sim
mycenter
Wiadomości Na sygnale Tydzień na drogach

Tydzień na drogach

29-01-2010 12:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,146 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Tydzień na drogach
Foto:
Zimowa aura a czasami brak rozwagi i ostrożności to przyczyny większości zdarzeń jakie odnotowano na powiatowych drogach. Od minionego piątku policjanci obsługiwali 2 wypadki i 12 kolizji, udaremniono jazdę 3 nietrzeźwym.
Tegoroczna zima nas nie oszczędza i to pewnie po części ona, a także brak rozwagi i minimum ostrożności stały się przyczyną zdarzeń drogowych w minionym tygodniu. W środę wieczorem w miejscowości Powiercie Kolonia w gm. Koło pieszy wtargnął wprost pod jadące BMW, mężczyzna ze złamaną nogą trafił do szpitala.

Następnego dnia około godziny 15.00 na drodze w Arkuszewie gm. Przedecz, kierowca fiata punto podczas wycofywania ze śnieżnej zaspy nie zachował ostrożności i najechał idącego 60 letniego mężczyznę, w efekcie tego pieszy z urazem kolana znalazł się w szpitalu.

O braku szczęścia w trudnych zimowych warunkach mogą również powiedzieć uczestnicy 12 zgłoszonych kolizji. Tylko w czwartek odnotowano ich aż 8 (4 na autostradzie, 2 w Kole i po jednej w Kościelcu i Grzegorzewie) w środę zdarzyły się 2 (obie w gm. Kłodawa), po jednej w sobotę i niedzielę.

Niestety zima w żaden sposób nie odstrasza tych, którzy wsiadają za kierownicę samochodu bądź roweru po alkoholu. 25 stycznia około godziny 17.20 w Tarnówce gm. Kłodawa, policjanci udaremnili jazdę 51 letniemu mężczyźnie kierującemu osobowym VW z wynikiem 1,5 promila. W niedzielę około 17.40 w Powierciu policjanci zatrzymali 45 latka na rowerze, mężczyzna kierował jednośladem z wynikiem 1,18 promila, niespełna pół godziny później we Wrzącej Wielkiej swoją jazdę zakończył kierowca opla corsa, 54 latek wsiadł za „kółko" z wynikiem 2 promile.

W niedzielę kończą się zimowe ferie, weekend na pewno przyniesie wzmożony ruch na drogach , będzie też więcej policyjnych patroli, prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. Wracającym z ferii, a także tym, którzy zimowy wypoczynek dopiero rozpoczną życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!