R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Wypadek na A2: Granulat na drodze z podejrzeniem chemikalii

13-01-2018 20:11 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 20,658 | Komentarzy: 6

W dniu dzisiejszym, około godziny 15:15 doszło do zdarzenia drogowego na autostradzie A2, na wysokości MOP Łęka. W zdarzeniu brały udział: laweta Iveco oraz pojazd ciężarowy marki DAF.
R E K L A M A

Pierwsze zgłoszenie informowało o tym, że to dwa pojazdy ciężarowe się zderzyły, jednak ostateczna wersja wykluczyła poprzednią. Po godzinie 15:00  doszło do zderzenia dwóch pojazdów: laweta z pojazdem holowanym wyjeżdżała z MOPu, niestety tak pechowo,że w trakcie włączania się do ruchu na pasie autostrady zahaczył ją pojazd ciężarowy marki DAF. Kierowca wiozący samochód swoją lawetą stwierdził, że prawdopodobnie występują jakieś "luzy" w montażu pojazdu, postanowił zjechać na pas wyłączony z  ruchu, aby sprawdzić co jest "nie tak". Wtedy właśnie doszło do zahaczenia, w wyniku którego przewrócona na bok została laweta wraz z przewożonym pojazdem. 

Na obrażenia uskarżała się pasażerka Iveco oraz kierowca, których opatrzyli ratownicy pogotowia. Kobieta (pasażer) została przewieziona do szpitala.

Z ciążarówki wysypał się granulat niewiadomego pochodzenia. Na miejsce wezwano strażaków z zastępu chemicznego z Konina, którzy stwierdzili, że jest to granulat obojętny chemicznie, zatem nie powodujący zagrożenia. Ostatecznie okazało się, że ów granulat to składnik farb.

Od wypadku do godziny 18:30 autostrada w kierunku A2 - Warszawa ,była całkowicie zbalokowana, natomiast około 19:40 odblokowano dwa pasy ruchu. W akcji brały udział trzy zastępy strażaków z PSP Koło oraz z OSP Trzęśniew i Ruszków Pierwszy, wraz z zastępem chemicznym z Konina.

Kierowcy byli trzeźwi. Do czasu zakończenia śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole - wymiar kary nie został ustalony.

Dziękujemy naszym czytelnikom za informacje oraz za zdjęcia!

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA