(6)
Słonecznie 4.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Wypadek na A2: Granulat na drodze z podejrzeniem chemikalii

Wypadek na A2: Granulat na drodze z podejrzeniem chemikalii

Autor: Redakcja e-kolo.pl 13 Styczeń 2018
Wypadek na A2: Granulat na drodze z podejrzeniem chemikalii
© Czytelnicy e-kolo
Komentarzy: 6 Czytano:
21,092 razy |

W dniu dzisiejszym, około godziny 15:15 doszło do zdarzenia drogowego na autostradzie A2, na wysokości MOP Łęka. W zdarzeniu brały udział: laweta Iveco oraz pojazd ciężarowy marki DAF.

R E K L A M A
6
Czytano:
21,092 razy
Udostępnij

Pierwsze zgłoszenie informowało o tym, że to dwa pojazdy ciężarowe się zderzyły, jednak ostateczna wersja wykluczyła poprzednią. Po godzinie 15:00  doszło do zderzenia dwóch pojazdów: laweta z pojazdem holowanym wyjeżdżała z MOPu, niestety tak pechowo,że w trakcie włączania się do ruchu na pasie autostrady zahaczył ją pojazd ciężarowy marki DAF. Kierowca wiozący samochód swoją lawetą stwierdził, że prawdopodobnie występują jakieś "luzy" w montażu pojazdu, postanowił zjechać na pas wyłączony z  ruchu, aby sprawdzić co jest "nie tak". Wtedy właśnie doszło do zahaczenia, w wyniku którego przewrócona na bok została laweta wraz z przewożonym pojazdem. 

Na obrażenia uskarżała się pasażerka Iveco oraz kierowca, których opatrzyli ratownicy pogotowia. Kobieta (pasażer) została przewieziona do szpitala.

Z ciążarówki wysypał się granulat niewiadomego pochodzenia. Na miejsce wezwano strażaków z zastępu chemicznego z Konina, którzy stwierdzili, że jest to granulat obojętny chemicznie, zatem nie powodujący zagrożenia. Ostatecznie okazało się, że ów granulat to składnik farb.

Od wypadku do godziny 18:30 autostrada w kierunku A2 - Warszawa ,była całkowicie zbalokowana, natomiast około 19:40 odblokowano dwa pasy ruchu. W akcji brały udział trzy zastępy strażaków z PSP Koło oraz z OSP Trzęśniew i Ruszków Pierwszy, wraz z zastępem chemicznym z Konina.

Kierowcy byli trzeźwi. Do czasu zakończenia śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole - wymiar kary nie został ustalony.

Dziękujemy naszym czytelnikom za informacje oraz za zdjęcia!

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆOceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (6)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
czytelnik · 15 Styczeń 2018
Nadal w tytule jest "chemikalii"! Przeciez "chemikalia" sie odmieniaja! Dopełniacz (kogo? czego?): chemikaliów!!!
Niewazne · 14 Styczeń 2018
Laweta stała na pasie wyłączonym z ruchu , tir ja zahaczył co spowodowało rozerwanie plandeki naczepy , oraz pociągnięcie za sobą lawety i wywrócenie jej. Pozdrawiam osobę która wymyśliła teorie napisana w tekście i która napisała to całe masło maślane . Strażak.
Wojtek · 14 Styczeń 2018
należy czytać ze zrozumieniem
B · 13 Styczeń 2018
Niech ktoś te teksty redaguje zanim bezmyślnie kliknie: opublikuj, bo aż się nie da czytać tych wypocin. Dla przykładu DAF i Iveco to dwie różne marki wiec to „również” jest trochę nie na miejscu. Zablokowana autostrada w kierunku A2? A2 to jakaś wieś, miasto, czy co? Ponadto napisane jest tak, ze już nie wiem czy laweta została zahaczona jak włączała się do ruchu, czy stała na pasie wyłączonym? Poziom tego artykułu pod względem stylistycznym i zwięzłości przekazywanych informacji: PODSTAWÓWKA.
czytelnik · 13 Styczeń 2018
Jeszcze dot tytułu: Odmiana przez przypadki rzeczownika chemikalia Przypadek Liczba pojedyncza Liczba mnoga Mianownik (kto? co?): chemikalia Dopełniacz (kogo? czego?): chemikaliów Celownik (komu? czemu?): chemikaliom Biernik (kogo? co?): chemikalia Narzędnik (z kim? z czym?): chemikaliami Miejscownik (o kim? o czym?): chemikaliach Wołacz (hej!): chemikalia
Asasa · 13 Styczeń 2018
Jaka to autostrada w kierunku A2 ?
R E K L A M A