sim
KHBC
Wiadomości Miasto Koło Buggy w warsztatach ZST

Buggy w warsztatach ZST

22-09-2010 20:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 16,611 | Komentarzy: 3
Buggy w warsztatach ZST
Foto:
zacisze
W warsztatach Zespołu Szkół Technicznych w Kole na ukończeniu jest budowa pojazdu terenowego buggy (rurowiec) własnej konstrukcji. Uczniowie Technikum Samochodowego wyszli z inicjatywą do dyrekcji szkoły i nauczyciela zawodu pana Romana Woźniaka, aby zbudować taki właśnie pojazd. Nauczyciel i dyrekcja poparli ten wniosek i przystąpiono do pracy.
Pojazd o nazwie buggy napędzany jest silnikiem od Fiata 126p i skrzynią biegów także od tego samochodu. Rurowiec poruszał się będzie na podłożu gruntowym nieutwardzonym znajdującym się na terenie Zespołu Szkół Technicznych. Tam znajduje się specjalny tor z usypanymi wzniesieniami, muldami, rowami, wzniesieniami. Buggy będzie służył uczniom w celach dydaktycznych. Jazda tym pojazdem może być wstępnym etapem jazdy do przyszłych kandydatów na kierowców.

Przed wakacjami buggy przeszedł test próbny na festynie w Łuczywnie, gdzie jego walory były demonstrowane przez młodzież i opiekuna.

Obecnie prace są w fazie wykończeniowej w Warsztatach Szkolnych. – Młodzież chętnie uczestniczy w takich zajęciach pozalekcyjnych i ma możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań w sposób ciekawy i zgodny z ich kierunkiem nauczania – powiedział Roman Woźniak opiekun.

Na zdjęciu w rurowcu: nauczyciel Roman Woźniak

mc
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~kolak 26-09-2010 11:43
Ale czemu nie był on pokazany na zlocie motocykli?
| Zgłoś do usunięcia
~maćko 23-09-2010 15:30
Ha, ha, ha mądralo! To pokaż co Ty skonstruowałeś! Łatwo krytykować. Pochwal się swoimi osiągnięciami!
| Zgłoś do usunięcia
~RADEK 23-09-2010 13:36
TO JEST BUGGY HA HA HA NA KASZLAKU !!!!!!!!!!!!!!!! BUGGY ROBI SIĘ Z SILNIKÓW MOTOCYKLOWYCH A NIE Z TAKIEGO BADZIEWIA I COŚ TE KOLA NIEZBYT TERENOWE , TO NAJGORSZA KONSTRUKCJA TYCH WARSZTATÓW!!!!!!!!!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia