praw jest dla nich najważniejsze. Polskie dzieci wskazują prawo do wyrażania swojego zdania. Właśnie to prawo ważne jest też dla Malali Yousafzai, pakistańskiej dziewczyny, która nie tylko z odwagą z niego korzysta, ale także śmiało mówi o kolejnym fundamentalnym prawie: prawie do nauki. W wielu krajach możliwość chodzenia do szkoły jest traktowana jako przykra konieczność. Dla Malali i jej koleżanek nauka była upragnioną, jedyną szansą na lepszą przyszłość”. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

Nie musimy dodawać, że spotkanie wywarło na uczestnikach – dzieciach ze Szkół Podstawowych: nr 1 i nr 3 w Kole – niesamowite wrażenie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!