(94)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Słonecznie 24
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Pierwszy wywiad Burmistrza po zatrzymaniu.Będzie kandydował?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 26 Luty 2018 przeczytasz w ok. 4 min.
Pierwszy wywiad Burmistrza po zatrzymaniu.Będzie kandydował?
© archiwum e-kolo.pl
(94) | Czytano:
27,634 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Zawieszony kilka miesięcy temu Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek udzielił pierwszego wywiadu dla mediów. Rozmowę przeprowadził dziennikarz portalu konin24.info.

R E K L A M A
94
Czytano:
27,634 razy
Udostępnij

Poniżej prezentujemy treść wywiadu:

- I co się stało Panie Burmistrzu ?

- Prokurator z Łodzi postawił mi zarzut - mówiąc kolokwialnie - „ustawienia przetargu”. Sprawa ta toczy się od 20 września ubiegłego roku.

- Czego dotyczył ten przetarg ?

- Przetarg dotyczył zakupu dwóch samochodów ciężarowych dla  miejskiego zakładu komunalnego.  Samochody zakupiliśmy za 50 proc. ich wartości, a reszta w formie leasingu. Do chwili zakupu miasto korzystało z usług zewnętrznych ponosząc wysokie koszty. Zakup samochodów i reorganizacja usług komunalnych przyniosła wymierny skutek. Spółka w 2014 roku miała przychód 1mln 900 tys. zł. Na skutek działań moich i nowego kierownictwa przychód w 2015 wyniósł już 2mln 600 tys. zł, w 2016 3 mln 500 tys , a w 2017 5 mln zł.

- Powtórzę zatem pytanie. Co się stało ?

- Powodem zarzutów jest plac zabaw, który kosztem 30 tys zł wybudowała firma , która sprzedała - powtórzę - na korzystnych dla miasta warunkach - dwa samochody - śmieciarki. Prokurator uważa, że samochody od tej firmy zostały zakupione na przetargu, którego „cichym” warunkiem była budowa tego placu zabaw dla Koła.

- Nie jest czasem tak, że plac zabaw „ przez przypadek” wybudowany został w Pana ogródku ?

- Plac zabaw powstał na tak zwanej „Wyspie” i miał być częścią szerszego projektu organizacji terenów zielonych dla mieszkańców Koła. Żeby nie było wątpliwości. Po pierwsze nikt  ( w tym prokuratura) nie zarzuca mi uzyskania jakiś korzyści osobistych. Po drugie, nie ja organizowałem przetarg, tylko Miejskie Zakłady Komunalne.

Po trzecie, osobiście uważam, że firmy, które działają w Kole lub które z Kołem prowadzą interesy, powinny w takiej lub innej formie uczestniczyć w życiu miasta. Oczywiście nie może to mieć wpływu na przetargi czy odbywać się z naruszeniem prawa. Ale uważam, że firmy współdziałające z miastem powinny przyczyniać się do jego rozwoju, do polepszenia warunków życia mieszkańców, którzy w większości są pracownikami tych firm. Zazwyczaj zresztą same firmy chcą zrobić coś dobrego dla miasta w ramach kampanii reklamowej lub wizerunkowej. Mógłbym podać dziesiątki przykładów. Ot, choćby ostatnia informacja podana przez media, że firma budująca nowy dworzec w sąsiednim mieście przekazała 100 tys zł na budowę Sali gimnastycznej. To źle, czy dobrze ?

- Od kilku miesięcy zawieszony Pan jest w swoich obowiązkach…

- Tak i bardzo tego żałuję. Nie dla tego, że w szczególny sposób przywiązałem się „do fotela” burmistrza. Bardzo mi zależało, widziałem Koło, jako piękne, nowoczesne miasto przyjazne mieszkańcom. Zaczęliśmy realizować rzeczy, których przez lata nie realizowano lub nawet nie były w planach.

- Przykłady ?

-  Unowocześniliśmy, wyremontowaliśmy lub praktycznie zbudowaliśmy od nowa wiele ulic Piaski, Krańcowa Wierzbowa, Bema , Krotka, Staffa. Pozyskaliśmy 1mln 750 tys zł na rewitalizację Parku Słowackiego i dorzecza starej Warty. Podobną kw2otę pozyskaliśmy na rewitalizację Zalewu Ruszkowskiego ( ten projekt radni niestety odrzucili). Rozpoczęliśmy rewitalizację kolskiej Starówki, która swym wyglądem przynosiła dosłownie wstyd. Kapitalnego remontu doczekało się wreszcie Kino Nad Wartą. 1mln 300 tys zł przeznaczyliśmy na budowę budynku komunalnego, 300 tys na Dom Seniora. Wprowadziliśmy darmową naukę języków obcych. Uzyskaliśmy umowę na budowę mieszkań dla 103 rodzin przy ulicy Cegielnianej w ramach Programu Mieszkanie +.

Wbrew temu co twierdzą niektórzy, przez trzy lata kiedy pełniłem funkcję burmistrza, nie zaciągnęliśmy ani złotówki kredytu. Udało nam się natomiast pozyskać 20 mln zł z Unii Europejskiej.

I co dalej ?

Przywiązany jestem do wizji pięknego, przyjaznego Koła. Gdy oczyszczę się z zarzutów  zamierzam jeszcze raz poddać się ocenie mieszkańców, ocenie tego co naszymi wspólnymi siłami zostało zrobione i wziąć udział w nadchodzących wyborach.

źródło: konin24.info

Czekamy na komentarze naszych czytelników a my ponawiamy starania o wywiad ze Stanisławem Maciaszkiem dla naszego portalu.

 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (94)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Wyróżniony komentarz
Kolanin · 26 Luty 2018
Będą nasze glosy na tak,P. burmistrz wygra następne wybory .Ja i cala rodzina zagłosujemy
Kolanka · 03 Marzec 2018
Brawo burmistrzu. W końcu się pan odezwał. Bardzo dobrze że pan myśli o wyborach i czekam na to aby pan ponownie rządził naszym miastem.
Kolanka · 01 Marzec 2018
Przecież ulica Wierzbowa nie była remontowana ani budowana tak jak podano w wywiadzie. Mieszkańcy nadal czekają na budowę tej drogi.
Radny · 01 Marzec 2018
Zapraszam na obrady Rady Miasta.
Kolanka · 01 Marzec 2018
Do listopada czy tam grudnia 2014 Koło Miasto bez kantów. Az serce rośnie.
Kolanka · 01 Marzec 2018
Taaaaaa Nadzieja, że wybory wiele zweryfikują. Burmistrz trzymam kciuki.
Kaliskie Przedmieście · 01 Marzec 2018
W końcu Koło figura idealna więc kanty nie mają prawa bytu hehehehe
Gość · 01 Marzec 2018
raczej nazwalbym to ogólna amnezją niektorych. na szczęscie jak gadam z ludzmi z koła to amnezja choc to juz 3lata minęly a w sumie znacznie duzo wiecej ich nie dopadla. ludzie pamietają. dobrze ze kolo nie pozbylo sie praw gminy miejskiej bo duzo nie brakowalo wtedy.
Kaliskie Przedmieście · 01 Marzec 2018
Fakt, nie rzeka tylko kanał i to ŚCIEKOWY.
Gość · 01 Marzec 2018
kolego to temat rzeka i bynajmniej nie Warta
Kaliskie Przedmieście · 01 Marzec 2018
To były piękne czasy Gościu. Nie to co za Maciaszka. Który prawdziwy lokalny patriota chciałby rozwoju miasta Koła. W głowie się nie mieści hehehehe. Tak fajnie Koło się wtedy cofało, a tu przyszedł taki i chciał iść do przodu. Toż to czyste profanum i roboty przy tym ile hehehehe
Kaliskie Przedmiescie · 01 Marzec 2018
Co do psychiatryka bo tak tu niektorzy sie rozpisuja, to, kto pamieta historie KTBS-u za kadencji przed panem Maciaszkiem? Tutaj to byl hard rock.
Kaliskie Przedmieście · 01 Marzec 2018
Szeroko pojęty obiektywizm od trzech lat zalewa Koło. A prawość i uczciwośc prym wiodą hehehehehe
Gość · 01 Marzec 2018
pamięta się. a ile oprocz leczenia w psychiatryku wtedy paragrafów padło i jaki piekny proces był. pieknie tez w kajdankach z chalup niektorych zwijali. ale kto by sie tam dawnych czasow czepiał.
Pzedmiescie · 01 Marzec 2018
P.Burmistrzu dzieki pana dzialaniom kolo ruszylo. Widac roznice miedzy tym co bylo przed panem a za pana prowadzeniem miasta. Przerasta pan ich i to boli tych co nic nie robili tylko twarzami swiecili. Jestesmy dumni z Pana i trzymamy kciuki.
kolanin · 28 Luty 2018
Brawo ,dużo mieszkańców czekało na tę decyzję, na pewno pan wygra p.burmistrzu!Tylko radnym sie wydaje że kolanie to naiwniacy i frajerzy i ich wybiorą ponownie..Wtedytylko wyprowadzić się z Koła!
Janek · 04 Marzec 2018
Rada miasta do wymiany oni ciagle utrudniaja prace burmistrzowi i przez nich nic nie mozna ruszyc do przodu.!
iks · 28 Luty 2018
Burmistrzu trzymam kciuki. Powodzenia
zaszokowany · 27 Luty 2018
Czytam te komentarze i zastanawiam sie, co porobilo sie z ludzmi. Jezyk ponizej krytki. Zreszta ten wywiad jest jednym z wielu tysiecy, gdzie ludziska wylewaja swoje najnizsze instynkty na osobe publiczna. Narodzie opamietaj sie bo wstyd i to wielki sobie sam przynosisz.
Kolanka · 01 Marzec 2018
No jak czytam pewne komentarze bo oprócz obrażania zero argumentu. No ale jak nie ma co się napisac to sie z koksem jedzie. JAKIE TO TYPOWE!!!
Judex · 28 Luty 2018
Już się naród opanował zszedł na dno
Lolek · 27 Luty 2018
mieszkańcy Koła podziękuja co niektórym , podziękują!
Tata Julii · 27 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Judex · 27 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Dzielnicowy · 04 Marzec 2018
@Judex przestan Judaszyc -shalom !
gość · 27 Luty 2018
Jak to mówi staropolskie przysłowie,,jaki rozum taka mowa", osobiście bardzo ci współczuje.
do kaliskie przedmieście · 27 Luty 2018
ile kredytów zaciągnięto na budowe basenu? jak zabrakło kasy na roboty wykończeniowe to chcieli gumolity zakupić. długo jedynymi klientami basenu byli urzednicy urzedu zanim zwykły kowalski mógł skorzystać z pływalni.oj działo się przed kadencją burmistrza maciaszka.
Kaliskie Przedmieście · 27 Luty 2018
Na szczęście oprócz tej garstki krzykaczy mieszkańcy wiedzą swoje i tego się trzymają. A ci niech ujadają, co im żałować. Faktów to ich ujadanie i tak nie zmieni.
Gość · 27 Luty 2018
słuchaja ale dobrze było bo co ich obchodzi miasto i ludzie. maja ludziska mentalnosc fest.
Kaliskie Przedmieście · 27 Luty 2018
A ile domów wyburzono zamiast w porę remontować?
Gość · 27 Luty 2018
miasto upadało. mlodzi spieprzali z koła bo przyszłości żadnej. pamietam jak o kole sie mowiło miasto emerytow i lumpeksów.
Kaliskie Przedmieście · 27 Luty 2018
Tak, a podobno to ten burmistrz jest taki do niczego wcześniej w Kole panował dosłownie raj na ziemi. Mleko i miód zamiast Warty płynęły. Obiektywizmu ludzie trochę!
Gość · 27 Luty 2018
za zremb była kasa z odsetkami do zapłaty i proces ktory osmieszył miasto
Kaliskie Przedmieście · 27 Luty 2018
Gość. Może pamiętasz ile miasto kosztowała sprawa ZREMBU? To było też przed kadencją tego burmistrza. Ludzie mogliby mieć nowe miejsca pracy ale co wtedy obchodził ich, jak piszesz, zwykły Kowalski.
Kaliskie Przedmieście · 27 Luty 2018
Niech ktoś mi przypomni, jak wielki dług odziedziczył Pan Maciaszek obejmując stanowisko burmistrza? Dalej, kto pamięta jak nietrafną inwestycja był basen wybudowany kosztem najpilniejszych potrzeb miasta? Jak wyprzedawano majątek miasta? Jaki panował brud na ulicach? Jak wyglądała obsługa interesantów urzędu? Itd., itd. Panie burmistrzu mieszkańcy pamiętają. popieramy pana.
Gość · 27 Luty 2018
Zgadza się, to co odziedziczył burmistrz to było dno i wodorosty.
FIFI · 27 Luty 2018
PEŁNE POPARCIE DLA BURMISTRZA.
olka · 27 Luty 2018
Czytam te wulgarne wypowiedzi i zastanawiam się jak to możliwe Moje miasto moich dziadów pradziadów zamienilo się kupę gnoju .Pamiętajcie -duża wiedza czyni skromnym ,mala zarozumialym a puste kłosy pną się ku wyżyną ,o nie nie panowie ,panie tak my klakierzy pana Burmistrza mówimy nie !!!chłopy na wieś do pługa kobitki zabrać na traktory a miasto pozostawić nam .Burmistrzu do roboty czas zacząć przedstawienie Pozdrawiam KLAKIER z wielką przyjemnością
Miko · 27 Luty 2018
zwróć uwagę na ich argumenty. kupa smiechu na sali dosłownie
Kolanka · 27 Luty 2018
A to dobre. Tego się szczekacze nie spodziewali. BRAWO PANIE BURMISTRZU.
Mirek · 27 Luty 2018
Stefka Kunias. Nim zaczniesz kogoś obrażać i komuś wygrażać to najpierw naucz się pisać bez byków,a i zainteresuj się tym co się dzieje wokół ciebie. Może wtedy nie będziesz głupawych tekstów smarować i używać nazewnictwa, którego znaczenia nie kumasz.
Stefka Kunias · 27 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Kolanin · 27 Luty 2018
Kwiat wszelakich cnot sie wylal. Niektorych znam osobiscie. Wstyd to dla nich pojecie znane ale nie widziane;
kolo · 27 Luty 2018
Koks tos ty stary jestes jak tak odlegly czas pamietasz porazka z ciebie
Mirek · 28 Luty 2018
Po wojnie i długo potem -z tego co się uczyłem- burmistrzów nie było.
monia · 27 Luty 2018
Czytam te pozal sie Boze antyjomentarzyny i widze dwie rzeczy. Pierwsza w kolko jedni i ci sami smaruja z uporem maniaka. Druga maksiumum tekstu minimum tresci. Ludzie jak wam sie udaje zyc bez mozgu? Diagnoza az krzyczy tylko leczenia brak. Nic dziwnego ze przez lata Kolo z takimi bylo w czarnej ....
Gość · 27 Luty 2018
Dziwisz się. To ich jedyna broń bełkot, psucie opinii, i zakłamanie.
tomasz · 27 Luty 2018
czego tymiński jeszcze szuka w Kole ?
roman · 27 Luty 2018
Ciebie cwelu
koks · 27 Luty 2018
takiego nieudacznika nie bylo w kole od czasow powojennych
obserwator · 27 Luty 2018
Panie Burmistrzu!!! no niech już pan wreszcie wraca..
janina · 27 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
filek · 27 Luty 2018
No trzeba miec tupet by krytykowac tych co cos robia , a obstawac przy tych co miasto na manowce o mało nie wywiedli. Fakt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Johny · 27 Luty 2018
Czytając ten wywiad, mam wrażenie, jakbym słyszał Antoniego Macierewicza. Żyje w tym swoim chorym, fantazyjnym świecie. I konkludując te jego słowa można rzec jak prezesunio " Nikt nie powie nam, że białe jest białe, a czarne jest czarne".
Tol · 28 Luty 2018
Nowe zjawisko w Kole naszym. Te co na władzę gadaja to cichaczem próbują się z nią bratać by z tego profity miec. Nazwiska tych powszechnie znane. I po co te gadanie.
Gall Anonim · 27 Luty 2018
Każdy powinien mieć jakieś ideały do których powinien dążyć w życiu dla jednego będzie to zlikwidowanie ubóstwa dla innego niesienie pomocy tym co jej potrzebują itd. Dla burmistrza ideałem jest to aby miasto było nowoczesne i żeby coś się w tym mieście ruszyło. Bo z tego co obserwowałem to w mieście nie działo się zbyt wiele za panowania innych burmistrzów.
ABC · 27 Luty 2018
Dokładnie tak jest zgodnie z linią partii
gosc · 27 Luty 2018
Ta a Ty bedziesz tancowac oberka.
07 · 27 Luty 2018
Niewazne co zrobi Stanislaw bo dla niektorych i tak bedzie zle.
Gość · 27 Luty 2018
Bardzo prawdopodobne , komitet stworzą powołani dyrektorzy i naczelnicy . Instytucja kultury zorganizuje festyny .
Kolanin · 27 Luty 2018
ABC tak jak ci co na niego najezdzaja. Nikt glupi nie jest. Pognal pewne persony to teraz wala w niego jak w beben. Zyje w Kole kilkadzisiat lat i znam te wszystkie wczesniejsze uklady i ukladziki.
tomasz · 27 Luty 2018
Człowieku,układziki to Stan założył,skompromitował solidarność,w kazdej dziedzinie miasta zasiał nienawiść na kilka pokoleń do siebie i swoich najbliższych.Dla swoich popleczników włączał zielone światło wszędzie mieszał,mzuk cieplik,wodociągi,ktbs,kogo sadzał na stołkach ludzi bez elementarnego pojęcia i on był zródłem koropcji stworzył atmosferę korupcjo-genną
Remek · 27 Luty 2018
A ty pewnie pierwszy z tych, który korzystał z jego łaski.
Wojtek · 27 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Wujek · 04 Marzec 2018
Bla bla bla nuda I jescze Raz nuda .
ABC · 27 Luty 2018
Proszę się nie dziwić. Stasiu miał i ma swój świat.
gosc · 27 Luty 2018
Ogloszenie w sprawie antymaciaszkowcow. ,,Szukam osoby, ktora potrafi wypelnic puste lby czyms wartosciowym'.
JJAKAJ · 28 Luty 2018
Popatrz w lustro ....no i znalazłeś !!!
Mieszkaniec · 27 Luty 2018
Nowy prawdopodobny Kandydat PiS-u, Pan Artur wykasuje Pana Stanisława w pierwszej turze.
blabla · 27 Luty 2018
Retoryka i argumentacja pomine rozum przeciwnikow na poziomie dna szamba; ale czego sie po takich spodziewac.
Kolejowa · 27 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Jo · 04 Marzec 2018
Burmistrz zawieszony a poparcie rosnie I
Tol · 28 Luty 2018
Żenada.
Mieszkaniec · 27 Luty 2018
Brawo bo co, mieszkanie sie dostało w bloku ?
gosc · 27 Luty 2018
Caly czas jedne i te same wypisuja i to w liczbie mnogiej. Podobnie robili halas przed referendum coby wydawako sie ze jest ich duzo a to tylko garstka rozczarowanych. Dejta se spojoj bo niesmak czuc.
Rozbawiony · 27 Luty 2018
Jak czytam komentarze sflustrowanych, pelnych jadu klakierow antymaciaszkowych to mam ochote wyslac esa POMAGAM. Trzy lata minely a oni nadal kwicza za korytem. Oczywiscie czekaja do listopada w nadziei ze znow do koryt sie dorwia. Zenada. Burmistrzu tak trzymac. Klakiery bylej zmiany niech paplaja bo tyle tylko moga hehehe!
Muzyk · 27 Luty 2018
Tylko nie pomyl się i nie wysyłaj znowu Rydzykowi, bo pewnie masz go w zleceniach stałych.
Janek · 27 Luty 2018
Coś tu słychać świnie odrywane od koryt Maciaszkowych he he
Wacek · 27 Luty 2018
O widać że po 20 zł . Wpłynęło. Boicie się o posadki Max do listopada. A potem będziecie frunąć na zbite łby w sposób wam tak świetnie znany i wychowalany. Kocha się swojego pana za intratne stanowiska co ???? Paskudztwa.
Lola · 28 Luty 2018
Wacus jak to milo ze sie swoim doswiadczeniem chwalisz.
Mieszkaniec Koła · 27 Luty 2018
A już myślałem że nic gorszego nie może spotkać tego miasta w przyszłości.
Radny · 27 Luty 2018
To są jakieś bzdury. na posła albo prezydenta Polski
MEN · 26 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Karolina · 26 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Kolanin · 26 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
zbyszek · 26 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Janek · 04 Marzec 2018
@Zbyszek a ja mam nadzieje ze ze bedziesz milczal ! miau !
Monika · 26 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
as · 26 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
FIFI · 28 Luty 2018
w sumie pewnie fakty was po oczach walą, co? coś jednak robił, budował anie przenaczal do rozbiorki, kase łatwił, a nie kredyty zaciagal na kij wie coitd., itd. ból tylka jest, co? a no zadne wasze pierdu tego nie zmieni,
men · 26 Luty 2018
a skąd ten gościu wie o przychodach firmy jak jest zawieszony?
men · 26 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Kolanka · 26 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Robiroman · 26 Luty 2018
Kłamstwo jeśli chodzi o ul. Wierzbową nic się nie zmieniło na niej od 40 lat.
horche · 26 Luty 2018
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Wypadki
Dostawczym zniszczył trzy pojazdy - policjanci zatrzymali go w centrum miasta
2 godziny temu 6,990

Dostawczym zniszczył trzy pojazdy - policjanci zatrzymali go w centrum miasta

Gmina Kościelec
Wójt Gminy Kościelec na uroczystej gali w Warszawie
6 godziny temu 1,169 1

Wójt Gminy Kościelec na uroczystej gali w Warszawie

Kino
Co w kolskim kinie zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR]
21 godziny temu 3,020 2

Co w kolskim kinie zobaczysz w najbliższym czasie? [REPERTUAR]

Powiat Kolski
Susza hydrologiczna w powiecie? Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia
1 dzień temu 3,755 1

Susza hydrologiczna w powiecie? Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia

Powiat Kolski
Ruszyła termomodernizacja kolskiego Ekonomika [ZDJĘCIE] [VIDEO]
1 dzień temu 3,847 2

Ruszyła termomodernizacja kolskiego Ekonomika [ZDJĘCIE] [VIDEO]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [28-05 - 04-06-2023]
2 dni temu 13,738

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [28-05 - 04-06-2023]

R E K L A M A