R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

OSP Koło Nad Wartą w systemie KSRG!

15-02-2018 06:34 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 9,944 | Komentarzy: 6

Ochotnicza Straż Pożarna Koło nad Wartą, będąca bezpośrednim wsparciem Państwowej Straży Pożarnej, została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (KSRG).

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Sukces ten zwieńczony jest kilkuletnimi staraniami druhów ochotników, którzy podnosili swoje kwalifikacje i zabiegali o pozyskanie sprzętu, aby spełnić wymagane kryteria. Włączenie jednostki do KSRG poprzedzone zostało zawarciem porozumienia między Burmistrzem, Prezesem OSP Koło nad Wartą oraz Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Dokument deklarował gotowość operacyjną jednostki i określał sposoby jej utrzymania do działań ratowniczych, i inne kwestie, które przy dużym zaangażowaniu każdej ze stron, zostały zrealizowane. Włączenie jednostki do systemu pozwoli na jej rozwój, a tym samym zwiększy poczucie naszego bezpieczeństwa. Teraz druhowie ochotnicy będą dysponowani do działań nie tylko w mieście Kole, ale i na teren całego powiatu, a może nawet kraju. Przy okazji warto przypomnieć, że jednostka powstała 22 października 2015 r. Prezesem OSP Koło nad Wartą jest niezmiennie Arkadiusz Olczak. Zawiązało ją 17 członków założycieli. OSP otrzymała od burmistrza nieodpłatnie lokal w MZUK przy Dąbskiej 24. Od tego czasu druhowie przechodzą szkolenia, podnoszą kwalifikacje, zdobywają kolejne uprawnienia i doskonalą się w działaniu. Są coraz lepiej wyposażeni sprzętowo. Druhowie ramię w ramię z Państwową Strażą Pożarną (PSP) czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i całego powiatu.

Uczestniczą w działaniach gaśniczych ale i w zakresie ratownictwa technicznego, medycznego czy chemiczno-ekologicznego. OSP Koło nad Wartą wspiera PSP podczas wszelkich anomalii pogodowych dotykających coraz częściej nasze miasto. Jednostka cały czas się rozwija, doposaża w niezbędny sprzęt ale i dokształca ratowników. Warto wspomnieć również o tym, że w sytuacji wyjazdów zastępów ratowniczych PSP do działań poza granice miasta druhowie z OSP Koło nad Wartą zabezpieczają rejon miasta pod względem operacyjnym, co do tej pory czyniły jednostki OSP z terenu innych gmin naszego powiatu.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze