sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Wykłady i lekcje na temat zbrodni katyńskiej

Wykłady i lekcje na temat zbrodni katyńskiej

30-09-2010 14:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,231 | Komentarzy: 0
Wykłady i lekcje na temat zbrodni katyńskiej
Foto:
zacisze
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zorganizowała dla swoich młodych czytelników i odbiorców dorosłych, szereg lekcji, wykładów historycznych - wzbogaconych o pokaz multimedialny - pt. Zbrodnia katyńska - kłamstwa i poszukiwanie prawdy.
Wspomniane formy przeprowadził Norbert Wójtowicz, historyk, teolog, pedagog i publicysta. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu, studiów w zakresie: dziennikarstwa, problematyki związanej z funkcjonowaniem funduszy europejskich, oligofrenopedagogiki i resocjalizacji.

W ciągu trzech dni (27, 28, 29 września), podczas sześciu spotkań w siedzibie Filii dla Dzieci uczestniczyło w lekcjach i wykładach około 360 uczniów ze: Szkół Podstawowych nr 1, nr 2, nr 5, Gimnazjów nr 1, nr 2, nr 3; Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych w Kole. Ponadto wykładu wzbogaconego o formę filmową wysłuchało w Czytelni PiMBP 30 dorosłych odbiorców.

Wykłady i lekcje były bardzo zajmujące i niechybnie wzbogaciły wiedzę młodzieży o nieznane fakty na temat zbrodni i kłamstwa katyńskiego.

Źródło: PiMBP w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!