R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Chodził bez butów... pomógł mu policjant

28-11-2017 14:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 15,751 | Komentarzy: 1

33-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego chodził bez butów i ciepłej odzieży po terenie gminy Olszówka. Gdyby nie czujność mieszkańców oraz szybka pomoc policjanta i pracowników GOPS-u skutki mogłyby okazać się tragiczne.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

22 listopada br. jeden z mieszkańców Szczepanowa (gmina Olszówka) zauważył, że po ich miejscowości błąka się młody mężczyzna. Niezwłocznie o tym fakcie powiadomił oficera dyżurnego Policji. Natychmiast we wskazane miejsce udał się dzielnicowy tamtejszego rejonu. Funkcjonariusz napotkał wyziębionego 33-latka, który był zupełnie zdezorientowany, zagubiony i wycieńczony. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów. Niska temperatura mogła zagrażać jego życiu, gdyż nie miał ciepłej odzieży i był bez butów. Sierż. szt. Krzysztof Cieślak natychmiast schronił  mężczyznę w radiowozie i bezzwłocznie zawiózł go do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olszówce. Tam wspólnie z pracownikami tej placówki udzielił mu niezbędnej pomocy. Pracownicy GOPS-u zapewnili mężczyźnie ciepły posiłek, odzież oraz buty. Następnie rozpoczęli procedurę ustalania miejsca zamieszkania 33-latka. Policjant nawiązał kontakt z rodziną, która przyjechała i odebrała mężczyznę. Jak się okazało zagubiony człowiek jest mieszkańcem powiatu kaliskiego. Z domu wyszedł trzy dni wcześniej. Najprawdopodobniej pieszo pokonał ponad 50 kilometrów.

Właściwa postawa osoby która powiadomiła Policję jednoznacznie wpłynęła na udzielenie skutecznej pomocy człowiekowi, który znajdował się w niebezpieczeństwie. Dlatego Policja zwraca się ze szczególnym apelem o natychmiastowe powiadamianie o każdym przypadku zaobserwowania człowieka, którego stan bądź zachowanie budzą obawy.

Nieuchronnie zbliża się zima, a ta oznacza dla wielu ludzi konieczność szukania schronienia, którym na co dzień nie dysponują. Pamiętajmy, że zdarzają się sytuacje, w których niektórzy ludzie nie potrafią właściwie pokierować swoim zachowaniem, przez co narażają się na niebezpieczeństwo – niejednokrotnie śmiertelne. Dlatego każdy sygnał o takiej osobie będzie skutkował udzieleniem jej pomocy przez właściwe służby.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA