R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Mikołajki w Teatrze Muzycznym

13-12-2017 07:30 | Źródło: Lidia Cicharska | Wyświetleń artykułu: 2,164 | Komentarzy: 0

06 grudnia br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z klasy Ib i IIb wraz z wychowawczyniami p. Grażyną Banasiak i p. Lidią Cicharską udali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Łodzi na przedstawienie teatralne pt. Smurfowisko, czyli Gargamel złapany.

Foto:
R E K L A M A

Niebieskie stworki, które zauroczyły miliony dzieci na całym świecie, niedawno skończyły 50 lat. Była to świetna okazja, by zapoznać młodsze dzieci z przygodami Zgrywusa, Ciamajdy, Ważniaka, Smurfetki, Papy Smurfa i innych sympatycznych mieszkańców wioski, żyjących (nie zawsze...) zgodną gromadką pośrodku lasu. Smurfy weszły już do historii. Nie ma chyba nikogo, kto nie oglądał w telewizji animowanych filmów wytwórni Hanna-Barbera. Libretto musicalu Ernesta Brylla opowiada o tym, czego nie było w telewizji: o tym, jak okropny Gargamel został wreszcie złapany i co z tego wynikło. Sceniczna wersja opowieści o Smurfach to rozśpiewane i roztańczone widowisko, pełne zaskakujących sytuacji, akrobatycznych ewolucji tanecznych, z dużą dawką humoru i zabawnych zdarzeń, którego dodatkowym atutem jest świetna muzyka Ryszarda Poznakowskiego i Wojciecha Trzcińskiego. 


Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Efektem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze