R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Wojewoda zmienił nazwę ulicy 20 Stycznia!

15-01-2018 11:02 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 23,289 | Komentarzy: 32

Ignacego Paderewskiego - tak ma nazywać się teraz ulica 20 Stycznia. To konsekwencja wydanego przez Wojewodę Wielkopolskiego decyzji z dn. 5 stycznia 2018 roku.

Foto:Mapy Google
R E K L A M A

W związku z przyjętą w dniu 1 kwietnia 2016 przez Sejm RP ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, która weszła z życie z dniem 2 września 2016 r. i przewiduje, że nazwy m.in. ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego, nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować, Wojewoda Wielkopolski wydał w dniu 5 stycznia 2018 r. Zarządzenie zastępcze w sprawie nadania ulicy 20 Stycznia położonej w Kole nazwę Ignacego Paderewskiego.

Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Zarządzenie zastępcze może być"zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z powodu niezgodności z prawem w terminie 30 dni od daty jego doręczenia, za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego.

Co o tej zmianie sądzą mieszkańcy Koła i ulicy 20 Stycznia?

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (32) Pokaż komentarze