R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Od teraz sprawdzisz historię pojazdu przed zakupem

16-01-2018 10:50 | Źródło: gov.pl | Wyświetleń artykułu: 12,039 | Komentarzy: 2

Koniec z kupowaniem przysłowiowego kota w worku. Od dziś możemy sprawdzić przeszłość samochodu, który zamierzasz kupić w kraju i za granicą.

Foto:confused.com
R E K L A M A

Od dziś nabywcy i właściciele samochodów importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich oraz USA i Kanady mogą sprawdzić ich przeszłość na portalu historiapojazdu.gov.pl. Teraz w systemie widoczne są pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce a od stycznia br. usługa została rozszerzona o auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a np. już są oferowane do sprzedaży.

Programu CEPiK 2.0. Usługa jest dostępna całkowicie za darmo. Jeśli wybrany przez nas samochód jest w bazie, to w zakładce „Dane zagraniczne” zobaczymy informacje w siedmiu kategoriach: Kradzież, Złomowanie, Powypadkowy, Uszkodzony, "Przekręcony" licznik, Niedopuszczony do ruchu, Służył jako taxi. W przypadku potwierdzenia danej kategorii, w systemie pojawi się alert zaznaczony czerwonym ostrzegawczym symbolem . Jeżeli nie stwierdzono alertu, oodpowiedniepole będzie to oznaczone symbolem . Natomiast jeśli pojazdu nie ma w bazie, system też nas o tym poinformuje – na ekranie wyświetli się stosowna informacja tekstowa.

Sprawdź pojazd tutaj

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze